Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Prie Aplinkos ministerijos atvežė mėšlo

2024/03/12


Telšių rajono ūkininkų sąjunga (TRŪS) priminė Aplinkos ministerijai (AM), kad žemaičiai žodžiais nesišvaisto. Šiandien yra paskutinė diena, kai yra laukiama aplinkos ir žemės ūkio ministrų sprendimo dėl tręšti draudžiamojo laikotarpio, kuris kiekvienais metais kelia nereikalingą įtampą.

TRŪS atstovai į Vilnių šiandien atvyko su karučiu mėšlo ir plakatais. „Mes protestuojame prieš žemdirbių bei veiklų ribojimą nuosavoje žemėje ir priverstinį ūkių uždarymą“, – bylojo užrašas ant vieno iš jų.

Piketas – tai ūkininkų iškeltų reikalavimų primintukas valdžiai.

Reikalavimų sąrašas trumputis: pakeisti dviejų ministrų parašais tvirtiname Apraše „įkaltą“ draudimo tręšti laikotarpį bei naikinti numatytą perteklinį biurokratinį reikalavimą rengti mėšlo tręšimo planus. Pasak TRŪS lyderės Zitos Dargienės, iš esmės tai ne tręšimo planas, o išankstinis mėšlo panaudojimo žiniaraštis, kuriam taikomi pertekliniai tręšimo planui keliami reikalavimai.

Kaip šiandien labai vaizdingai priminė TRŪS, nesulaukę ministrų sprendimo šiandien, po dviejų dienų Vilnius sulauks srutvežių kolonų.

 

ŪP portalo informacija

Daivos SAKALĖS nuotraukos ir vaizdo įrašai

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius