Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Patvirtintos susietosios paramos už mėsinius gyvulius administravimo taisyklės

2023/03/02


Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintos 2023–2027 m. susietosios pajamų paramos už mėsinius galvijus, avis ir ožkas administravimo taisyklės.

2023–2027 m. susietoji parama už mėsinius gyvulius bus mokama pareiškėjams, kurie einamaisiais metais pateikė Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) paraiškas gauti paramą už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus pagal Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo taisykles. Šios išmokos mokamos už valdoje einamaisiais metais laikotarpiu nuo sausio 15 d. iki gruodžio 31 d. nepertraukiamai išlaikytas ne mažiau nei 30 kalendorinių dienų iki paskutinės laikymo dienos savo, valdos partnerio ar šeimos narių vardu nustatyta tvarka Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR) įregistruotas ir suženklintas ne jaunesnes kaip 60 kalendorinių dienų amžiaus avis ir ožkas bei jaunesnius nei 12 mėn. amžiaus mėsinius galvijus. Mėsiniai galvijai, avys ir ožkos turi būti ŪGR įregistruoti iki lapkričio 30 d.

Patvirtintose taisyklėse nurodyta, jog išmokos dydžiai už mėsinius galvijus yra diferencijuojami pagal laikomo galvijo mėsinės veislės kraujo laipsnio dalį:

  • išmokos už mėsinius galvijus, kurių mėsinės veislės kraujo laipsnio dalis siekia 51 ir daugiau proc.;
  • išmokos už mėsinius galvijus, kurių mėsinės veislės kraujo laipsnio dalis nesiekia 51 proc.

Valdų valdytojams, kurių valdoje einamaisiais metais buvo atlikti grynaveislių mėsinių veislių galvijų privalomi svėrimai, vieną kartą per mėsinio galvijo gyvenimą yra mokamas 6 Eur susietosios pajamų paramos išmokos priedas už kiekvieną kontroliuojamą mėsinį galviją, jei duomenys apie atliktus privalomus svėrimus iki gruodžio 31 d. yra įregistruoti Ūkinių gyvūnų veislininkystės sistemoje.

Atkreiptinas dėmesys, jos išmoka neskiriama valdos valdytojui, deklaravusiam mažiau nei 1 ha žemės ūkio naudmenų ploto, kai susumavus išmokų dydžius už visus potencialiai tinkamus gauti susietajai paramai ūkinius gyvūnus apskaičiuota paramos suma nesiekia 100 Eur sumos. Taip pat yra sumažintos sankcijos už nustatytus paramai netinkamus gyvulius bei nebetaikomos ilgalaikės sankcijos.

Išmokos už mėsinius galvijus, avis ir ožkas valdos valdytojams pradedamos mokėti nuo kitų metų kovo 1 d. ir turi būti išmokėtos ne vėliau kaip iki kitų metų birželio 30 d.

Su taisyklėmis galite susipažinti čia.

 

NMA informacija

ŪP nuotrauka

Dalintis
Verslas