Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

Po sprogimo Jaunimo gatvėje gyventojų evakuoti neprireikė

2024/02/11


Kupiškis („Kupiškėnų mintys“). Po dujų sprogimo Kupiškio Jaunimo g. 1 daugiabučiame name penktadienio vakarą, vasario 10 dienos ryte buvo sušaukta Kupiškio rajono ekstremalių situacijų operacijų centro komisija, vadovaujama Kupiškio rajono savivaldybės vicemero Valdo Šateikos.

Komisijos nariai buvo nuvykę į įvykio vietą, susitiko su buto, kuriame įvyko nelaimė, savininku, pasikalbėjo su namo gyventojais.

Buvo koordinuota pagalba dujų sprogimo padariniams šalinti.

UAB „Kupiškio komunalininkas“ buvo įpareigotas nedelsiant atlikti nukentėjusio buto bei gretimų butų elektros sistemos patikrą. Nedelsiant atliktos ir vandentiekio linijos patikros.

Specialistai įvertino ir nustatė, kad namo gyventojų evakuoti nereikia, kad pastato techninė būklė po šio įvykio, pirminiais duomenimis, pavojaus jiems nekelia. Komunalininkai parūpino priekabą sukrauti po sprogimo į lauką išsviestų langų ir kitų daiktų liekanoms.

Pasak V. Šateikos, nuspręsta vasario 12 dieną kviesti pakartotinį Operacijų centro posėdį dėl tolimesnių veiksmų nustatymo.

Per šį nelaimingą atsitikimą nukentėjusios buto šeimininkės sveikatos būklė išlieka sudėtinga. Moteris gydoma reanimacijos skyriuje.

Saugumu rūpinosi

Šeštadienio ryte po sprogimo laiptinėje sutiktas buto, kur įvyko nelaimė šeimininkas „Kupiškėnų mintims“ sakė, kad visada užsukdavo dujų sklendes išeidami iš namų. Jos buvo dvigubos. Dėl didesnio saugumo. Jomis pasirūpinti rekomendavo dujininkai po dujų sprogimo prieš porą metų Kupiškio Krantinės g. daugiabučiame name. Šįkart su tomis sklendėmis buvo kitaip.

Žmona vakare pajuto dujų kvapą, ėjo pažiūrėti ir spustelėjo elektros jungiklį. Tuomet ir driokstelėjo.

Gaisras po sprogimo daugiabutyje nekilo, nes karšio banga išlėkė pro išdaužtus langus, bet bute, kur įvyko dujų nuotėkis, žalos pridaryta nemažai ir sienoms, ir luboms, ir baldams.

Vyras labiausiai buvo susirūpinęs žmonos būkle, kuri smarkiai šio įvykio metu nukentėjo ir buvo išvežta į ligoninę.

Lyg žemės drebėjimas

Po nelaimės pašnekinta viena nukentėjusių nuo dujų nuotėkio kaimynė pasidalino ir savo patirtimi. Pasak jos, smūgis buvo toks kaip žemės drebėjimo, atrodė lyg viskas sujudėjo. Jį lydėjo ir didelis garsas.

„Ruošiausi miegoti. Stovėjau prie lovos. Pajutau, kad grindys tarytum sulingavo po kojomis. Po akimirkos suabejojau, ar tikrai taip, ar man galva susvaigo.

Netrukus pamatėme, kad per ventiliacijos angą krenta kažkokios dulkės, nešvarumai.

Pamaniau, kad mūsų bute kažkas nutiko. Mes jau penkiolika metų nebesinaudojame dujomis maisto gaminimui. Tik bendras dujų vamzdis eina per butą“, – sakė pašnekovė.

Pasak jos, netrukus atvažiavo greitoji medicinos pagalba. Artimiausi kaimynai puolė padėti nukentėjusiems kas kuo gali. Reikėjo užsandarinti langus. Greitai ir Savivaldybės atstovai prisistatė. Atvežė plokščių langams užkalti. Langų daug be stiklų liko, nes butas tas 4 kambarių. Ryte mačiusi, kad kaimynų šarvo durys buvo kažkiek išlenktos nuo sprogimo bangos, bet nesulūžusios.

„Labai gaila žmonių. Tikrai jie labai tvarkingi, rūpestingi kaimynai. Net sunku pagalvoti, kad jiems galėjo tokia nelaimė nutikti. Ypač gaila buto šeimininkės“, – kalbėjo pašnekovė.

Neoficialiai pašnekintas vienas dujininkų atstovas teigė, ši nelaimė įvyko dėl gyventojo neatsakingo dujų naudojimo. Nebuvo užsuktas pagrindinis dujų kranas. Gal užmiršo užsukti po maisto gamybos. Tas namas naujai renovuotas, visa dujų sistema buvo patikrinta.

Kaip pranešė Policijos departamentas, vasario 9 d. apie 21 val. 59 min. Kupiškyje, Jaunimo g., daugiabučiame name, bute, dėl dujų nuotėkio įvyko sprogimas. Penktadienio vakarą įvykusio incidento metu išdužo buto langai bei nukentėjo buto gyventoja, gim. 1963 m. Moteris dėl viso kūno nudegimo paguldyta į ligoninę.

Surinkta medžiaga pagal LR BK 187 str. 1 d. (turto sunaikinimas ar sugadinimas).

 

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ / KUPIŠKĖNŲ MINTYS

Autorės nuotr.

Dalintis
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...
2024/03/03

Savo kandidatus į EP patvirtino dar viena politinė partija: sąrašą ves A. Kubilius

Šiandien Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą (EP).
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.