Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Paskutinė diena deklaruoti gyventojams išmokėtas pajamas VMI bei sumokėti komercinio NT mokestį

2023/02/15


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad kaip ir kasmet, vasario 15 d. svarbi visiems, kurie mokesčių administratoriui turi pateikti duomenis apie 2022 m. gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas. Taip pat iki šios dienos įmonėms ir gyventojams reikia deklaruoti turimą komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą (NT) ir sumokėti apskaičiuotą mokestį.

Apie išmokėtas pajamas gauti duomenys – pagrindas gyventojų pajamų deklaracijoms

124,3 tūkst. turinčių pateikti duomenis apie 2022 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas, duomenų dar laukiama iš beveik 21 tūkst. mokesčių mokėtojų. Duomenis apie gyventojų patirtas išlaidas (gyvybės draudimą, už studijas, įmokas į pensijų fondus ir kt.) pateikti turi dar apie 20 proc. privalančiųjų atlikti šią pareigą.

Dėl vis dar „keliaujančių“ duomenų, gyventojams siūloma neskubėti teikti Metinių pajamų deklaracijų ir palaukti viešai skelbiamo deklaravimo starto, kai deklaracijos bus užpildytos gautais duomenimis, nes tada jas pateikti galės daug greičiau ir paprasčiau.

Tiek teikiant duomenis apie A, tiek apie B klasės išmokas naudojama ta pati deklaracijos forma – GPM312. Šią ir kitas formas bei jų pildymo taisykles visada galima rasti Elektroninio deklaravimo sistemoje - EDS, formų sąraše nurodžius atitinkamą formos kodą.

Komercinio NT mokestį iki šiandien reikia ne tik deklaruoti, bet ir sumokėti

Komercinio NT mokesčio deklaracijas jau pateikė 37 tūkst. NT savininkų ir valdytojų, kurie deklaravo 106 mln. eurų. Iki šiandienos pabaigos tai padaryti dar turi 22 tūkst. įmonių ir 10 tūkst. gyventojų.

VMI primena, kad įmonės deklaruoti ir sumokėti komercinio NT mokestį turi už joms priklausantį ir iš gyventojų perimtą turtą, o gyventojai - už komercinės paskirties pastatus. Mokestį reikia sumokėti ir tuo atveju, jei ekonominėje veikloje savininkas NT nenaudoja, nebent turtas yra faktiškai nenaudojamas dėl neužbaigtų statybos darbų1.

NT mokesčio deklaracijas (forma KIT711) pateikti reikia per EDS ir jose nurodyti kiekvienoje savivaldybėje esančio komercinio NT bendrą mokestinę vertę, savivaldybės tarifą bei taikomos lengvatos dydį. Visą informaciją, kaip apskaičiuoti ir deklaruoti komercinio NT mokestį rasite čia.

 

VMI pranešimas

123rf nuotrauka

1 Kaip tai numato Lietuvos Respublikos statybos įstatymas

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...