Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Pelėdų kaimo moterys pynė vainikus

2014/12/02

Vakaras prieš adventą Gražu, kai lapkričio dangus žvaigždėtas, Kai naktys trumpos, vakarai ilgi. Tada susirenkam visi į vieną vietą Ir kaip smagu vainiką pint būry.

Pelėdnagių bendruomenės centras įsikūrė 2003 metais, per tuos metus labai daug kas pasikeitė. Jų teminį Pelėdų kaimą lanko ekskursija po ekskursijos. Šita bendruomenė nesupranta kaip bendruomenės, kurios senai dirba neišsiverčia be paramos. Lapkričio 29 d. daugelis pelėdnagiškių rinkosi į šventę, kuri vyko bendruomenės centre. Atvyko svečiai iš Kėdainių, Paobelės, bei kitų gretimų kaimų. Teminio Pelėdų kaimo moterys  svečius pasitiko su maršu ir gražia daina.

Šilta ugnelė sklido ne tik iš kūrenamo židinio, bet ir iš visų bendruomenės narių. Visi sustoję bendrai pynėme vainikus, kuriuos 30 d. pašventino Šv. Jurgio bažnyčioje ir uždegė pirmąją advento žvakę. Pindami vainikus dainavome dainas apie Kalėdas, giedojome giesmes, klausėmės eilių apie adventą. Baigus pinti visi sudainavome Pelėdų kaimo himną, kurį  sukūrė Pelėdnagių bendruomenės centro narė, buvusi ilgametė mokytoja JrenaGinelevičienė.

DSCF0426 DSCF0428

Bendruomenės pirmininkė Virginija Vilkelienė visiems susirinkusiems padovanojo po gražią žvakelę, palinkėjo laimės, laukimo stebuklo, susitaikymo ir pakvietė prie stalo. Vaišinomės gilių kava, mėtų arbata, morkų pyragu, „širšių“ medum, ožkos sūriu, namine duoną, raugintais kopūstais, „pelėdų“ kiaušiniais. Bendruomenės pirmininkė parodė skaidres apie šių metų susitikimus, renginius, įgyvendintus projektus. Grįžome namo su gera nuotaika linkėdami, kad Pelėdnagių bendruomenė būtų visada tokia tvirta ir vieninga.

Celestina Rimavičienė, Liuda Juodenienė.

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.
2024/04/13

Šilalės rajone iš XX a. pr. koplytstulpio dingo vertingos skulptūrėlės

Šilalės rajono savivaldybės kultūros paveldo apsaugos vyriausiasis specialistas, vykdydamas kultūros paveldo objektų stebėseną, šių metų kovo 27 dieną nuvykęs patikrinti koplytstulpio su skulptūromis Degučių II kaime (Laukuvos sen.),...
2024/04/12

Suoš Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos 100-mečio ąžuolynas

Ąžuolas – kilmingas, stiprus, tvirtai šaknimis į žemę įsikibęs medis. Jis simbolizuoja vienybę, tvirtybę, ilgaamžiškumą. Šių savybių Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijai (VDU ŽŪA) linkėta jos 100-meči...