Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Per Europą keliauja mobili paroda: visuomenę gąsdina ūkinių gyvūnų auginimo sąlygomis

2024/06/22


Į Lietuvą iš Švedijos atvyko mobili paroda – „Už gyvūnus. Europos turas 2024“. Ji dvi dienas bus eksponuojama priešais Seimą. Švedijos gyvūnų apsaugos organizacijos „Projektas 1882“ sumanyta mobili paroda vasaros pradžioje pradėjo kelionę po didžiuosius Europos miestus, o rudenį ją planuoja užbaigti Briuselyje.

„Industrinėse fermose laikomų gyvūnų apsauga praktiškai neegzistuoja. Todėl šios parodos tikslas ne tik supažindinti visuomenę ir politikus su pačiomis žiauriausiomis praktikomis, bet ir paskatinti daugiau dėmesio skirti gyvūnų gerovei“, – sako nevyriausybinės gyvūnų apsaugos organizacijos „Tušti narvai“ įkūrėja Gabrielė Vaitkevičiūtė. Pratęsdama pranešime spaudai ji pasakoja apie ūkinių gyvūnų patiriamus žiaurumus – kad jie ne tik visą gyvenimą praleidžia ankštuose garduose, bet ir „yra kankinami skirtingais įrankiais: elektriniais botagais, kurie naudojami kai gyvūnai nepaklūsta, spygliuotais žiedais, kurie veršiukams dedami į nosis, kad kai šie bandytų gerti motinos pieną – spygliai badytų tešmenį“.

Mobilioje parodoje visuomenė šiurpinama ekranuose demonstruojamais vaizdais, eksponuojami iš narvai, kasdieniai gyvūnų kankinimo prietaisai.

gyvūnų teisių gynėjų parodos eksponatas
Mobilioje parodoje visuomenė šiurpinama ekranuose demonstruojamais vaizdais, eksponuojami iš narvai, kasdieniai gyvūnų kankinimo prietaisai.

Projektas įgyvendinamas rėmėjų lėšomis, jo metu visuomenė raginama pasirašyti peticiją, raginančią, kad „Europos Komisija laikytųsi savo įsipareigojimų dėl gyvūnų gerovės“.

Gyvūnų teisių gynėjų iniciatyvas remiantis Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius pripažįsta, kad Europos Komisija ir Europos Sąjungos (ES) valstybės narės ne tik delsia dėl sprendimų priėmimų, bet ir vengia bendros atsakomybės, užtikrinant gyvūnų gerovę.

„Per ateinančius porą metų turime užduotį informuoti naujos sudėties Europos Komisiją, kad ši priimtų per ilgai atidėliotus sprendimus. Alternatyvos, kaip ūkininkauti gyvūnų nelaikant ankštuose narvuose, jau seniai pateiktos ir įvardintos. Pirmuosius rezultatus jau buvo galima apčiuopti pernai gruodį – 2023 m. gruodžio mėn. Europos Komisija pristatė bene didžiausią per pastarąjį dvidešimtmetį ES gyvūnų gerovės taisyklių reformą. Siekiant kovoti su neteisėta prekyba ir efektyviau kontroliuoti gyvūnų gerovės sąlygas jų prekybos įmonėse, šunų ir kačių atsekamumas turės būti pagerintas privalomai juos ženklinant ir registruojant nacionalinėse duomenų bazėse. Tai pirmoji iniciatyva, skirta kačių ir šunų gerovei užtikrinti visos ES lygmeniu. Būtent dėl jos priėmimo dirbome daugiausiai. Visgi problemų yra ir kur kas daugiau. Gyvūnų, laikomų industrinėse fermose, gerovė privalo būti užtikrinta”, – teigia europarlamentaras.

Petras Auštrevičius
Gyvūnų teisių gynėjų iniciatyvas remia dar vienai kadencijai į Europos Parlamentą išrinktas Petras Auštrevičius: „Gyvūnų, laikomų industrinėse fermose, gerovė privalo būti užtikrinta".

Partnerio informacija

Dalintis