Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

Poveikio aplinkai reikšmingumo išvadų ir išduotų leidimų ūkinei veiklai „Natura 2000“ teritorijose statistika

2024/01/30


Valstybinė miškų tarnyba (VMT) paskelbė poveikio aplinkai reikšmingumo išvadų ir išduotų leidimų ūkinei veiklai privačiuose miškuose „Natura 2000“ teritorijose statistiką.

Poreikis skelbti šią statistiką atsirado po 2023 m. gruodžio 6 dienos, kai Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė nutartį, kad planuojant ūkinę veiklą „Natura 2000“ teritorijose ar šių teritorijų artimoje aplinkoje, turi būti atliekama šios veiklos poveikio aplinkai reikšmingumo nustatymo procedūra.

Statistika parodo, kiek prašymų pateikti poveikio aplinkai reikšmingumo išvadas buvo gauta nuo 2023 m. gruodžio 6 dienos, kiek iš jų išduota išvadų, kiek gauta prašymų leisti ūkinę veiklą su reikšmingumo išvadomis ir kiek iš jų priimta sprendimų leisti arba neleisti ūkinę veiklą.

Statistikoje skelbiami duomenys gaunami iš Valstybinės miškų tarnybos ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos. Statistika atnaujinama kasdien.

Atkreiptinas dėmesys, kad išvada, jog planuojamos ūkinės veiklos poveikis aplinkai nebus reikšmingas, savaime nesuteikia teisės kirsti mišką. Gavus išvadą, kad šis poveikis nebus reikšmingas, leidimas kirsti mišką išduodamas įprasta tvarka, naudojantis aplinkosaugos leidimų išdavimo sistema ALIS.

Jeigu gaunama išvada, kad poveikis aplinkai bus reikšmingas, planuojamos ūkinės veiklos organizatorius gali kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūrą dėl planuojamos ūkinės veiklos leistinumo.

natura statistika

 

VMT informacija

123rf nuotr.

Dalintis
2024/03/04

Vieni protestuoja, kiti – puotauja

Tuo metu, kai viena žemdirbių skėtinė organizacija – Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) – planavo ūkininkų protesto akcijas, kurios dabar vilnija po visą Europą, kita – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) – ruošėsi dviejų dienų ko...
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...