Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Po pertraukos į tradicines ristūnų varžybas grįžta ir Panevėžio rajono žirgų augintojai

2024/01/29


Panevėžys (JP.lt) Vasario 3 d. Dusetose vyks tradicinis žiemos renginys – ristūnų žirgų varžybos „Sartai 24“. Jose dalyvaus ir raguvis Alvydas Banėnas kartu su dviem ristūnais Idealu ir Kristalu.

Tikisi gerų rezultatų

„Dar neaišku, kaip čia bus su tomis varžybomis, nes praneša atšilimą. Na, bet visgi ruošiamės ir tikimės geriausio. Vyksiu su dviem žirgais: tai septynerių metų Idealas ir keturmetis Kristalas. Pastarasis kol kas gerų rezultatų neparodė, bet, manau, dar parodys“, – kalbėjo žirgų augintojas.

Tiesa, svarstymuose – ir trečiasis ristūnas Simaronas.

„Tikiuosi vežtis kartu. Tačiau reikia rasti, kas su juo dalyvautų“, – pridūrė vyras.

A. Banėnas atviravo, kad šiuo metu kasdien treniruojasi varžyboms ir tikisi gerų rezultatų.

„Treniruojamės ne ant ledo, o paprastuose takuose, keliuose“, – dėstė jis.

ristunai

Vaikystės svajonė

Žirgų auginimas – jau dvidešimt metų vyro puoselėjama svajonė.

„Čia mano hobis, o ne darbas. Auginti žirgus – mano vaikystės svajonė. Pirmą kartą ristūnus pamačiau būdamas vaikas Sartų lenktynėse. Jau tada jie mane sužavėjo ir žinojau, jog užaugęs pats turėsiu tokius gyvūnus“, – sakė penkis žirgus šiuo metu auginantis raguvis.

banenas

„Esu baigęs veterinariją. Man visuomet labai patiko gyvūnai. Pamilau arklius, tad teko laikyti Lietuvos sunkiuosius. Kaip minėjau, svajonė buvo ristūnai, tad to siekiau. Tiesa, kol vaikai buvo maži, tokių gyvūnų auginti negalėjau, bet kai užaugo – tai tapo mano malonumas. Sartų lenktynėse dalyvauju tiek, kiek auginu žirgus“, – aiškino A. Banėnas.

Visi vyro laikomi žirgai – gero kraujo.

„Prieš dvejus metus parvežiau kumelę iš Amerikos. Ji skirta veisimui, tad po vienerių, dvejų metų mano žirgai bus dar aukštesnio lygio“, – tikino vyras.

 

Samanta ILONYTĖ / JP.lt

Živilės VEČIORKUTĖS nuotraukos

Dalintis
Verslas