Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Plungės rajone puotavo vilkai...

2023/11/20


Po vilkų išpuolio vieną tamsią lapkričio antrosios savaitės naktį Plungės rajono ūkininkas prarado apie penkias dešimtis avių. Plėšrūnų nesulaikė nė elektriniai aptvarai, jie buvo tiesiog išversti.

Apie tai, kokius nuostolius dėl vilkų patiria Lietuvos ūkininkai, galima būtų jau ištisą knygą surašyti. ŪP apie tai neseniai rašė. O štai ir naujausia istorija.

Pasak įvykį aprašiusio Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraščio „Plungė“, Žemaičių Kalvarijos seniūnijos ūkininkas Virgilijus Anužis augina daugiau kaip du šimtus avių. Dalį bandos jau buvo parvežęs į avides Rotinėnų kaime, dar apie 150 avių ganėsi Virkšų kaime esančiose ganyklose. Vaizdas lapkričio 9-osios ryte buvo šiurpus. „Apsižvalgiusi pamačiau po pievas ištampytas negyvas aveles. Neįsivaizduoju, kokio siautėjimo būta – bandos teko ieškoti po visą 20 hektarų plotą. Pulkelį radome susispietusį miške, kitas subridusias į pelkes – kai kurios buvo jau paskendusios“, – „Plungė“ cituoja aveles prižiūrėjusią kaimo gyventoją Danutę Žadeikienę.

32 juodagalvės buvo negyvai sudraskytos, dar 15 teko paskersti dėl stiprių sužalojimų, likusių dešimties mišrūnių likimas paaiškės po gydymo.

Ūkininkas V. Anužis teigė, kad vilkai į jo avių bandą įsisuko pirmą kartą. Avių augintojas dar neįvertinus žalos prognozavo, kad realiai patirtas nuostolis yra didesnis už tikėtiną kompensaciją, nes buvo sudraskytos ėriavedės.

Anot „Plungės“, šio rajono ūkininkams vilkai padaro ypač daug žalos, todėl specialus leidimas sumedžioti du vilkus dar prieš prasidedant jų medžioklės sezonui šiemet buvo duotas Šateikių ir Platelių medžiotojų klubams.

Rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus redakcijai pateiktais duomenimis, šiais metais iki spalio 16 dienos rajone fiksuota 19 vilkų išpuolių. Sunaikinti 64 ūkiniai gyvūnai – 58 avys, penki veršeliai ir viena ožka. Vilkų padaryta žala įvertinta 9 942 eurais. Kaimyninės Rietavo savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius iki tos pačios datos buvo gavęs 7 gyventojų prašymus dėl per vilkų išpuolius patirtos žalos įvertinimo ir atlyginimo. Plėšrūnai sudraskė 20 ūkinių gyvūnų – keturias telyčaites, tris buliukus, dvi ožkas ir vienuolika avių. Už patirtą žalą Rietavo savivaldybės ūkininkams Aplinkos ministerija išmokėjo 4 417 eurų.

Lietuvos avių augintojų asociacija apie Viršų kaime vilkų surengtą naktinę puotą sako: „Lietuvoje vilkininkystė klesti, o avių augintojams tik vienas vargas ir ašaros“.

 

ŪP patarėjo informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Ekologinių Danijos ūkių sėkmės paslaptis: dėmesys efektyvumui, inovacijoms ir vartotojų pasitikėjimas

Danijos ūkiai pagrįstai laikomi vienais inovatyviausių pasaulyje. Keliuose jų apsilankęs žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis kartu su Žemės ūkio ministerijos, „Ekoagros“, ūkininkų bei jų atstovais domėjosi, kaip danų ūkininkai...