Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +17,0 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Prezidentas: mokesčių reforma neturi asocijuotis su jų didinimu

2023/03/09


Vilnius, kovo 9 d. (BNS). Mokesčių reforma yra kertinis prasidedančios Seimo pavasario sesijos darbas, tačiau ji neturėtų būti siejama su mokesčių didinimu, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Mokesčių reforma neturi žmonėms asocijuotis su eiliniu mokesčių naštos didinimu. Tai tikrai neturi būti tikslas. Mokesčių sistemoje mes pasigendame teisingumo – tie, kurie uždirba mažiau, kartais moka daugiau nei tie, kurie uždirba daug, ir tai tikrai nėra gera praktika“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje po susitikimo su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen sakė G. Nausėda.

Anot jo, Prezidentūra taip pat inicijuoja kai kuriuos mokesčių pasiūlymus – pavyzdžiui, greitesnį neapmokestinamųjų pajamų (NPD) prilyginimą minimaliai mėnesio algai (MMA) šeimoms, auginančioms vaikus.

„Pavyzdžiui, dėl neapmokestinamųjų pajamų spartesnio suartinimo su minimaliai mėnesio alga dirbančioms ir vaikus auginančioms šeimoms, dėl investicinės pelno lengvatos pratęsimo, bet tie sprendimai yra susiję su numatomu mokesčių paketu, kuris turi būti pateiktas Vyriausybės Seimui“, – kalbėjo šalies vadovas.

G. Nausėdos teigimu, susitikime apsikeista nuomonėmis dėl konkrečių sprendimų, tarp jų – ir dėl papildomo bankų apmokestinimo.

„Tame tarpe ir tam tikro papildomų bankų windfall profit, vadinamųjų viršpelninių pajamų apmokestinimo, manau, kad visos valdžios institucijos turėtų būti atviros diskusijai ir ieškoti tokių sprendimų, kurie būtų Lietuvos žmonėms patys naudingiausi“, – sakė G. Nausėda.

Prezidentas mokesčių reformą pavadino kertiniu sesijos klausimu, kurio iki rudens atidėlioti negalima.

„Šiandien neturime viso paketo ant stalo ir tai yra problema, nes aš manau, kad turėtume turėti kaip įmanoma anksčiau šį paketą, nes priešingu atveju mes tiesiog rizikuojame normaliai neapsvarstyti pavasario sesijoje ir tada sprendimai nusikeltų į rudenį, o tai jau būtį visiškai arti rinkimų ir iš to kiltų papildomų iššūkių“, – teigė G. Nausėda.

Pasak jo, reforma neturėtų būti orientuota ir į Europos Sąjungos kriterijus, kurie pagreitintų išmokas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (RRF).

„Dar kažkokių kitų gali atsirasti idėjų, bet būtų tikrai labai gerai, kad mes kaip galima greičiau apsispręstume, ką mes svarstome ir, svarbiausia – kad ši mokesčių reforma netaptų tokia imitacinė reforma vien tik tam, kad įvykdytume formalų kriterijų ir greičiau pasiimtume Europos Sąjungos pinigus.

Ne toks yra tikslas. Tikslas yra užtikrinti daugiau teisingumo mokesčių sistemoje nedidinant bendros mokesčių naštos“, – sakė G. Nausėda.

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė antradienį sakė, kad šeimų, auginančių vaikus, NPD galėtų būti prilygintos MMA jau nuo kitų metų – toks NPD didinimas turėtų būti numatytas 2024 metų valstybės biudžeto projekte. Patarėja sutiko, kad valstybės biudžetui tai būtų didelis iššūkis, tačiau įmanomas tinkamai susidėliojus prioritetus.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad šie dydžiai priklausys nuo valstybės ekonomikos augimo ir biudžeto galimybių. V. Čmilytė-Nielsen anksčiau sakė, kad toks siūlymas neatsižvelgia į valstybės biudžeto galimybes.

 

BNS

Prezidento kanceliarijos/ Roberto Dačkaus nuotraukoje: Prezidentas susitinka su Seimo valdyba

Dalintis

2023/04/01

Bronis Ropė: „Valdžia negirdi ūkininkų, kuriuos užklupo pieno krizė“

Pieno supirkimo kainos krenta rekordiškai – šių metų sausio mėnesį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo net 12 proc. mažesnė palyginus su praėjusiu mėnesiu ir sudarė 443,75 eurų sumą už toną. Sausio ir kovo mėnesiais ...
2023/04/01

Interaktyvus žemėlapis padės teisingai deklaruoti žemę

Valstybės įmonė Žemės ūkio duomenų centras parengė interaktyvųjį žemėlapį, kuriame galima peržiūrėti preliminarias erdvinių duomenų sluoksnių. Pagal juos bus tikrinama ūkininkų atitiktis žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės ...
2023/04/01

„Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalas: dėmesys etnografijai, ekologijai ir finalistų apdovanojimai

LR Seime įvyko Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakulteto organizuojamo kasmetinio nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai” finalas. Visi renginio dalyviai i...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai pradeda akciją, ji truks du mėnesius

Balandžio 1 d. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pradeda akciją „Saugom ungurį“, kuri truks iki gegužės 31-osios. Šios akcijos tikslas – europinių ungurių apsauga ir jų išteklių gausinimas.
2023/04/01

Kokius agurkus į stiklainius dėsite šiemet?

Daugeliui agurkų augintojų – profesionalų ir mėgėjų – kiekvieną sezoną kyla klausimas, kokias agurkų veisles rinktis, kokios naujos jų veislės galėtų sudominti ir papildyti laukiamą derlių. Tad apžvelgiame  konservuoti ir kitaip p...
2023/04/01

Kovą didėjo prezidento, Seimo pirmininkės ir Kauno mero reitingai

Vilnius, balandžio 1 d. (BNS). Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio reitingas kovą kilo labiausiai, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį pa...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai akyliau stebės neleistinose vietose važinėjančius keturratininkus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osi...
2023/04/01

Traukiasi dar vienas nepriklausomas elektros tiekėjas

Penktadienį BNS, remdamasis LRT naujienų portalu, paskelbė, kad „Birštono elektra“ nuo gegužės 1-osios nutraukia elektros energijos nepriklausomo tiekimo veiklą.
2023/04/01

Modernizuojant laivybos kelią Nemunu pradedamas finišo etapas

Modernizuojant laivybos kelią didžiausia Lietuvos upe – Nemunu pradedamas baigiamasis darbų etapas, kurio metu upės vagoje Pagėgių ir Šilutės rajonuose bus įrengtos upės tėkmę reguliuojančios bunos, leisiančios užtikrinti reikiamą lai...