Ashburn +8,4 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024
Ashburn +8,4 °C Dangus giedras
Antradienis, 27 Vas 2024

Paskelbti 2022 m. „Turizmo sėkmingiausiųjų“ nominantai

2022/12/20


Prasideda jau aštuonioliktą kartą rengiami „Turizmo sėkmingiausiųjų” apdovanojimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ paskelbė šių metų nominantų sąrašą. Septyniose apdovanojimų kategorijose varžosi 21-as turizmo ekspertų atrinktas nominantas.

„Turizmo sėkmingiausieji” – vienas reikšmingiausių Lietuvos turizmo bendruomenės renginių, kuriame įvertinami ryškiausi metų turizmo ambasadoriai, projektai, vietovės, inovacijos ir paslaugų teikėjai. Tuo pačiu šie apdovanojimai yra vietinio turizmo šventė, kuria organizatoriai siekia padėkoti turizmo bendruomenei už naujas idėjas, skatinančias atrasti, pažinti ir pamilti savo šalį.

„2022-ieji buvo nelengvi atvykstamajam turizmui, tačiau džiaugiamės, kad šiemet toliau augo lietuvių susidomėjimas kelionėmis po savo šalį”, – sako Olga Gončarova, „Keliauk Lietuvoje“ vadovė. „Tikimės, kad Lietuvą vis labiau atrandantys keliautojai aktyviai balsuos už turizmo sėkmingiausiuosius ir pagerins pernai pasiektą balsavimo rekordą.”

Kandidatus septynioms apdovanojimų kategorijoms pasiūlė Lietuvos turizmo asociacijos ir ekspertai, o nominantus atrinko iš turizmo ekspertų sudaryta komisija. Balsų laukia ir pernai pristatyta aštuntoji kategorija – „Vietinių turistų simpatijos vėtrungė“, kurioje nominantus siūlo ir renka patys keliautojai.

„Sėkmingiausio 2022 m. turizmo projekto Lietuvoje“ kategorijoje ne tik didmiesčių iniciatyvos, bet ir „Siauruko pirtelė“ (VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ sumanyta ir įgyvendinta važiuojanti pirtelė ant bėgių; „Garsios Tylos Observatorija“ (Vidos ir Simo Šatkauskų šeimos projektas, kviečiantis vaikus ir suaugusiuosius teleskopais stebėti dangų ir tyrinėti visatos paslaptis).

„Garsios Tylos Observatorija“ pretenduoja į „Sėkmingiausio 2022 m. turizmo projekto Lietuvoje“.

Sėkmingiausia 2022 m. turizmo traukos vietove varžosi tapti Kauno rajonas, šiemet išgyvenęs tikrą turizmo renesansą ir kvietęs lankytojus atvykti vandens keliais bei atnaujintais dviračių takais; Birštono miestas, kurio pristatytos naujienos – daugiafunkcinis sporto ir sveikatingumo centras, ilgiausia Lietuvoje rogučių trasa ir kitos – nuskambėjo visoje šalyje; ir Klaipėdos miestas, kurio turizmo informacijos centras šiemet žengdamas koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis paskelbė Klaipėdą vasaros poilsio ir darbostogų sostine, pristatė aibę teminių patyriminių bei teatralizuotų ekskursijų ir pakvietė į naują muziejų ant vandens laive „Sūduvis“.

„Turizmo inovacija 2022“ kategorijoje nominuoti studijos „Paveldas kalba“ projektai, kalbantys apie paveldą įdomiai, įtraukiančiai ir nesukeliant žiovulio; mobilusis Klimato muziejus, pakvietęs apžiūrėti interaktyvią klimato kaitos ekspoziciją jūriniuose konteineriuose; ir „Fluxiškos ekskursijos“, Dalios Kiaupaitės ir UAB „Mūsų odisėja“ sukurta novatoriška ekskursijų vedimo metodika, kuomet ekskursijos vedamos bet kokioje vietoje, bet kuriuo paros metu, įjungiant emocijas ir turistų kūrybinę vaizduotę bei pristatant „fluxus“ idėjas.

