Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Paskolas su valstybės garantijomis pradeda teikti ir „SME Bank“ – tam skiria 83,3 mln. Eur

2023/08/24


Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) su finansų įstaiga „SME Bank“ pasirašė sutartį dėl 83,3 mln. Eur dydžio finansavimo teikimo smulkiajam ir vidutiniam verslui su valstybės garantija pagal priemonę „Portfelinės garantijos 3”.

„Kaip niekad anksčiau verslams gyvybiškai svarbu užtikrinti stabilius pinigų srautus. Kuomet verslui pritrūksta lėšų, bet gauti finansavimą tampa iššūkiu dėl nepakankamo užstato, garantijos verslui gali būti labai naudingos, nes pasinaudojus jomis galima garantuoti 80 proc. paskolos, kredito linijos ar lizingo sumos grąžinimą finansų tarpininkui, – priemonę pristato INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė Agnė Gedminė. – Mums labai svarbu užtikrinti, kad verslas turėtų kuo platesnes galimybės gauti trūkstamas lėšas, todėl labai sveikinu „SME Bank“ prisijungus prie penkiolikos kitų finansų įstaigų, kurios drauge palengvins finansavimo prieinamumą verslui“.

Pasak Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerės Ivetos Paludnevičiūtės, galimai negrąžintoms paskoloms padengti skirta 90 mln. Eur, o tokia suma leidžia suteikti daugiau nei 600 mln. Eur vertės garantijų už paskolas ir lizingo sandorius.

„Nuo priemonės pradžios – 2022 m. – jau yra sudarytos 376 sutartys už 102,7 mln. Eur. Skaičiuojame, kad priemone pasinaudojo daugiau nei 320 šalies verslų. Pastebime, kad priemone dažniausiai naudojasi mažos įmonės, užsiimančios didmenine bei mažmenine prekyba ir kurioms prireikia įsigyti patalpas ar įrangą, bet neturi pakankamo užstato, kuris reikalingas finansavimui gauti“, – teigia I. Paludnevičiūtė.

„SME Bank“ priemonei įgyvendinti skirta beveik 10 mln. Eur suma leis garantuoti 83,3 mln. Eur sandorių portfelį ir užtikrinti neapmokėtos paskolos finansavimą. Vienas „SME Bank“ klientas galės gauti paskolą su portfeline garantija iki 1 875 000 Eur, bet ši suma priklausys nuo kliento veiklos sektoriaus – vežantiems krovinius keliais galės būti skolinama ne daugiau kaip 937 500 Eur, užsiimančių pirmine žemės ūkio produktų gamyba paskolos suma negalės viršyti 234 375 Eur, o veikiantys žuvininkystės ir akvakultūros sektoriuje – ne daugiau kaip 281 250 Eur.

„Esame ilgamečiai INVEGOS partneriai ir matome, kad valstybės teikiamos garantijų priemonės – paklausios rinkoje. Pastaraisiais metais stebėjome tendenciją, jog nemaža dalis verslų susidūrė su apyvartinių lėšų trūkumu, o dažnu atveju gauti finansavimą smulkiesiems verslams koją pakiša nepakankamas užstatas. Taip pat, verslai ieškantys finansavimo dažnai susiduria su kliūtimis dėl išaugusios verslo rizikos ir padidėjusių vertinimo kriterijų. Pavyzdžiui, Lietuvoje bankai atmeta 32 proc. smulkiojo ir vidutinio verslo paskolų paraiškų, kai ES vidurkis siekia 7 proc. Tad verslui, neturinčiam pakankamai užtikrinimo priemonių, gauti finansavimą – itin sudėtinga. Ši priemonė yra patraukli, nes padengia finansavimą labai plačiai: nuo apyvartinių lėšų trūkumo iki investicijoms į plėtrą skirto finansavimo. Juolab šalies verslininkams sukuriama daug platesnė finansavimo prieiga. Tai itin patogus produktas verslo klientams, nes paskolos gavimo procesas – labai greitas“, – kalba „SME Bank“ administracijos vadovas Virginijus Doveika.

Verslui, kuriam trūksta užstato arba finansų tarpininkams jis nepatrauklus, galės kreiptis dėl investicinės paskolos ir gauti finansavimą su portfeline garantija 10 metų laikotarpiui. Jei verslui trūksta apyvartinių lėšų, apyvartinės paskolos su portfeline garantija bus teikiamos maksimaliam 5 metų laikotarpiui, o tuo tarpu finansavimas kredito linijos forma – iki 3 metų.

Norėdama pasinaudoti šia portfeline garantija, įmonė turi kreiptis tiesiogiai į SME Bank. Su priemonės sąlygomis verslas kviečiamas susipažinti INVEGOS internetinėje svetainėje.

 

INVEGA informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...