Columbus +11,2 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 1 Geg 2024
Columbus +11,2 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 1 Geg 2024

Pirmakursiams – agroverslo stipendijos (1)

2024/04/13


Daugiau nei 20 stipendijų Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto studentams skyrusios AB „Lytagra“ komercijos direktorius Rimas Norvilas pirmakursiams skirtą finansinį palaikymą įvardija kaip investiciją į jaunus motyvuotus studentus ir į Lietuvos ateitį. Pasak R. Norvilo, stipendijos padeda išlaikyti talentingus ir perspektyvius jaunus žmones žemės ūkio sektoriuje, o tai yra svarbu siekiant užtikrinti pakankamą aukštos kvalifikacijos specialistų, gebančių dirbti su šiuolaikinėmis technologijos, skaičių.

Stipendijas skiria galvodami apie Lietuvos ateitį

„Apmąstydami kylančias grėsmes ir įvairaus profilio specialistų trūkumą, siekiame investuoti į būsimus aukštos kvalifikacijos specialistus. Norime visuomenei ir akademinei bendruomenei parodyti, kad būdami viena iš pirmaujančių agroverslo įmonių esame neabejingi Lietuvos ateičiai – norime skatinti jauną žmogų rinktis mums svarbias ir visai visuomenei aktualias specialybes. Manome, kad stipendijos, kaip pasiektų rezultatų ar išskirtinės motyvacijos įvertinimas, jauną žmogų gali paskatinti giliau domėtis žemės ūkio mokslais ir naujausiomis technologijomis. Ilgalaikės stipendijos taip pat padeda įveikti iššūkius, su kuriais susiduria turbūt visi pirmo kurso studentai ir tapti darbo rinkai itin reikalingais aukštos kvalifikacijos specialistais“, – mintimis dalijasi AB „Lytagra“ komercijos direktorius R. Norvilas.

Pretenduoti į AB „Lytagra“ skiriamas metines vardines stipendijas gali visi norintys. „Atrenkant studentus atsižvelgiama į konkursinius balus, ne mažiau svarbūs ir pokalbiai su pretendentais. Kalbamės su kiekvienu pretendentu, įvertiname motyvaciją, išklausome, kokie ateities planai. Vertiname ir užsienio kalbų mokėjimą, nes anglų ir vokiečių kalbos labai svarbios dirbant su žemės ūkio technikos dokumentacija, užsienio kalbų mokėjimas atveria daugiau galimybių mokytis ir ateityje kelti kvalifikaciją“, – pasakoja R. Norvilas ir atkreipia dėmesį, kad įmonė lanksčiai žiūri į skiriamų stipendijų skaičių – jeigu motyvuotų ir stiprių studentų yra daugiau nei numatytų stipendijų, įmonė skiria papildomą stipendiją ir vietoje trijų, mokamos keturios.

AB „Lytagra“ komercijos direktorius pasakoja, kad skirdami stipendijas nesusaisto studentų preliminariomis darbo sutartimis, bet nori nuoširdžiai paskatinti jauną žmogų mokytis, domėtis naujovėmis ir po studijų išlikti žemės ūkio srityje. „Skirdami stipendiją linkime kuo daugiau dėmesio skirti mokslams, o laisvu nuo mokslų metu vasarą siūlome laikinai įsidarbinti. Tai puiki galimybė pačiam susipažinti, kokie svarbūs procesai vyksta įmonėje, kaip padaliniuose organizuojamas darbas. Turime labai sėkmingų pavyzdžių, o tai rodo, kad toks modelis palankus abiem pusėms – ir studentams, ir įmonei. Nenorime įpareigoti studento, kad jaustų mūsų spaudimą, bet tikrai labai tikimės, kad šie skatinami pažangūs specialistai ateityje prisijungs prie mūsų įmonės“, – teigia pašnekovas. R. Norvilas pastebi, kad nors dabar žemės ūkio sektoriaus įmonės susiduria su naujais iššūkiais, tačiau AB „Lytagra“ visada atsiras vieta aukštos kvalifikacijos ir žemės ūkio srities specifiką išmanančiam inžinieriui.

Rimas Norvilas
AB „Lytagra“ komercijos direktorius Rimas Norvilas.

Skirta stipendija – paskatinimas ieškoti daugiau galimybių tobulėti

Pirmo kurso VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studentas Modestas Makselis pasakoja, kad turėjo galimybę pretenduoti gauti vieną iš keturių studijų programos partnerių įmonių įsteigtų stipendijų. „Pirmuoju numeriu pasirinkau AB „Lytagra“ ir būtent šios įmonės atstovai su manimi susisiekė. Tiesą sakant, gauti stipendiją nebuvo itin sudėtinga – tiesiog turėjau parašyti motyvacinį laišką ir dalyvauti motyvaciniame pokalbyje. Motyvacinio pokalbio metu pasidalijau mintimis, kodėl pasirinkau šią studijų programą, kokie yra mano lūkesčiai ir ateities planai“, – pasakoja studentas.

