Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Platės importo bei eksporto galimybės tarp ES ir Izraelio

2023/09/25


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) su partnerėmis iš Graikijos, Austrijos ir Vengrijos įgyvendins 24 mėnesių trukmės Dvynių projektą „Parama Izraeliui suvienodinant maisto saugos teisės aktų reikalavimus su ES Aquis reglamentais“. Projekto įgyvendinimui Europos Komisija skiria 1,5 mln. eurų.

Šiuo metu iš Lietuvos į Izraelį eksportuojami pieno produktai, žuvis ir žuvies gaminiai, kačių ir šunų ėdalas. Įgyvendinus projektą ir suderinus Izraelio maisto saugą reglamentuojančią teisinę bazę su ES reikalavimais, atsivers daugiau importo bei eksporto galimybių – tai turėtų paskatinti glaudesnį verslo bei kontroliuojančių institucijų bendradarbiavimą, o ES vartotojams – platesnį maisto produktų iš Izraelio pasirinkimą.

Projektas padės Izraelio maisto gamintojams diegti tarptautinę RVASVT sistemą, skirtą identifikuoti, įvertinti ir valdyti pavojingus veiksnius maisto gamyboje. Teisės aktai bus suderinti su ES praktika, remiant ES maisto teršalų ir pesticidų likučių mėginių ėmimo, stebėjimo ir kontrolės užtikrinimą bei skatinant atvirą ir nuolatinį ryšį ir keitimąsi duomenimis apie maisto saugą ir kokybę su atitinkamomis Europos tarnybomis.

„Lietuva pasirinkta neatsitiktinai šio projekto įgyvendinimui, nes kaip ir paminėta pasiūlymų vertinime, VMVT turi milžinišką patirtį įgyvendinant ES maisto saugą reglamentuojančius teisės aktus tiek stojimo į Europos Sąjungą metu, tiek esant ES šalimi nare. Taip pat VMVT jau yra įgyvendinusi panašių projektų bei patirtis perduodant žinias ir padedant kitoms šalimis perimant gerąją ES patirtį ir praktiką yra labai gerai vertinama. Įstaigos kompetenciją šioje srityje patvirtina ir siūlomų ekspertų kiekis, kurių vien tik maisto saugos klausimais turime per 30 specialistų. Jų patirtis leidžia teikti pagalbą kitoms šalims ir laimėti bendradarbiavimo ir pagalbos teikimo projektus“, – sako projekto vadovas, koordinuosiantis pagalbos teikimą bei ekspertų misijas, VMVT Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyriaus Vedėjas – valstybinis veterinarijos inspektorius Vaidotas Kiudulas.

Pasak projekto vadovo, didžioji dalis VMVT ekspertų šiuo metu prisidės prie Izraelio projekto bei pasidalins patirtimi maisto saugos srityje. Taip pat įstaiga turi daugiau nei pusšimtį tarptautinių ekspertų, kurie nuolat dalinasi patirtimi su kitomis šalimis maisto ir veterinarijos srityse. VMVT jau dabar yra įgyvendinusi net 10 Europos Sąjungos finansuojamų Dvynių projektų Turkijoje, Kosove, Serbijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Rumunijoje, Ukrainoje, Moldovoje ir 3 techninės pagalbos projektus Serbijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje. Šiuo metu vykdo ir techninės pagalbos projektą Etiopijoje.

 

VMVT informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Prakartėlės pasklido po Rokiškio dvarą – unikali tradicija tęsiasi

Artėjant Kalėdoms Rokiškio dvaro centriniuose rūmuose atsivėrė naujai sukurtų prakartėlių paroda. Dvaro teritorijoje esančiame kluone lankytojų laukia nuolatinė jų ekspozicija, o apšviestuose oficinų languose jau šį savaitgalį...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...