Ashburn +5,6 °C Dangus giedras
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +5,6 °C Dangus giedras
Antradienis, 28 Kov 2023

Dokumentinio filmo apie ūkininkavimą premjera ir inovatyvių produktų pristatymas

2023/02/10


Lyderiaujanti augalų apsaugos sprendimų kompanija BASF konferencijose Kaune ir Šiauliuose sutelkė daugiau nei 500 pažangiausių Lietuvos ūkininkų, kurie pirmieji atvyko išgirsti apie inovacijas žemės ūkio sektoriuje. Renginių metu bendrovės ekspertai rinkai pristatė pažangius ir tvarius, dirvožemį tausojančius produktus, kurie sukurti pasitelkus tarptautinę patirtį ir gerąsias ūkių praktikas. Konferencijų kulminacija tapo pirmą kartą didžiajame ekrane pasirodęs dokumentinis filmas „Svarbiausias darbas Žemėje“, pasakojantis apie ūkininkavimo subtilybes ir atskleidžiantis iššūkius, su kuriais susiduria kiekvienas žemdirbys.

Filmo premjeros vyko antradienį Kauno „Žalgirio“ arenoje ir ketvirtadienį Šiaulių arenoje. Renginiuose apsilankė daugiau nei 500 žemės ūkio atstovų ir mokslininkų. Be filmo premjeros, konferencijose buvo pristatyti naujausi BASF agronomijos sprendimai, sudarytos sąlygos mobiliąja aplikacija užduoti aktualius klausimus ekspertams ir tarpusavyje keistis geriausiomis praktikomis ūkio našumui ir derliaus kokybei gerinti.

Žvilgsnis į ūkininko kasdienybę

Premjeros metu dokumentinio filmo „Svarbiausias darbas Žemėje“ sumanytojai ir kūrybinė komanda pripažino, kad filmo idėja kilo siekiant kuo tiksliau perteikti sunkią ūkininkų kasdienybę, kuri paprastam miesto žmogui dažnai lieka nematoma.

Pasak jų, ūkininkų darbas reikalauja nuolatinio susitelkimo ir gebėjimo veikti net nepalankiomis sąlygomis. Be to, siekiant kokybiško ir gausaus derliaus, reikalingos ir agronomijos, meteorologijos, buhalterijos, inžinerijos, ekologijos, IT mokslo žinios, taip pat – preciziškas planavimas ir dirvožemio išmanymas.

Nors konferencijoje pristatytas dokumentinis filmas „Svarbiausias filmas Žemėje“ pasakoja apie trijų Lietuvos ūkininkų kasdienybę, filmo sumanytojai ir režisierius pripažino – tai yra viso sektoriaus atstovų atspindys. „Nepaisant iššūkių, kurių netrūko viso kūrybinio proceso metu, bendravimas su ūkininkais, jų kasdienio darbo stebėjimas man pačiam padėjo sulaužyti ne vieną gajų stereotipą. Savo akimis pamatęs žemdirbių kasdienybę galiu patvirtinti, kad net neįtariau, kiek darbo ir pastangų reikia norint užauginti kokybišką derlių, kurio rezultatu – sveiku, kokybišku maistu – norime mėgautis kiekvienas. Labai tikiuosi, kad ir visi filmo žiūrovai įvertins sunkų ūkininkų darbą“, – po premjeros teigė dokumentinio filmo režisierius Klementas Leonas Davidavičius.

Filmo kūrėjai atskleidė, kad „Svarbiausias darbas Žemėje“ netrukus bus viešai pristatytas ir plačiajai visuomenei, kuri galės iš arčiau pamatyti Lietuvos žemdirbių kasdienybę ir maisto kelią iki kiekvieno stalo.