M. Makselis džiaugiasi skirta stipendija ir vertina tai kaip svarbų paskatinimą. „Tai buvo svarbus padrąsinimas ir patvirtinimas, kad priėmiau teisingą sprendimą, pasirinkdamas šią studijų programą. Smagu žinoti, kad studentai rūpi ne tik mūsų fakulteto bendruomenei, bet ir agroverslo įmonėms“, – įžvalgomis dalijasi studentas.

Jis atskleidžia, kad nors motyvacijos netrūko nuo pat studijų pradžios, suteikta stipendija sustiprino atsakomybės jausmą. „Supratau, kad turiu stengtis ne tik paskaitų ir pratybų metu, bet ir ieškoti galimybių sudalyvauti su žemės ūkiu susijusiose parodose ir renginiuose, kuriuose patirtimi dalijasi šios srities profesionalai. Taip pat manau, kad studijų metu atliekant praktiką prioritetą teiksiu įmonei AB „Lytagra“, nes ši įmonė parodė pasitikėjimą manimi ir jaučiu poreikį atsilyginti tuo pačiu“, – kalba jaunuolis.

M. Makselis pasakoja, kad studijų krypties pasirinkimą lėmė noras daugiau sužinoti apie žemės ūkio technikos gamybos ir veikimo subtilybes. „Nuo pat vaikystės iš arti stebėjau, kaip atliekami žemės ūkio darbai, nes tėtis yra ūkininkas. Pastaraisiais metais vis dažniau jam padėdavau, paruošdamas žemės ūkio techniką darbams, ir nusprendžiau, kad savo ateitį noriu sieti su žemės ūkiu. Kadangi žemės ūkis yra sunkiai įsivaizduojamas be modernios technikos, norėjau sužinoti apie jos gamybos ir veikimo procesus, o būtent studijų programa Žemės ūkio mechanikos inžinerija atrodė tinkamiausia. Manau, kad studijų metu sukauptos žinios pravers, nepaisant to, ar nuspręsiu dirbti tėčio ūkyje, ar savo ateitį siesiu su agroverslo įmonėmis“, – apie studijų programos pasirinkimą kalba studentas.

Vertindamas pirmuosius studijų mėnesius, M. Makselis negaili pagyrimų. „Pirmieji įspūdžiai studijuojant šiame fakultete yra tikrai geri, esu maloniai nustebintas aukšta studijų kokybe. Dėstytojai yra savo srities profesionalai, jie ne tik suteikia mums teorinių žinių, bet ir perteikia sukauptą darbo patirtį. Taip pat smagu, kad jau turėjome galimybę apsilankyti agroverslo įmonėse ir pamatyti, kaip teoriniai dalykai, kurių mokomės universitete, yra įgyvendinami praktikoje“, – įžvalgomis dalijasi pirmakursis.

Skirta vardinė stipendija leidžia koncentruotis į studijas

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studijų programos Tvarioji inžinerija pirmakursis Alius Naujokaitis pastangas dėl stipendijos – motyvacinio laiško rašymą ir pokalbį su AB „Lytagra“ atstovu – vertina kaip galimybę išsigryninti jau turimą asmeninę patirtį ir ateities planus. Studentas prisimena, kad pokalbio su AB „Lytagra“ atstovu metu aptarė ir kaip stipendija galėtų padėti jam siekti užsibrėžtų tikslų.

„Sužinojęs, kad gausiu vardinę stipendiją labai nustebau, turbūt kiekvienas nustebtų, nes ne kiekvieną dieną sužinai tokią naujieną. Skirta stipendija pakėlė motyvaciją stengtis dar daugiau mokytis, jaučiu dar didesnį įsipareigojimą parodyti savo gebėjimus ir puikius studijų rezultatus. Be to, stipendija suteikia ir finansinę pagalbą, kuri leidžia labiau koncentruotis į studijas ir mažiau rūpintis finansiniais klausimais“, – kalba studentas.

Studijų programos Tvarioji inžinerija pirmakursis pasakoja studijų kryptį pasirinkęs labai netikėtai. „Dėmesį atkreipė aprašymas – pasirodė įdomi specialybė, sujungianti išmaniąsias technologijas su gyvąja gamta. Pačiam labai patinka domėtis naujomis technologijomis, dirbtiniu intelektu, o tai dabar populiaru, rogramos aprašymas būtent visa tai ir atitiko, tai turbūt ir nulėmė mano pasirinkimą“, – prisimena pirmakursis.

Jis studijas vertina labai teigiamai. „Visi draugiški, paslaugūs Nesigailiu, kad esu būtent čia. Studijuoti įdomu ir manau, kad studijos atvers plačias karjeros galimybes“, – įžvalgomis dalijasi vardinę AB „Lytagra“ stipendiją gavęs A. Naujokaitis.

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto pirmakursiai
„Lytagra“ stipendininkai: Inžinerijos fakulteto studijų programos Tvarioji inžinerija studentas Alius Naujokaitis ir studijų programos Žemės ūkio mechanikos inžinerija studentas Modestas Makselis.

