Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Pirmasis pavasario savaitgalis nepradžiugino: ugnis ir vanduo pasiglemžė 5 gyvybes

2023/03/06


Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 97 gaisrų ir atliko 85 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu žuvo 3 žmonės, 4 buvo traumuoti.

Penktadienį, 7.10 val., Klaipėdos rajone, Priekulės seniūnijoje, Stragnų I kaime, atvira liepsna degė statybinis vagonėlis. Jo viduje ugniagesiai rado apdegusį vyro kūną. Gaisro metu išdegė vagonėlio vidus, išdužo langų stiklai.

Šeštadienį, 19.02 val., buvo pranešta apie gaisrą gyvenamajame name Jonavos rajone, Žeimių seniūnijoje, Kuigalių kaime. Atvykus ugniagesiams, medinis namas degė atvira liepsna, o jo stogas jau buvo sukritęs. Apmalšinę liepsnas, ugniagesiai viduje rado smarkiai apdegusį vyro kūną. Gaisro metu sudegė stogas ir dalis namo. Autonominio dūmų detektoriaus name nebuvo.

Sekmadienį, 20.43 val., Prienų rajone, Veiverių seniūnijoje, Tarpiškių kaime, liepsnojo medinis gyvenamasis namas. Jo viduje buvo rastas smarkiai apdegęs žmogaus kūnas. Gaisro metu namas sudegė. Ugniagesiai išsaugojo du šalia stovinčius ūkinius pastatus. Dūmų detektorių name nerasta.

Sekmadienio naktį, 1.15 val., Plungės rajone, Šateikių seniūnijoje, Alksnėnų kaime, atvira liepsna degė medinis garažas. Jo savininkas, mėgindamas gesinti gaisrą, apdegė rankas ir veidą. Jį greitosios pagalbos medikai nuvežė į ligoninę. Iš garažo ugniagesiai išnešė du buitinius dujų balionus. Gaisro metu sudegė viduje stovėję automobiliai „Toyota RAV4“, „Volvo“, mini traktorius, apdegė elektrinis motoroleris ir sodo padargai. Po galimo dujų baliono sprogimo buvo pakrypusi viena garažo siena.

Tą pačią naktį, 1.53 val., Vilniaus rajone, Zujūnų seniūnijoje, Medviediškių kaime, degė pirtis. Gesindamas gaisrą, savininkas apdegė ranką ir prisikvėpavo dūmų. Greitosios pagalbos medikai jam pagalbą suteikė vietoje.

12.29 val. Mažeikiuose, Žagarėlės gatvėje, liepsnojo gyvenamasis namas. Iš jo ugniagesiai išnešė moterį. Greitosios pagalbos medikai pagalbą jai suteikė vietoje. Gaisro metu apdegė ir buvo nuardyta apie 150 kv. m stogo konstrukcijų.

18.26 val. buvo pranešta apie gaisrą Vilniuje, Muitinės gatvėje. Daugiabutyje iš buto trečiajame aukšte veržėsi dūmai ir liepsnos. Kilus gaisrui, bute buvo moteris ir du vaikai. Po greitosios pagalbos medikų apžiūros, įtariant apsinuodijimą dūmais, visi trys buvo nuvežti į ligoninę. Gaisro metu išdegė kambarys, sudegė viduje buvę baldai, aprūko kitos patalpos. Dūmų detektoriaus bute nebuvo.

14.39 val. Skuodo rajone, Aleksandrijos seniūnijoje, Gėsalų kaime, gaisras kilo kultūros paskirties pastate – buvusioje mokykloje, dabar naudojamoje bendruomenės poreikiams. Antrajame aukšte tvyrojo dūmai, šeši žmonės iš pastato išėjo į lauką. Gaisro metu patalpoje išdegė elektros skydinė, apdegė dalis sienos, aprūko lubos.

Penktadienį, 7.45 val., buvo gautas pranešimas, kad Lazdijų rajone, Veisiejuose, Ančios ežere po tiltu plūduriuoja žmogaus kūnas. Ugniagesiai ištraukė skenduolį.