Inovacijos ūkio našumui didinti

Konferencijoje buvo pristatyti ir naujausi BASF produktai augalų apsaugos srityje. BASF agronomai vadybininkai Tomas Butkus ir Rimantas Petrauskas pristatė naująjį rudeninį javų herbicidą „Pontos“, kuris aktualus ūkininkams, siekiantiems apsaugoti javų derlių nuo piktžolių. Herbicidas, kurio sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos pikolinafenas ir flufenacetas, padeda efektyviai kovoti su piktžolėmis pasėliuose. Anot ekspertų, produktas tinkamas naudoti tokiose grūdinėse kultūrose kaip žieminiai kviečiai, kvietrugiai, rugiai ir miežiai.

Kitą aukšto efektyvumo produktą – plataus veikimo produktą rapsams, apsaugantį nuo pagrindinių šios grūdinės kultūros ligų – fungicidą „Revydas“ pristatęs BASF Verslo klientų vadybininkas Aleksandr Voitkevič akcentavo šio sprendimo išskirtinumą rinkoje. Jo teigimu, naujasis fungicidas leidžia spręsti iššūkius, su kuriais susiduria rapsų augintojai: derliui pavojų keliančios ligos, permainingi orai, trumpas laiko tarpas purškimui. Naujasis fungicidas, pasak įmonės atstovo, pasižymi plačiu veikimo spektru, inovatyvia produkto forma ir lanksčiu panaudojimo laiku.

Su naujais žieminių rapsų hibridais „InVigor“ ūkininkus supažindinęs kompanijos Agronomas vadybininkas Tomas Karkazas teigė, kad žemdirbiai, auginantys šiuos augalus, kaip didžiausią jų privalumą įvardija greitesnį sudygimą, augimą, skrotelių suformavimą ir pasiruošimą žiemoti.

Renginiuose pristatyta dar viena naujovė, padėsianti žemdirbiams didinti ūkių našumą ir kokybę. „BASF bandymų virtuvė“ – specialus internetinis tinklalapis, kuriame galima rasti įmonės siūlomų sprendimų bandymus, atliktus su tokiomis grūdinėmis kultūromis kaip kviečiai, miežiai, rapsai. Tinklalapyje galima rasti javų ligų monitoringą keturiose Lietuvos regionuose ir įsitikinti augimo reguliatorių efektyvumu atlikus žieminių kviečių bandymą.

„Esame lyderiaujanti augalų apsaugos kompanija, tad mūsų tikslas – žemdirbiams pasiūlyti aukštos kokybės produktų, leidžiančių užauginti ir apsaugoti gerą bei kokybišką derlių. Nuolat investuojame į įvairius bandymus, tiesiogiai bendradarbiaujame su ūkininkais, kad galėtume pasiūlyti jų poreikius atitinkančių sprendimų“, – teigė BASF pardavimų vadovas Lietuvai Saulius Nainys.

Sprendimas derlingesnei kelionei

Pernai BASF pristatė lojalumo programą ūkininkams AGRO MILES, kuria ūkininkai buvo pakviesti kartu augti, tobulėti profesinėje srityje, dalytis žiniomis ir gerosiomis praktikomis. Savo ruožtu įmonė, atsidėkodama už lojalumą ir siekdama būti kuo arčiau ūkininko, suprasti jo poreikius, už bendradarbiavimą pasiūlė prizų.

„Praėjusių metų rezultatai rodo, kad AGRO MILES sulaukė ūkininkų susidomėjimo. Lojalumo programa atsirado lyg padėka ūkininkams, dirbantiems kartu su mumis ir naudojantiems mūsų produktus. Šia lojalumo programa norime kiekvienam klientui parodyti išskirtinį dėmesį ir padėkoti, kad jau ne vienerius metus pasitiki agronominėmis rekomendacijomis ir mūsų sprendimais“, – sakė A. Voitkevič.

