Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Rita KRUŠINSKAITĖ
ŪP korespondentė
 

Paviliojo daržovių daigai

2024/06/07


Kartais savąjį kelią atrandame ir sėkmę prisikviečiame priimdami netikėtus sprendimus. Kauno r. gyventojai Odeta ir Gediminas Rimkevičiai atsisakė gėlių verslo, kurio daugelį paslapčių jau buvo perpratę, ir pasinėrė į daržovių daigų pasaulį, nes jis sutuoktiniams pasirodė įdomesnis. 

Pasuko kita kryptimi

Šlienavos k. gyvenanti O. Rimkevičienė augo augalų apsuptyje, nes moters tėvai turėjo gėlininkystės verslą. Jai nuo vaikystės teko ir gėles šiltnamiuose sodinti, ir jomis turguje prekiauti. Kol Odeta su tėvais augino gėles, Gediminas gyveno nieko bendro su žemės ūkiu neturintį miestiečio gyvenimą Kaune. Augalai į jauno vyro gyvenimą atėjo kartu su žmona.

Abu sutuoktiniai, baigę verslo administravimo ir tarptautinio verslo studijas, įsikūrė O. Rimkevičienės tėviškėje ir prieš 10 metų perėmė verslą iš jos tėvų. Į jį labai noriai įsitraukė ir G. Rimkevičius, nors iš pradžių jam tai buvo iššūkis.

Tik jauni žmonės nusprendė auginti daržovių daigus ir įsteigė „Daigų pasaulį“. „Mums įdomu atrasti naujas daržovių veisles, užauginti derlių, paragauti ir įvertinus pasiūlyti pirkėjams arba atmesti kaip nepasiteisinusias. Tik dėl įdomumo pasukome šita kryptimi, be to, norėjosi tęsti tėvų verslą“, –  „Ūkininko patarėjui“ pasakojo O. Rimkevičienė. Viliojo ir tai, kad prieš dešimt metų prekyba daigais nebuvo labai išpopuliarėjusi, erdvės veiklai buvo pakankamai.

Nauji atradimai

O. Rimkevičienė buvo sukaupusi žinių apie gėlių auginimą, bet, pradėjus auginti daržovių daigus, teko susidurti ir su sunkumais. Reikėjo daug ką atrasti iš naujo, todėl sutuoktiniai pasinėrė į naujų veislių paieškas, augino, vertino, atsirinkdami labiausiai pirkėjams patinkančias. Daržovių daigų auginimas prasidėjo nuo Lietuvoje populiariausių daržovių – pomidorų ir agurkų. Jų Rimkevičiai pirmąjį sezoną pasodino apie porą tūkstančių.

Visuose trijuose polikarbonatiniuose šiltnamiuose įrengta lašelinė laistymo sistema, sumontuoti laistymo stalai. „Lašelinė sistema naudojama pakabinamuose vazonuose auginamoms prieskoninėms žolelėms, o laistymo stalai skirti apačioje augantiems daržovių daigams. Taip racionaliai išnaudojame šiltnamių erdvę, augdami daigai netrukdo vieni kitiems. Visi šiltnamiai apšildomi, du elektra, vienas – kietuoju kuru. Paprastai šildymas prasideda nuo vasario mėn. ir tęsiasi, priklausomai nuo oro sąlygų, iki gegužės“, – pasakojo daržovių daigų augintoja.

Laikui bėgant, daigų asortimentas plėtėsi, atsirado paprikų, baklažanų, melionų, taip pat naujų skonių, spalvų ir dydžių pomidorų veislių. Atsirado įvairių prieskoninių žolelių, augalų, skirtų auginti mažose erdvėse – balkonuose. Šiandien šeimos šiltnamiuose auginama apie 20 tūkst. įvairių daržovių daigų. Atsižvelgus į sėkmingai augančią daigų paklausą, baigiamas statyti ketvirtas šiltnamis.

Ir šiltnamiuose, ir balkonuose

prieskoninės žolės
Prieskoninės žolelės.
braskes
Kabančios braškės pirmiausia sužavi žiedais.

VISAS STRAIPSNIS ČIA!

 

Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją

arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,

tel. +370 603 75 963

https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt

bei Perlo terminaluose.

 

Viršelyje: Rimkevičiai siūlo apie 100 pomidorų veislių.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis