Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Periodikos prenumerata kaime didina Lietuvos pašto nuostolius

2023/08/18


Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pateikė išvadą Susisiekimo ministerijai dėl Lietuvos pašto prašymo pagrįstumo kompensuoti periodinių leidinių pristatymo kaimo gyvenamųjų vietovių prenumeratoriams paslaugos teikimo nuostolius už 2022 m. Lietuvos paštas prašė kompensuoti 8,86 mln. Eur, tačiau RRT vertinimo metu sumą sumažino 100,3 tūkst. Eur iki 8,76 mln. Eur.

Pagrįstų nuostolių už periodiką suma 2022 m., palyginti su 2021 m., išaugo 23 proc.

RRT duomenimis, kiekvienais metais išplatinamos periodikos vienetų skaičius mažėja. 2022 m. Lietuvos paštas pristatė 10,64 mln. periodinių leidinių, tai yra 9,5 proc. mažiau nei 2021 m.ir beveik trečdaliu mažiau nei 2015 m.

„2022 m. sausio 1 d. vidutiniškai 72 proc. buvo sumažinti periodikos tarifai, dėl ko periodinio leidinio vieneto pajamos, kurias gavo Lietuvos paštas, vidutiniškai siekė 0,07 Eur už jo pristatymą, kai tuo tarpu periodikos vieneto sąnaudos buvo 0,90 Eur. Nepaisant popierinių leidinių paklausos mažėjimo, 2022 m. beveik dvigubai kritusios Lietuvos pašto pajamos, gautos už periodikos pristatymą, dar labiau padidino bendrovės patirtus nuostolius“, – aiškina Darius Kuliešius, RRT pirmininko pavaduotojas.

Į periodiką nėra įtraukiamas erotinio, smurtinio pobūdžio leidinių ir tų, kurių daugiau kaip 50 proc. teksto sudaro reklama, pristatymas. Vertindami pagal šį kriterijų, RRT ekspertai nustatė, kad Lietuvos pašto prašoma kompensuoti periodikos nuostolių suma turi būti mažesnė 100,3 tūkst. Eur.

„Nustatėme, kad dviejų periodinių leidinių – „Lazdijų reklama“ ir „Lazdijų žvaigždė“ – pristatymo nuostoliai kaimo gyvenamųjų vietovių prenumeratoriams negali būti įtraukiami kaip kompensuojami“, – teigia D. Kuliešius.

Galutinį sprendimą dėl 2022 m. Lietuvos pašto patirtų periodikos teikimo nuostolių kompensavimo priims Susisiekimo ministerija, įvertinusi RRT išvadą.

Periodinių leidinių pristatymo kaimo gyvenamųjų vietovių prenumeratoriams paslaugos nuostoliai apskaičiuojami kaip pajamų ir sąnaudų, patirtų teikiant periodiką, skirtumas. Periodikos pajamas Lietuvos paštas apskaičiuoja kaip periodikos kiekio ir Vyriausybės nutarimu patvirtinto periodikos didžiausio tarifo sandaugą.

 

RRT informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...