Šeštadienį, 15.16 val., buvo gautas pranešimas, kad Jurbarko rajone, Juodaičių seniūnijoje, Pagausančio II kaime, į tvenkinį įvažiavo keturratis, kurį vairavo moteris. Atvykę ugniagesiai ištraukė keturratį ir po ledu ieškojo jo vairuotojos. Tvenkinyje buvo rastas 14-metės kūnas.

Penktadienį, 16.05 val. buvo pranešta, kad Pakruojo rajone, Rozalimo seniūnijoje, Plaučiškių kaime, vyras pjovė medį ir įstrigo tarp šakų 5-6 m aukštyje. Atvykus ugniagesiams, vyrą buvo prispaudusi šaka. Gelbėtojai išlaisvino vyrą ir perdavė greitosios pagalbos medikams. Medikai jį apžiūrėjo vietoje. Ugniagesiai pašalino pavojingai pasvirusią šaką.

Sekmadienį pranešta, kad Šilutės rajone, Saugų seniūnijoje, Sakūtėlių kaime, vyras medyje pjovė šaką ir pakibo, negali nulipti. Atvykę ugniagesiai pastatė ištraukiamąsias kopėčias ir padėjo vyrui nulipti.

Nuo penktadienio ryto iki šeštadienio ryto ugniagesiai 22 kartus vyko šalinti smarkaus vėjo nulaužtų medžių ir šakų nuo važiuojamosios kelio dalies, pėsčiųjų takų, pastatų ir kt. Daugiausia tokių gelbėjimo darbų – po 5 jie atliko Alytaus ir Šiaulių apskrityse, Panevėžio apskrityje – 4, Kauno – 3, Tauragės – 2, Telšių, Utenos ir Vilniaus apskrityse – po 1 kartą.

 

PAGD informacija

Dalintis

2023/04/01

Bronis Ropė: „Valdžia negirdi ūkininkų, kuriuos užklupo pieno krizė“

Pieno supirkimo kainos krenta rekordiškai – šių metų sausio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo net 12 proc. mažesnė palyginus su praėjusiu mėnesiu ir sudarė 443,75 eurų sumą už toną. Sausio ir kovo mėnesiais ...
2023/04/01

Interaktyvus žemėlapis padės teisingai deklaruoti žemę

Valstybės įmonė Žemės ūkio duomenų centras parengė interaktyvųjį žemėlapį, kuriame galima peržiūrėti preliminarias erdvinių duomenų sluoksnių. Pagal juos bus tikrinama ūkininkų atitiktis žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės ...
2023/04/01

„Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalas: dėmesys etnografijai, ekologijai ir finalistų apdovanojimai

LR Seime įvyko Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakulteto organizuojamo kasmetinio nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai” finalas. Visi renginio dalyviai i...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai pradeda akciją, ji truks du mėnesius

Balandžio 1 d. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pradeda akciją „Saugom ungurį“, kuri truks iki gegužės 31-osios. Šios akcijos tikslas – europinių ungurių apsauga ir jų išteklių gausinimas.
2023/04/01

Kokius agurkus į stiklainius dėsite šiemet?

Daugeliui agurkų augintojų – profesionalų ir mėgėjų – kiekvieną sezoną kyla klausimas, kokias agurkų veisles rinktis, kokios naujos jų veislės galėtų sudominti ir papildyti laukiamą derlių. Tad apžvelgiame  konservuoti ir kitaip p...
2023/04/01

Kovą didėjo prezidento, Seimo pirmininkės ir Kauno mero reitingai

Vilnius, balandžio 1 d. (BNS). Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio reitingas kovą kilo labiausiai, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį pa...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai akyliau stebės neleistinose vietose važinėjančius keturratininkus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osi...
2023/04/01

Traukiasi dar vienas nepriklausomas elektros tiekėjas

Penktadienį BNS, remdamasis LRT naujienų portalu, paskelbė, kad „Birštono elektra“ nuo gegužės 1-osios nutraukia elektros energijos nepriklausomo tiekimo veiklą.
2023/04/01

Modernizuojant laivybos kelią Nemunu pradedamas finišo etapas

Modernizuojant laivybos kelią didžiausia Lietuvos upe – Nemunu pradedamas baigiamasis darbų etapas, kurio metu upės vagoje Pagėgių ir Šilutės rajonuose bus įrengtos upės tėkmę reguliuojančios bunos, leisiančios užtikrinti reikiamą lai...