Atiduoti savo balsą už nominantus galima internetu, www.turizmo-sekmingiausieji.lt, iki 2023 m. sausio 10-osios. Daugiausia balsų surinkę nugalėtojai bus paskelbti 2023 m. sausio 27 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, tarptautinės turizmo parodos „ADVENTUR 2023” atidarymo ceremonijos metu.

 

Partnerio turinys

ŪP archyvo nuotrauka

Dalintis
2024/02/27

Traktorių manifestacijos prablaivė politikus: EK žemės ūkyje siūlo permainas

Vakar, pirmadienį, vykusiam Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos svarstymui Europos Komisija (EK) pateikė visą pluoštą siūlymų, kaip nuraminti piktus žemės ūkio sektoriaus protestus – pasiūlė sušvelninti ka...
2024/02/27

Išsaugota vertinga pelkė

Sunaikinimo vos išvengusi Juodymų pelkė nuo 2023 m. tapo 371,9 ha ploto valstybės saugomu telmologiniu draustiniu, o daliai pelkės suteiktas „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklo buveinių apsaugai svarbios teritorijos (BAST) s...
2024/02/26

Žemės ūkio ministrai sutarė dėl atsako į krizinę padėtį žemės ūkyje

Atsižvelgdami į tebesitęsiančius ūkininkų protestus ir remdamiesi pirmininkaujančios Belgijos informacija bei Europos Komisijos parengtu neoficialiu dokumentu dėl reikalavimų supaprastinimo, Europos žemės ūkio ministrai vasario 26 d. Taryboje...
2024/02/26

Ūkio vystymo strategijų daug. Kur link sukti?

(VDU ŽŪA langas) Žemės ūkis yra sudėtingesnis nei daugelis kitų verslų, su kuriais paprastai lyginamas. Tai sąlygoja betarpiškas žemės ūkio sąryšis su gamta. Moksliniuose darbuose ir politiniuose dokumentuose bei sprendimuose pažymim...
2024/02/26

Protestuojantys Lenkijos ūkininkai tikrins, kas vežama per Lietuvos-Lenkijos sieną (papildyta ŽŪM komentaru; KRK reakcija)

Protestuojantiems Lenkijos ūkininkams ketinant nuo kovo 1 dienos savaitę blokuoti kelią Lietuvos-Lenkijos pasienyje, protesto organizatorius Karolis Pieczynskis (Karolis Piečynskis) sako, kad Lenkijos protestuotojai tikrins, kas vilkikais vežama p...
2024/02/26

V. Janulevičius: Vienintelis kelias nugalėti rusiją

Vakar Ukrainos prezidentas V. Zelenskis paskelbė, kiek ukrainiečių gyvybių nusinešė jau dvejus metus trunkantis plataus masto karas su rusija. 31 tūkstantis žmonių aukų.
2024/02/26

Pagal „off grid“ filosofiją gyvenantis dailininkas: „Vilnius dabar – mūsų kaimas“

Kai žinomas dailininkas Vygantas Vėjas nutarė mesti sostinę, dažnas stebėjosi. Kodėl buvusiam Vilniaus Užupio respublikos rezidentui, praeityje gyvenusiam Tokijuje, apkeliavusiam pusę pasaulio, reikėjo atsidurti vos ne džiunglėse prie Baltarusijos...
2024/02/26

Koks ryšys tarp saulės elektrinės ir gardžios mėsos?

Trečius metus iš eilės saulės elektrinę Lietuvoje galima tiesiog laimėti. Tereikia įsigyti mėsos gaminių ir dalyvauti akcijoje „Krekenavos perki – saulės jėgainę vėl laimi“.
2024/02/26

Kukurūzų auginimo grūdams galimybės auga

Kukurūzų auginimas grūdams suteikia ūkiams galimybę papildyti sėjomainas ir gauti papildomų pajamų. Pasvalio rajone į specializuotą UAB „Dotnuva Baltic" seminarą atvyko daug ūkininkų, kurie domisi kukurūzų auginimu grūdams. Pristat...