Ashburn +22,0 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 25 Geg 2024
Ashburn +22,0 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 25 Geg 2024

Pirmakursiams – agroverslo stipendijos (2)

2024/04/21


Skirdamos stipendijas pirmo kurso studentams, žemės ūkio įmonės rodo savo socialinę atsakomybę bei norą prisidėti prie gabių ir motyvuotų jaunų žmonių paskatinimo domėtis, studijuoti ir dirbti agrosektoriuje. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto pirmakursiai šiemet sulaukė išskirtinio penkių įmonių dėmesio. Viena iš jų – UAB „Dojus agro“.  

„Dojus agro“ Lietuvos filialo direktorė Diana Tatarūnaitė-Zubenienė atkreipia dėmesį, kad studijas pradedantiems jauniems žmonėms reikia realaus palaikymo, o ne tik skambių kalbų apie būtinybę investuoti į būsimus specialistus.

Stipendijos pirmakursiams – padrąsinimas ir palaikymas

D. Tatarūnaitė-Zubenienė pasakoja, kad yra dalykai, kuriuos nori daryti, ir yra, kuriuos privalai, jie gali eiti abu kartu ir po vieną. „Pas mus jie yra abu – stipendijas skiriame, nes matome iššūkius ir mes privalome reaguoti į juos realiais veiksmais, o ne tik kalbomis forumuose, susibūrimuose. Neužtenka kalbėti, kad reikia remti, kad reikia keisti nuomonę apie žemės ūkį. Mes privalome darbais įrodyti tai, o ne kalbomis. Čia labai svarbus dėmesys žemės ūkio sritimi susidomėjusiems jaunuoliams. Skatinti studentus mums yra ne tik prievolė, bet ir nuoširdus mūsų noras. Aktyviai bendradarbiaujame su bendruomenėmis, mokslo įstaigomis. Įmonė „Dojus agro“ nori būti kartu kaip partnerė, girdėti, diskutuoti ir padėti“, – apie įmonės jaučiamą atsakomybę ir vertybes kalba D. Tatarūnaitė-Zubenienė.

Pašnekovė pastebi, kad dažnai pirmi studijų metai būna patys sunkiausi, todėl stipendijos skiriamos pirmakursiams. „Pradėjus studijas, o dažnu atveju ir atvykus studijuoti į naują miestą, reikia ir drąsos, ir palaikymo, ir finansų. Tad skiriame stipendijas pirmo kurso studentams ir džiaugiamės galėdami padėti įsitvirtinti“, – kalba UAB „Dojus agro“ Lietuvos filialo direktorė.

diana tatarunaite zubeniene
UAB „Dojus agro Lietuvos filialo direktorė Diana Tatarūnaitė-Zubenienė.

Pretenduojančių į stipendijas laukia pokalbiai su įmonės atstovais, kurių metu išryškėja jaunuolių vertybės ir motyvacija. „Po pokalbių su studentais atrenkame tuos, kurių vertybės artimiausios mūsų įmonės nuostatoms ir kultūrai. Atrinkti pirmakursiai atrodė labiausiai motyvuoti, norintys augti, tobulėti. Jie UAB „Dojus agro“ sieja su savo karjeros pradžia. Tai potencialiai būsimi mūsų darbuotojai, su kuriais tikimės palaikyti tvirtus ryšius. Ir savo ruožtu norime motyvuoti juos nuo studijų pradžios. Norime studentams suteikti galimybę įgyti praktinių įgūdžių, susipažinti su įmone ir darbu iš vidaus dar studijų metu, norime padėti jiems būti geriau pasiruošus darbo rinkai po studijų“, – apie atrankos kriterijos ir lūkesčius kalba pašnekovė. Ji pabrėžia, kad stipendijas gavę pirmakursiai nepasirašo sutarčių ir neįsipareigoja susieti savo ateities su įmone. „Svarbiausias jų įsipareigojimas – mokytis. Mes įsipareigojame pirmuosius metus paremti juos finansiškai, o vėliau globojame tiek, kiek jaunuoliams norisi. Kviečiame juos į lauko dienas, į konferencijas, galime padėti su praktikos atlikimu. Ir, be abejo, labai laukiame ateityje, kaip mūsų komandos narių“, – kalba D. Tatarūnaitė-Zubenienė.

