Ashburn -0,1 °C Debesuota
Penktadienis, 3 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -0,1 °C Debesuota
Penktadienis, 3 Vas 2023

Pečius surėmus profesionalams, paslaugų krepšelis taps dar patrauklesnis

2022/12/14


Tuoj po Naujųjų, sausio 3 dieną, veiklą pradės VĮ Žemės ūkio duomenų centras. Jame pečius surems trys įmonės, tarp jų ir Valstybės žemės fondas (VŽF). Ką turėtų žinoti jo klientai? Tiesiog tai, kad po Naujųjų metų bus įsteigtas Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC). Klientams nerimauti ar imtis kokių nors veiksmų tikrai nereikia.

Ilgai planuotas pokytis

Pokytis buvo planuojamas ne vienus metus, jam ilgai ruoštasi. Priimti įstatymų pakeitimai. Rudeniop pasirašyti ir paskutiniai įmonių reorganizavimui bei naujo juridinio asmens steigimui reikalingi poįstatyminiai teisės aktai.

Šių metų rugpjūčio 31 d. Vyriausybė priėmė nutarimą dėl sutikimo reorganizuoti tris valstybės įmones: Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą (ŽŪIKVC), Distancinių tyrimų ir geoinformacijos centrą „GIS-Centras“ (GIS-Centras) ir Valstybės žemės fondą (VŽF). Šiuo nutarimu taip pat priimtas sprendimas įmones reorganizuoti sujungiant į naujai sukurtą juridinį asmenį – VĮ Žemės ūkio duomenų centrą. Jau parengtos reorganizavimo sąlygos, taip pat rengiami kiti sklandžiam įmonių sujungimui būtini dokumentai.

ŽŪIKVC, GIS-Centro ir VŽF reorganizavimo tikslas – padidinti turimos informacijos ir duomenų valdymo efektyvumą, optimaliai panaudoti turimus išteklius. Taip pat įvardyta būtinybė teikti kokybiškesnes paslaugas vartotojams ir užtikrinti žemės ūkio ministro valdymo srities valstybės įmonių valdymo efektyvumą.

Išliks tokie pat pasiekiami

VŽF paslaugų spektras labai platus: žemės reformos, žemėtvarkos, kraštotvarkos ir teritorijų planavimo, Nekilnojamo turto kadastro, geodezijos, GIS kūrimo, dirvožemio tyrimo ir vertinimo, melioracijos kadastro bei kiti komerciniai darbai. Kaip žinoma, ši valstybės įmonė atlieka nemažai valstybės deleguotų funkcijų. Ji kaupia duomenis apie šalies žemės ūkio fondo būklę bei žemės išteklių naudojimą, tvarko žemės informacinę sistemą. Taip pat jai patikėta melioracijos darbų ir melioracijos statinių naudojimo valstybinė priežiūra, valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos aukcionų organizavimas.

Žemėtvarkos, teritorijų planavimo bei geodezijos paslaugas gyventojams bei juridiniams asmenims VŽF teikia visoje Lietuvoje. Tokias galimybes sudaro struktūrinių padalinių tinklas. Kvalifikuoti specialistų padalinai dirba  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Utenoje, Anykščiuose ir Skuode.

Pradėti darbai bus tęsiami

Kaip „Ūkininko patarėjo“ portalui paaiškino VŽF vyriausioji specialistė Raimonda Čėjauskienė, apie įmonės reorganizavimą informuoti visi klientai. Pokytis nesukels jokios sumaišties. Visos su jais  sudarytos Paslaugų  teikimo sutartys galios toliau bei taip pat bus sudaromos naujos Sutartys.

Tarkime, yra VŽF sutartis su piliečiu Petru N. dėl darbų Vilniaus rajone, siekiant parengti ir įgyvendinti visas su žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projekto parengimu susijusias procedūras. Jos prasideda atliekant žemės sklypų kadastrinius matavimus ir parengiant topografinį planą, paskui – parengiant žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą. O kai bus patvirtintas parengtas ir visose institucijose suderintas žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektas, Įmonės kvalifikuoti specialistai atliks ir jau atidalintų žemės sklypų kadastrinius matavimus.

Vilniaus rajono gyventojui Petrui nei šilta, nei šalta dėl to, kad VŽF reorganizuojama. Juk visus įsipareigojimus perima naujoji valstybės įmonė – ŽŪDC, darbus tęs tie patys specialistai. Vyras žino, kad darbai bus atlikti už sulygtą sumą kvalifikuotai, kokybiškai ir laiku.

Atkreipiamas dėmesys, kad paslaugų teikimo, įsipareigojimų perėjimo nepertraukiamumas galioja ir kitoms sujungime dalyvaujančioms įmonėms ŽŪIKVC ir GIS-Centras, todėl ir šių įmonių klientai ir partneriai neturėtų nerimauti.

ŽŪDC – daugiau galimybių

Įsiliejus į ŽŪDC, veikla nesibaigia – priešingai. Informacinius duomenis valdančių įmonių susijungimas leis padidinti pajėgumus, paslaugas teikti dar platesne apimtimi.

