Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024


Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

 

Pateiktos paraiškos dėl konsultavimo paslaugų teikimo ir įsigijimo

2024/02/05


Sausio 2–31 d. konsultavimo paslaugų teikėjai galėjo teikti paramos paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Konsultavimo paslaugos“ dėl konsultavimo paslaugų teikimo ūkininkams ir miško valdytojams, o nuo sausio 29 d. ūkininkai ir miško valdytojai pagal tą pačią paramos priemonę teikė paraiškas dėl konsultavimo paslaugų įsigijimo. Pateikiame paraiškų teikimo rezultatus.

Konsultavimo paslaugų teikėjų paraiškų teikimo rezultatai

Paraiškas dėl konsultavimo paslaugų teikimo galėjo teikti pareiškėjai, patvirtinti ir nurodyti VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros sudarytame Galimų pareiškėjų sąraše.

Per mėnesį trukusį paraiškų teikimo laikotarpį į Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) dėl paramos kreipėsi 16 konsultavimo paslaugų teikėjų – konsultavimo paslaugas teikiančių fizinių ir juridinių asmenų.

Šiuo metu jau vertinama šių pareiškėjų atitiktis Įgyvendinimo taisyklėse nurodytiems tinkamumo kriterijams. Atlikusi vertinimą, NMA per 2 mėnesius nuo paraiškų priėmimo laikotarpio pabaigos priims sprendimą dėl pareiškėjo patvirtinimo ar nepatvirtinimo konsultavimo paslaugų teikėju.

Konsultavimo paslaugų gavėjų paraiškų teikimo rezultatai

Paraiškos dėl konsultavimo paslaugų įsigijimo kompensavimo NMA buvo priimamos nuo sausio 29 d., o pasiekus šiam paraiškų teikimui skirtą paramos sumą – 700 000 Eur – priėmimas stabdomas. Jau sausio 29 d., paraiškose prašomai paramos sumai pasiekus skirtąją, kitą dieną, t. y. sausio 30 d., paraiškų rinkimas buvo sustabdytas.

Per pora paraiškų teikimo dienų NMA buvo užregistruotos 1 828 ūkininkų ir miško valdytojų, taip pat Europos inovacijų partnerystės (EIP) grupės susikūrimą ir inovacinį projektą planuojančių inicijuoti subjektų paraiškos. Bendra pareiškėjų prašoma paramos suma sudaro 1,059 mln. Eur, kuri daugiau kaip 40 proc. viršija šiam paraiškų teikimui skirtą paramos sumą (700 000 Eur).

Kadangi prašoma paramos suma viršija skirtąją, tai įvertinus paraiškų tinkamumą gauti paramą ir nustačius, kad joms reikalingų finansuoti lėšų poreikis viršija 10 proc. paraiškų priėmimo etapui skirtą lėšų sumą, sprendimą dėl papildomo lėšų skyrimo šioms paraiškoms finansuoti priims Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano valdymo komitetas. Jei jis neskirs papildomų lėšų, paslaugų gavėjai bus atrenkami pagal paraiškos pateikimo pirmumą – datą ir laiką.

Jeigu, atlikus pateiktų paraiškų tinkamumo vertinimą bus nustatyta, kad paraiškoms reikalingų finansuoti lėšų poreikis neviršija 10 proc. paraiškų priėmimo etapui skirtos lėšų sumos, visos paraiškos bus finansuojamos iš 2027 metams paraiškų priėmimo etapams skirtų lėšų.

Remiamos konsultavimo paslaugos ir paramos suma

Primintina, jog pagal SP intervencinę priemonę „Konsultavimo paslaugos“ galės būti teikiamos ir įsigyjamos Įgyvendinimo taisyklėse nurodytų kvalifikuotų ir specializuotų individualių konsultacijų sričių ir temų konsultavimo paslaugos. Konsultavimo paslaugų temas ir paslaugų teikimo trukmę paslaugų gavėjas gali pasirinkti savo nuožiūra pagal individualius poreikius.

Paslaugų gavėjas 2024 metais gali pasinaudoti konsultavimo paslaugomis, kurių vertė ne didesnė kaip 580 Eur be PVM. Paslaugų gavėjas SP intervencinės priemonės „Konsultavimo paslaugos“ įgyvendinimo laikotarpiu (2023–2027 m.)gali pasinaudoti konsultavimo paslaugomis, kurių vertė 2 000 Eur be PVM.

Paramos intensyvumas – 100 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

 

123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...