„Jau ne pirmus metus remiame pirmakursius, bet esame atviri ir naujiems, įdomiems, vertę kuriantiems ir į ateities žemės ūkį orientuotiems projektams. Žinome, kad Lietuvos žemės ūkio sektorius gali būti pažangiausias su technologijomis Europoje. Lietuvoje turime nedaug žemės, derlingumas ne aukščiausias, klimato sąlygos sunkiai prognozuojamos ir dažnai keliančios netikėtų iššūkių. Turėdami pakankamai aukštos kvalifikacijos žemės ūkio specialistų, šiame sektoriuje galime konkuruoti vertės kūrimu per išmanius sprendimus“, – apie kintančias sąlygas ir naujas galimybes konkuruoti įžvalgomis dalijasi UAB „Dojus agro“ Lietuvos filialo direktorė.

Pirmakursiai rinkosi jiems patrauklias įmones

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studijų programos Žemės ūkio mechanikos inžinerija pirmakursis Redas Strelčiūnas pasakoja, kad norint pretenduoti į stipendiją, visų pirma reikėjo sureitinguoti įmones. „Pirmoje vietoje parašiau UAB „Dojus agro“, nes ši įmonė man pasirodė pranašiausia ir vertybės artimiausios. Buvau pakviestas pokalbiui į Kauno rajone esantį įmonės filialą. Ten turėjau pokalbį su įmonės atstovais. Kalbėjome, kaip ir kodėl pasirinkau šią įmonę, apie motyvaciją bei norą tobulėti. Labai džiaugiausi, kad įmonė pasirinko mane ir skyrė UAB „Dojus agro“ vardinę stipendiją. Vertinu pasitikėjimą ir džiugina užmegzti ryšiai su įmone. Skirta stipendija dar padidino norą tobulėti, kopti karjeros laiptais ir parodė, kad mes esame svarbūs ir reikalingi šioje srityje. Papildomi 150 eurų kas mėnesį iš dalies padengia šiuolaikinio studento išlaidas“, – pasakoja pirmakursis.

Jis atskleidžia, studijų programą Žemės ūkio mechanikos inžinerija pasirinkęs, nes nuo mažens domisi technika ir mechanizmais, seka agroverslo naujienas. „Manau, kad agrosektorius yra vienas iš sparčiausiai technologinę pažangą kuriančių sektorių Lietuvoje, tai ir paskatino rinktis šią studijų kryptį. Studijas VDU ŽŪA Inžinerijos fakultete vertinu labai gerai, jos įdomios, įtraukiančios ir duodančios daug žinių, manau, pasirinkau teisingai“, – įžvalgomis dalijasi studentas.

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studijų programos Tvarioji inžinerija studentas Arnas Katilius, pasakoja, kad paskaitos „Įvadas į specialybę“ metu pildydamas įmonių prioritetų sąrašą pirmoje vietoje taip pat įrašė UAB „Dojus agro“. „Po kiek laiko šios įmonės atstovė susisiekė su manimi bei mano bendrakursiu ir pakvietė į motyvacinį pokalbį. Netrukus po pokalbio paaiškėjo, kad man skirta UAB „Dojus agro“ vardinė stipendija. Labai apsidžiaugiau, iš karto apie tai pranešiau mane labai palaikantiems tėvams. Nebuvau užtikrintas, kad ši stipendija bus skirta būtent man, kadangi atranka vyko tarp manęs ir mano bendrakursio, kuris yra puikus žmogus. Tikriausiai man tą dieną nusišypsojo didesnė laimė“, – svarsto A. Katilius.