VŽF / ŽŪDC tikisi 2023 m. gražaus bendradarbiavimo su visais fiziniais bei juridiniais asmenimis, visomis institucijomis. Jiems numatomų paslaugų krepšelyje visoje šalies teritorijoje – žemės sklypų kadastrinių (geodezinių) paslaugų žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų parengimas, padalijant ar sujungiant žemės sklypus; kaimo plėtros žemėtvarkos projektų parengimas, parenkant ūkininko ūkio sodybos vietą; žemės naudojimo tvarkos parengimas; riboženklių nustatymas; detaliųjų planų rengimas; specialiųjų žemės naudojimo sąlygų nustatymo planų rengimas; topografinių planų parengimas; geodezinių išpildomųjų nuotraukų parengimo bei įvairios  kitos žemėtvarkos bei geodezijos paslaugos.

Geodezijos bei žemėtvarkos paslaugų rinkoje 2023-iaisiais VŽF bus atpažįstamas jau kaip Žemės ūkio duomenų centras – didžiausia ir moderniausia, patikima ir inovatyvi įmonė. Ji vienintelė šalyje telks tokias įspūdingas aukštos kompetencijos ir labai patyrusių specialistų pajėgas.

Komandoje bus daugiau nei 400 geodezijos, žemėtvarkos, architektūros, teritorijų planavimo dokumentų rengimo, žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro duomenų nustatymo specialistų! Matininko bei geodezininko kvalifikacijos pažymėjimus turinčių specialistų – per 120. O kur dar visų rūšių žemėtvarkos bei teritorijų planavimo dokumentų rengimo specialistai, visos šalies teritorijoje galintys atlikti net ir pačius sudėtingiausius darbus: žemėtvarkos, teritorijų planavimo dokumentų rengimo, žemės sklypų, patalpų, statinių ir kito nekilnojamojo turto kadastro duomenų nustatymo, geodezijos, topografijos... Įmonėje tokių specialistų daugiau nei 150!

Darbuotojų aukšta kvalifikacija, gebėjimai ir turima moderni materialinė techninė bazė klientams – fiziniams asmenims, įvairioms institucijoms, įstaigoms, įmonėms bei organizacijoms – yra aiški žinutė. Ji byloja, kad įmonė pajėgi greitai ir kokybiškai atlikti visus užsakomuosius darbus, nepaisant jų apimties, sudėtingumo ir skubumo.

 

325/7

Dalintis

2023/02/03

Paukščių gripas patvirtinamas vis daugiau žinduolių rūšių: ko tikėtis?

Ypač didelio patogeniškumo paukščių gripo atmaina, pradėjusi plisti prieš pusantrų metų, virusologams kelia didelį susirūpinimą. Šis virusas lėmė apie 208 mln. paukščių visame pasaulyje žūtį. Dar labiau suklusti ...
2023/02/03

Kaip yra prižiūrima kokie nauji maisto produktai patenka ant vartotojų stalo?

Europos Komisija (EK) reaguodama į išaugusį vartotojų susidomėjimą naujuoju maistu – vabzdžiais ir jų miltais, parengė pranešimą, kuriame pateikia atsakymus į dažniausiai vartotojų užduotus klausimus daugelyje Europos ša...
2023/02/03

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys api...
2023/02/03

Moliūgus auginti linksma

Danutė SAULIENĖ su šeima iš Švenčionų rajono, Reškutėnų, kasmet moliūgais užsėja 30 arų lauką, bet ūkininkauja ne tiek dėl naudos, kiek dėl malonumo, kasdien šiomis daržovėmis palepina ir naminius paukščiu...
2023/02/03

Paslaptingas gamtos padaras mena dinozaurų laikus, bet užtvankų įveikti neišmoko

Lietuvoje atrasta nauja vandens žuvų rūšis mokslininkams yra dešimtmečio įvykis. Tačiau brakonierių užmojų nei naujos, nei retos žuvų rūšys nekeičia. Artėjant nėgių nerštui piktadariai puikiai žino vietas, kur jų bus it...
2023/02/03

Naujausi VMI duomenys teikia vilčių, kad alkoholio vartojimo kultūra europietiškės

Naujausi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) 2022 metų duomenys atskleidė, jog ženkliai sumažėjo degtinės pardavimai – 6,6 proc. Nykstamai mažėja tarpinių produktų – spirituoto vyno pardavimai, kurie per praėjusius metus susitraukė ...
2023/02/03

Ūkininkas Jurijus Michalkevičius renkasi ilgalaikį bendradarbiavimą su konsultantais

Šalčininkų r. ūkininkaujančio Jurijaus Michalkevičiaus augalininkystės ūkio veiklos pradžia skaičiuojama nuo 2007 m. ir 15 hektarų. Dabar žemės plotas išplėstas iki 80. Sėjami rugiai, avižos, grikiai. Šalčininkų krašte ...
2023/02/03

Darbdaviai apie VIKO Veterinarijos studijų programos absolventus

Vilniaus kolegijoje (VIKO) baigusių veterinarijos studijas absolventų įsidarbinimas siekia beveik 93 proc. Taigi, darytina išvada, kad absolventai yra paklausūs darbo rinkoje, nes studijos glaudžiai susijusios su realiomis profesinėmis situ...
2023/02/03

Žemės ūkiui skirto roboto bandymai nustebino: valdyti paprasta kaip žaislinę mašinėlę

Lietuvoje pradėtas pirmojo Lietuvoje tokio tipo žemės ūkio darbams skirto roboto testavimas ir darbuotojų mokymai. Pernai rudenį pasirašyta atstovavimo sutartis su šias autonomines mašinas gaminančia Olandijos bendrove „...