Verslo įmonė vertina galimybę būti fakulteto bendruomenės dalimi

AB „Lytagra“ komercijos direktorius įsitikinęs, kad verslo įmonės turi jaustis socialiai atsakingos už visą bendrą žemės ūkio sektoriaus veiklų tęstinumą. „Visais laikais žemės ūkio sektorius buvo lokomotyvas, todėl jaučiamės privalantys prisidėti prie pakankamo kvalifikuotų specialistų skaičiaus rengimo. Pats asmeniškai stipendijų skyrimą koordinuoju nuo 2018 m., per tą laiką skirta apie 20 stipendijų. Džiaugiuosi, kad kasmet turime stiprių pretendentų į stipendijas, suprantančių, kad darbas žemės ūkyje yra įdomus, dinamiškas, patrauklus, patogus jaunam žmogui ir perspektyvus“, – kalba pašnekovas.

R. Norvilas pasakoja, kad šiuo metu stipendijos skiriamos Inžinerijos fakulteto studentams, nes įmonė aktyviai bendradarbiauja su VDU ŽŪA Inžinerijos fakultetu, įgyvendina bendrus projektus. „Džiaugiamės ir vertiname ryšius su Inžinerijos fakultetu. Turime daug bendrų veiklų ir jaučiamės esantys fakulteto bendruomenės dalimi. Tikimės, kad mūsų stipendininkai aktyviai įsitrauks į bendras fakulteto ir įmonės veiklas, bus aktyvūs bendruomenės nariai ir palaipsniui įsilies į mūsų įmonės bendruomenę“, – apie stiprius ryšius kalba ir viltimis dalijasi AB „Lytagra“ komercijos direktorius R. Norvilas.

 

VDU ŽŪA informacija

Viršelyje asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/05/01

Žalioji elektra ar biometanas?

Europos Sąjunga (ES) yra užsibrėžusi labai ambicingus biometano gamybos ir panaudojimo tikslus. Ir Lietuvoje ministerijos kalba apie proveržį, tačiau jų planai nuo realybės skiriasi. Visi sutinka, kad biometano gamyba – žiedinės ekonomikos p...
2024/05/01

Kinija nusisuka nuo europietiškos kiaulienos?

Per pirmus tris šių metų mėnesius Kinija importavo perpus mažiau europietiškos kiaulienos nei pernai. Dėl šios sprendimo labiausiai nukentėjo Ispanija. Iki šiol pagrindinės kiaulienos tiekėjos Kinijos rinkai vietą, pana...
2024/05/01

Klimato požiūriu pažangi agronominė praktika Švedijoje

Su kuo asocijuojasi Švedija? Vyresnės kartos atstovams pirmiausia su „ABBA“, Nobelio premija, gamta, inovacijomis ir dizainu, Šiaurės šalių kultūra. Taip pat Švedija dažnai siejama su progresyvia socialine p...
2024/05/01

Televizijos bokšte – milžiniška ES vėliava

Šiandien Lietuvai minint narystės Europos Sąjungoje 20-metį, Vilniaus televizijos bokšte iškelta Europos Sąjungos vėliava.
2024/05/01

Tyrimas: vilniečių pajamos augo sparčiausiai tarp Baltijos sostinių gyventojų

Nuo 2021 m. vieno namų ūkio mėnesio pajamos Vilniuje augo sparčiausiai tarp Baltijos valstybių sostinių ir padidėjo 919 eurų, rodo „Swedbank“ tyrimas. Su 42 proc. atlyginimų augimu metus vilniečiai pajamomis beveik pasivijo Baltijos &s...
2024/05/01

100 tūkstančių gaminančių vartotojų pagamina beveik pusę Lietuvai reikalingos elektros energijos

Šimtas tūkstančių gaminančių vartotojų (GV). Tiek saulininkų ir vėjininkų prie tinklo per kelis pastaruosius metus prijungė ir balandį 100 tūkstantąjį prijungimą užfiksavo „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Energetikos min...
2024/05/01

Selemonas Paltanavičius: „Didelis menas būti greta gamtos taip, kad ji gyventų nejausdama tavo buvimo“

Apie ką yra gamtininko, rašytojo, fotografo, aplinkosaugininko ir radijo laidų vedėjo Selemono Paltanavičiaus naujausia knyga „Apolis", koks Selemono santykis su Kuršių nerija ir kaip išmokyti mažuosius gerbti gamtą?
2024/05/01

Ekonomistai: šalies ekonomika grįžo į augimo trajektoriją, ji augs ir toliau

Lietuvos bendrajam vidaus produktui (BVP) per ketvirtį paaugus 0,8 proc., o per metus – 2,9 proc., ekonomistai sako, kad tai rodo šalies ekonomikos sugrįžimą „į augimo trajektoriją“ bei leidžia tikėtis tolesnio jos augimo.
2024/05/01

Nuo paraiškos pateikimo iki paramos sutarties pasirašymo

Ar greitai tapsiu paramos gavėju? Šis klausimas iškyla ne vienam ūkininkui, laukiančiam paramos savo projektui patvirtinimo. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime, kaip priimamas sprendimas dėl paramos skyrimo pagal Lietuvos k...