Pernai programoje dalyvavusiems ūkininkams išdalyta beveik 500 prizų. Konkrečius prizus, atsižvelgdamas į savo poreikius, galėjo išsirinkti pats ūkininkas. Lojalumo programa tęsiama ir šiemet, prie jos konferencijos metu pakviesti prisijungti iki šiol to nepadarę ūkininkai. Kaip ir pernai, 2023 m. už ūkininkų sukauptus taškus bus siūlomi įvairūs prizai laisvalaikiui, namams ir ūkiui, detali informacija apie didįjį prizą – kelionę – bus paskelbta jau netrukus.

 

Partnerio fotoinformacija

Nr. 43/7

Dalintis

2023/03/28

Už nuopelnus kaimui ir miestui – garbės ženklas

ŪP korespondentė Dalia KARPAVIČIENĖ. – Kelmės rajono savivaldybės taryba nusprendė Užvenčio seniūnijoje Girnikų kaime gyvenančiam ūkininkui Algimantui Vaupšui įteikti garbės ženklą „Už nuopelnus Kelmės rajonui“. Tokio įver...
2023/03/28

Kiekvienai dirvai – savas augalas

Nuvažiavę į medelyną ir išsirinkę mėgstamų augalų, visada pasiteiraujame, kokią aplinką jie mėgsta. Bet juk galime atlikti „namų darbus“ ir iš anksto išsiaiškinti, kokias gėles tinka auginti saulėtose, ...
2023/03/28

VAT priminimas: AAP tiekti ir platinti gali ne kiekvienas

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (VAT), atlikdama augalų apsaugos produktų (AAP) rinkos priežiūrą, siekia užtikrinti, kad jie būtų saugūs naudoti ir legalūs. Atkreipiame fizinių ir juridinių asmenų dėmesį į pagrindin...
2023/03/28

Anykščių krašto žmonės susirūpinę dėl miško naikinimo

Šimonių girios bendruomenė sunerimusi dėl miške vykstančių pokyčių. Bendruomenė feisbuko grupėje atkreipia dėmesį į Šventosios kraštovaizdžio draustinyje (Anykščių r.) sunkios medkirčių technikos sudarkytas pieva...
2023/03/28

2024-ieji paskelbti NATO ir Europos Sąjungos, Dainų šventės bei Diplomatų Lozoraičių metais

Seimas, siekdamas pažymėti Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją ir Europos Sąjungą 20-metį, Lietuvos Dainų šventės 100-metį ir diplomatų Lozoraičių nuveiktų darbų svarbą, nusprendė 2024-uosius paskelbti NATO ir ...
2023/03/28

Ketinantieji įsirengti saulės elektrines turėtų suskubti

Saulės elektrinėse pagaminta elektra yra viena pigiausių ir tvariausių, todėl ūkininkai, norintys pasistatyti nuosavą saulės elektrinę, bet sprendimo įgyvendinimą atidėliojantys vėlesniam laikui, turėtų suskubti – sparčiai mažėjant elektros ...
2023/03/28

Patikrintas prokuroro priimtas nutarimas dėl Kaune įsigytų žemės sklypų

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, išnagrinėjęs surinktus dokumentus, įvertino Kauno apygardos prokuratūros šių metų vasario 27 d. priimto nutarimo teisėtumą ir pagrįstumą, kuriuo buvo atsisa...
2023/03/28

Žemės ūkio paskolų garantijų fondui - didesnis valstybės garantijų limitas

UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) šiemet individualių garantijų galės suteikti daug didesniam ūkio subjektų skaičiui, nes Vyriausybės sprendimu patvirtintas didesnis valstybės garantijų limitas.
2023/03/28

Liberiškietis amatininkas P. Paulauskas: „Tai ne mano kūryba, tai – gamtos sukurta“

Panevėžys (JP.lt). Naujamiesčio kultūros centre–dailės galerijoje eksponuojami unikalūs amatininko, Liberiškio kaimo gyventojo Petro Paulausko darbai: kiekvienas jų turi savo istoriją, išskirtinę formą ar spalvą. Originalūs kūr...