Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Plungiškė baleto batelius iškeitė į štangas

2022/12/07


„Kažkada lankiau baletą, bet visada kirbėjo noras išbandyti kažką grubesnio. Taip atsidūriau sporto salėje“, – savo kaip sportininkės kelio pradžią prisimena keturiolikmetė plungiškė Auksė Jonušaitė, pelniusi jau ne vieną svarų pasiekimą.

Visai neseniai sostinėje vykusiose Lietuvos moterų sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionato finalinėse varžybose jėgas išbandė būrys plungiškių sunkiaatlečių. Tarp Plungei atstovavusių sportininkių buvo Auksė, kuri, kaip sakė jos treneris Evaldas Zaniauskas, pateisino visus lūkesčius. Svorio iki 45 kilogramų kategorijoje jaunoji sportininkė pripažinta vicečempione tiek rovimo, tiek stūmimo veiksmuose.

Plungiškė nusileido tik šių metų Europos jaunių merginų bronzos medalio savininkei Brigitai Remėzaitei iš Telšių rajono. O konkurencija buvo išties nemaža – jau atrankos varžybose dėl teisės patekti į finalą rungėsi net dvylika atlečių.

Šis pasiekimas keturiolikmetei plungiškei – ne vienintelis. Treneris džiaugiasi, kad jo treniruojama atletė prieš minėtas varžybas Vilniuje jau buvo iškovojusi tris prizines vietas įvairių amžiaus grupių Lietuvos sunkiosios atletikos čempionatuose. Jaunių (iki 15 metų) grupėje, varžydamasi kartu su vaikinukais, Auksė iškovojo sidabrą, jaunių merginų (iki 17 metų) grupėje pelnė auksą, o moterų grupėje jaunoji sportininkė savo medalių kolekciją praturtino dar vienu sidabro medaliu. Šie pasiekimai neliko neįvertinti – Auksė pakviesta į nacionalinę moterų rinktinę.

E. Zaniauskas pasakojo, jog Lietuvos rinktinei atletė jau atstovavo ne vienose varžybose – tarptautiniuose sunkiosios atletikos turnyruose Telšiuose ir Degaičiuose.

Parbėgusi po pamokų mergaitė iškart lekia į treniruotes, kurios vyksta 4–5 kartus per savaitę.

Nors Auksė gali pasigirti aukštais pasiekimais, galinčiais ją pakylėti į profesionalios sportininkės karjeros aukštumas, paauglė prisipažįsta su sportu savo ateities nesiejanti – svajoja apie medicinos studijas. Patiktų ir, kaip ji sako, detektyvo darbas.

Plungiškė tikina nesureikšminanti laimėjimų. Jai svarbiausia, kaip pati sako, būti stipresne už kitus, išbandyti savo jėgas, varžytis, nors pergalės skonis – irgi saldus. Todėl dažnai pasvajoja, kaip būtų smagu pelnyti Lietuvos čempionės titulą ar sudalyvauti ir gerai pasirodyti pasaulinio lygio sunkiosios atletikos renginyje.

Tokį norą turi ir mergaitės treneris. „Jei tokiu tempu eisim, tikrai galime to pasiekti, – sako jis. – Auksė – mūsų sunkiosios atletikos žvaigždė, juk pernai ji puikavosi geriausių Plungės sportininkų dešimtuke, kur užėmė šeštąją vietą. Ji jau dabar turi autoritetą, todėl vėliau ją matyčiau net profesionalia trenere, nors pati Auksė sakosi nesiejanti ateities su sportine veikla“.

Kaip bus ateityje, parodys laikas. Šiandien jaunoji sportininkė tiesiog mėgaujasi tuo, ką daro. Savo treniruočių ir varžybų akimirkomis mergaitė dalijasi „TikTok“ platformoje, kur jos įrašai sulaukia milijoninių peržiūrų. Auksė prisipažįsta net gaunanti žinučių su prašymais patarti, kaip atlikti vieną ar kitą veiksmą. „Mane tai džiugina, suprantu, kad einu teisingu keliu“, – sako plungiškė.

 

ZemaicioLairastis.lt fotoinformacija

Dalintis

2023/04/01

Bronis Ropė: „Valdžia negirdi ūkininkų, kuriuos užklupo pieno krizė“

Pieno supirkimo kainos krenta rekordiškai – šių metų sausio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo net 12 proc. mažesnė palyginus su praėjusiu mėnesiu ir sudarė 443,75 eurų sumą už toną. Sausio ir kovo mėnesiais ...
2023/04/01

Interaktyvus žemėlapis padės teisingai deklaruoti žemę

Valstybės įmonė Žemės ūkio duomenų centras parengė interaktyvųjį žemėlapį, kuriame galima peržiūrėti preliminarias erdvinių duomenų sluoksnių. Pagal juos bus tikrinama ūkininkų atitiktis žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės ...
2023/04/01

„Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalas: dėmesys etnografijai, ekologijai ir finalistų apdovanojimai

LR Seime įvyko Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakulteto organizuojamo kasmetinio nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai” finalas. Visi renginio dalyviai i...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai pradeda akciją, ji truks du mėnesius

Balandžio 1 d. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pradeda akciją „Saugom ungurį“, kuri truks iki gegužės 31-osios. Šios akcijos tikslas – europinių ungurių apsauga ir jų išteklių gausinimas.
2023/04/01

Kokius agurkus į stiklainius dėsite šiemet?

Daugeliui agurkų augintojų – profesionalų ir mėgėjų – kiekvieną sezoną kyla klausimas, kokias agurkų veisles rinktis, kokios naujos jų veislės galėtų sudominti ir papildyti laukiamą derlių. Tad apžvelgiame  konservuoti ir kitaip p...
2023/04/01

Kovą didėjo prezidento, Seimo pirmininkės ir Kauno mero reitingai

Vilnius, balandžio 1 d. (BNS). Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio reitingas kovą kilo labiausiai, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį pa...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai akyliau stebės neleistinose vietose važinėjančius keturratininkus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osi...
2023/04/01

Traukiasi dar vienas nepriklausomas elektros tiekėjas

Penktadienį BNS, remdamasis LRT naujienų portalu, paskelbė, kad „Birštono elektra“ nuo gegužės 1-osios nutraukia elektros energijos nepriklausomo tiekimo veiklą.
2023/04/01

Modernizuojant laivybos kelią Nemunu pradedamas finišo etapas

Modernizuojant laivybos kelią didžiausia Lietuvos upe – Nemunu pradedamas baigiamasis darbų etapas, kurio metu upės vagoje Pagėgių ir Šilutės rajonuose bus įrengtos upės tėkmę reguliuojančios bunos, leisiančios užtikrinti reikiamą lai...