Jis pasakoja jau seniai galvojęs apie inžinerijos studijas, tačiau iki pat paskutinės akimirkos nebuvo tvirtai apsisprendęs, kurią kryptį rinktis. „Ieškodamas informacijos VDU ŽŪA puslapyje pamačiau, kad parengta nauja studijų programa Tvarioji inžinerija. Sudomino jos aprašymas, studijų dalykai, todėl nusprendžiau rinktis šią kryptį. Pasirinkimą sustiprino ir apsilankymas vasarą VDU ŽŪA, kurio metu kalbėjau su VDU ŽŪA studijų administravimo koordinatore dr. Rasa Čingiene bei dekanu doc. dr. Rolandu Domeika. Skirta stipendija dar labiau pakėlė mano motyvaciją ir sustiprino tikėjimą, kad pasirinkau teisingą studijų kryptį. Džiugu, kad įmonės taip stengiasi pritraukti galimai būsimus darbuotojus ir motyvuoja juos nuoširdžiai studijuoti bei iš studijų programos pasiimti viską, kas įmanoma“, – pasakoja studentas.

„Man patinka studijos VDU ŽŪA Inžinerijos fakultete – labai malonūs dėstytojai, kurie atsižvelgia į studentų nuomonę. Jie linkę padėti, tartis, jeigu iškyla kokių problemų. Žinoma, labai žavi ir stipendijos, kurių čia apstu. Svarbiausia – gerai mokytis. Pačias studijas vertinti dar anksti, kadangi pirmame kurse mokomės labai bendrus dalykus, tačiau tikiu, kad į studijų programą sudėta viskas, kas yra aktualu dabar bei ateityje, todėl laukia dar daug įdomių ir svarbių dalykų“, – įžvalgomis apie studijas dalijasi pirmą kursą įpusėjęs A. Katilius.

pirmakursiai
VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studijų programos Žemės ūkio mechanikos inžinerija pirmakursis Redas Strelčiūnas ir studijų programos Tvarioji inžinerija studentas Arnas Katilius

Mokytis skatinami ir įmonės darbuotojai

UAB „Dojus agro“ Lietuvos filialo direktorė D. Tatarūnaitė-Zubenienė džiaugiasi atrinktų studentų motyvacija ir siekiu kuo daugiau išmokti bei tobulėti. Ji atskleidžia, kad vertybės itin svarbios atsirenkant ne tik stipendiatus, bet ir būsimus darbuotojus. „Darbuotojus į įmonę „Dojus agro“ atsirenkame ne tik pagal patirtį ir žinias. Labai svarbu – vertybės, kuriomis tikime ir vadovaujamės. Atsirinkus teisingus žmones ir vadovaujantis mūsų vertybėmis, pavyksta išlaikyti tokią kultūrą, kokią norime puoselėti įmonėje“, – pasakoja D. Tatarūnaitė-Zubenienė.

Pašnekovė atskleidžia, kad apie 85 proc. įmonės „Dojus agro“ darbuotojų turi aukštąjį išsilavinimą. „Tikime, kad žinios – tai vertybė ir skatiname darbuotojus kelti kvalifikaciją, tobulėti visos kelionės įmonėje „Dojus agro“ metu. Taip pat turime nemažai darbuotojų, kurie studijuoja ir dirba: vieni pradeda mokslus jau dirbdami pas mus, kiti ryžtasi pabaigti kažkada pradėtus mokslus, treti nusprendžia imtis naujų iššūkių ir persikvalifikuoti. Palaikome tokius darbuotojus ir stengiamės sudaryti sąlygas suderinti mokslus ir darbą“, – apie įmonės administracijos požiūrį į kvalifikacijos kėlimą ir nuolatinį tobulėjimą kalba Lietuvos filialo direktorė.

