Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Per penkerius metus „KG Group“ eksportas išaugo dvigubai

2014/06/20

Įmonių grupei „KG Group“, kurią sudaro AB „Kauno Grūdai“, AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas, vėl suteiktas „Lietuvos metų eksportuotojo 2013“ vardas. Šį konkursą rengianti Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) apdovanojo įmonių grupę per jubiliejinę Lietuvos pramonininkų konferenciją, skirtą LPK įsteigimo 25-mečiui paminėti. Kaip teigia įmonių grupės vadovas Tautvydas Barštys, per pastaruosius penkerius metus augo visų trijų grupės įmonių eksporto mastai, o lyginant visos grupės eksporto kitimą – jis padvigubėjo. Tai lėmė naujai sukurti produktai, kurie pasiekia įviarias pasaulio šalis ir yra teigiamai vertinami tų šalių klientų. Kaip teigia T. Barštys, Lietuvoje pagaminti produktai pasiekia pačius tolimiausius kraštus: AB „Kauno Grūdai” gaminami produktai eksportuojami į Tailandą, Singapūrą, Džibutį ir kitas šalis, o lietuviška vištiena eksportuojama į Vietnamą, Honkongą, Grenlandiją, taip pat Reunjono salą Indijos vandenyne ar Polonezijos salas.

„Nuolatos investuojame į gamybos modernizaciją ir novatoriškas technologijas. Tai leidžia kurti tokius produktus, kurių pageidauja klientai ir didinti jų gamybos mastus, - pasakoja T. Barštys, - Dalyvaujame įvairiose tarptautinėse parodose (PLMA, ANUGA, SEAL, ,,Intermeat", „Gulfood“ ir kt.), kuriose ne tik pristatome savo įmonę bei produktus, bet atstovaujame Lietuvą. Jose taip pat susirenkame informacijos apie naujausias tendencijas, pasisemiame gerosios praktikos pavyzdžių. Įmonių grupės vadovas neslepia, kad užsienio rinkų pažinimas bei inovacijų sekimas atneša gerų rezultatų.  Įmonių grupės atstovai ne tik lanko panašias gamybines įmones užsienyje, bet ir turi galimybę padirbti kitose šalyse – partnerių kompanijose, pažinti kitas rinkas bei bendrauti su klientais tiesiogiai ir taip pasisemti patirties. Be to, įmonės glauždiai bendradarbiauja su akademinėmis institucijomis kuriant naujus produktus, atliekant mokslinius tyrimus ir pritaikant moklsines idėjas versle.

KGGROUP eksporto skaidre 40 salys„Siekiame, kad mūsų įmonių grupė būtų viena pažangiausių ir moderniausių ne tik Baltijos šalių regione, bet ir Europoje. Daug dėmesio ir laiko skiriame naujausių technologijų diegimui gamyboje, taip pat klientų švietimui augalininkystės, gyvulininkystės sektoriuose bei naujų produktų kūrimui. Stengiamės kurti tai, ko šiandien reikia šiuolaikiniam vartotojui, prisitaikome prie skirtingose rinkose esančių vartotojų įpročių ir vartojimo kultūros“, - sakė Tautvydas Barštys. „Lietuvos metų eksportuotojo“ nominaciją „KG Group“ įmonės pelno jau septintus metus. Įmonių grupė „KG Group“ nugalėtoja išrinkta didelių, 250 ir daugiau darbuotojų turinčių, įmonių kategorijoje ir pateko tarp 11 bendrovių laureačių. „Lietuvos metų eksportuotojo“ nominacija siekiama išskirti pažangias Lietuvos įmones, eksportuojančias lietuviškos kilmės produkciją ar teikiančias eksporto paslaugas. Nuo 2001 m. kasmet apdovanojamos įmonės, darančios įtaką Lietuvos ūkio raidai.  AB „Kauno Grūdai“ kartu su AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas ir joms priklausančios dukterinės įmonės sudaro vieną moderniausių ir ekonomiškai stipriausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje – įmonių grupę „KG Group“. Šiuo metu įmonių grupėje dirba daugiau nei 3100 darbuotojų. 2013 m. ‚KG Group“ apyvarta siekė 1,52 mlrd. Lt. Įmonių grupės investicijos 2013 m. siekė 46 mln. Lt.

Dalintis