Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Paskelbti 2022 m. „Turizmo sėkmingiausiųjų“ nominantai

2022/12/20


Prasideda jau aštuonioliktą kartą rengiami „Turizmo sėkmingiausiųjų” apdovanojimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ paskelbė šių metų nominantų sąrašą. Septyniose apdovanojimų kategorijose varžosi 21-as turizmo ekspertų atrinktas nominantas.

„Turizmo sėkmingiausieji” – vienas reikšmingiausių Lietuvos turizmo bendruomenės renginių, kuriame įvertinami ryškiausi metų turizmo ambasadoriai, projektai, vietovės, inovacijos ir paslaugų teikėjai. Tuo pačiu šie apdovanojimai yra vietinio turizmo šventė, kuria organizatoriai siekia padėkoti turizmo bendruomenei už naujas idėjas, skatinančias atrasti, pažinti ir pamilti savo šalį.

„2022-ieji buvo nelengvi atvykstamajam turizmui, tačiau džiaugiamės, kad šiemet toliau augo lietuvių susidomėjimas kelionėmis po savo šalį”, – sako Olga Gončarova, „Keliauk Lietuvoje“ vadovė. „Tikimės, kad Lietuvą vis labiau atrandantys keliautojai aktyviai balsuos už turizmo sėkmingiausiuosius ir pagerins pernai pasiektą balsavimo rekordą.”

Kandidatus septynioms apdovanojimų kategorijoms pasiūlė Lietuvos turizmo asociacijos ir ekspertai, o nominantus atrinko iš turizmo ekspertų sudaryta komisija. Balsų laukia ir pernai pristatyta aštuntoji kategorija – „Vietinių turistų simpatijos vėtrungė“, kurioje nominantus siūlo ir renka patys keliautojai.

„Sėkmingiausio 2022 m. turizmo projekto Lietuvoje“ kategorijoje ne tik didmiesčių iniciatyvos, bet ir „Siauruko pirtelė“ (VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ sumanyta ir įgyvendinta važiuojanti pirtelė ant bėgių; „Garsios Tylos Observatorija“ (Vidos ir Simo Šatkauskų šeimos projektas, kviečiantis vaikus ir suaugusiuosius teleskopais stebėti dangų ir tyrinėti visatos paslaptis).

„Garsios Tylos Observatorija“ pretenduoja į „Sėkmingiausio 2022 m. turizmo projekto Lietuvoje“.

Sėkmingiausia 2022 m. turizmo traukos vietove varžosi tapti Kauno rajonas, šiemet išgyvenęs tikrą turizmo renesansą ir kvietęs lankytojus atvykti vandens keliais bei atnaujintais dviračių takais; Birštono miestas, kurio pristatytos naujienos – daugiafunkcinis sporto ir sveikatingumo centras, ilgiausia Lietuvoje rogučių trasa ir kitos – nuskambėjo visoje šalyje; ir Klaipėdos miestas, kurio turizmo informacijos centras šiemet žengdamas koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis paskelbė Klaipėdą vasaros poilsio ir darbostogų sostine, pristatė aibę teminių patyriminių bei teatralizuotų ekskursijų ir pakvietė į naują muziejų ant vandens laive „Sūduvis“.

„Turizmo inovacija 2022“ kategorijoje nominuoti studijos „Paveldas kalba“ projektai, kalbantys apie paveldą įdomiai, įtraukiančiai ir nesukeliant žiovulio; mobilusis Klimato muziejus, pakvietęs apžiūrėti interaktyvią klimato kaitos ekspoziciją jūriniuose konteineriuose; ir „Fluxiškos ekskursijos“, Dalios Kiaupaitės ir UAB „Mūsų odisėja“ sukurta novatoriška ekskursijų vedimo metodika, kuomet ekskursijos vedamos bet kokioje vietoje, bet kuriuo paros metu, įjungiant emocijas ir turistų kūrybinę vaizduotę bei pristatant „fluxus“ idėjas.

Atiduoti savo balsą už nominantus galima internetu, www.turizmo-sekmingiausieji.lt, iki 2023 m. sausio 10-osios. Daugiausia balsų surinkę nugalėtojai bus paskelbti 2023 m. sausio 27 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, tarptautinės turizmo parodos „ADVENTUR 2023” atidarymo ceremonijos metu.

 

Partnerio turinys

ŪP archyvo nuotrauka

Dalintis
Verslas