Ji pasakoja, kad atrinkdami darbuotojus vadovaujasi pasauline tendencija – samdyti ne patirtį, o kompetencijas. „Jeigu žmogus turi tinkamas kompetencijas, savybes tai pozicijai ir mūsų įmonę atitinkančias vertybes, tai tokį darbuotoją galima praktiškai visko išmokyti. Turime daug pavyzdžių, kai investuodami daug laiko ir kitų išteklių įmonės viduje išauginame gerus specialistus, pradėjusius karjerą pas mus nuo praktikos. Suteikiame galimybes augti įmonės viduje, tobulėti – labai daug kas priklauso nuo pačio žmogaus ambicijų, motyvacijos ir noro“, – apie svarbiausias sėkmingo darbuotojo savybes kalba UAB „Dojus agro“ Lietuvos filialo direktorė D. Tatarūnaitė-Zubenienė.

 

VDU ŽŪA informacija

Viršelyje asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/05/25

Mūšis dėl Agrocheminių tyrimų laboratorijos išlikimo

Praėjusį trečiadienį įvykusiame Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) posėdyje virė karštos diskusijos dėl Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) sprendimo likviduoti Agrocheminių tyrimų laboratoriją – vienintelę tokio ...
2024/05/24

Kanapių, margainių išspaudas ūkininkas malė ir fasavo antisanitarinėmis sąlygomis

Gegužės 6 dieną Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Klaipėdos apygardos priežiūros skyrius, gavęs informaciją iš Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, įsitraukė į tyrimą ir dalyvavo ūkininko aliejaus spaudyk...
2024/05/24

Žievėgraužiui tipografui plisti orai labai palankūs – miškų savininkai bei valdytojai kviečiami rūpintis savo eglynų sveikatingumu

2024 metų gegužės 20–23 dienomis atlikta antra žievėgraužio tipografo (Ips typographus L.) skraidančių vabalų apskaita. Suskaičiuoti į populiacijos stebėjimui skirtas gaudykles pakliuvę vabalai. Kenkėjo populiacija, lyginant su 2023 metų tuo...
2024/05/24

Krušos Lietuvai kerta vis stipriau

Sekmadienį ir savaitės pradžioje dalį Lietuvos užklupo kruša – įprastas karštymečio palydovas. Iš dangaus pasipylę ledo gabaliukai pakenkė kai kurių ūkininkų pasėliams, pirminėmis žiniomis, – labiausiai rapsams. Ta...
2024/05/24

„Eurobarometras“: 87 proc. lietuvių pritaria bendrai ES valstybių narių gynybos ir saugumo politikai

Naujausia standartinė „Eurobarometro“ apklausa rodo, kad europiečiai nori, jog ES būtų stipresnė ir labiau nepriklausoma, visų pirma atsižvelgiant į dabartinius pasaulinius iššūkius, tačiau į ateitį jie žvelgia vis optimi...
2024/05/24

Vaizdas miške sukrečiantis. Aplinkosauga – bejėgė!

Šiauliai („Šiaulių kraštas“). Vieną gegužės šeštadienį į prie Kviečlaukio kaimo Akmenės rajone esantį mišką pasivaikščioti užsukę šiauliečiai sutuoktiniai aptiko šoką sukėl...
2024/05/24

STT atlieka tyrimą dėl galbūt papirkto gaisravietėje sostinėje dirbusio aplinkosaugininko

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl bandymo papirkti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) darbuotoją, dirbusį gaisravietėje sostinėje.
2024/05/24

Ergoterapeutų trūksta visur, ypač mažesniuose miesteliuose

Kiekvienais metais Lietuvoje pastebimas vis ryškesnis ergoterapeutų trūkumas. „Jų nepakanka ne tik regionuose, bet ir Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestuose. Be to, specialistų stygius jaučiamas ne tik valstybinėse sveikatos priežiūro...
2024/05/24

Nustatyti bakterinės degligės augalai šeimininkai be augalo pasų

Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (VAT) specialistai, atlikdami planinius patikrinimus 2024 m. gegužės 17 d., nustatė ūkio subjektą, kurio aikštelėje laikomi į vazonus substrate pasodinti vaismedžiai ir dekor...