Prieskoninės žolelės yra paprastas būdas maistui gardinti ir gerai sveikatai palaikyti. Jas galima auginti visus metus. Vis dėlto pavasarį sėja suaktyvėja, nes sudygusias žoleles paprasta auginti kambaryje, balkone, o vėliau persodinti į dirvą. Tam, kad augalai būtų tvirti, vešlūs, reikia pasirūpinti gera vieta, taip pat ir vazonais. Gėlių vazonai turėtų būti ne mažesni nei 15–20 centimetrų skersmens, - pataria didžiausiame Lietuvoje prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrę sodo bei daržo reikmenų pardavėjai.
Balkone ar ant palangės gali augti įvairių rūšių prieskoninės žolelės. Svarbiausia prieš sodinimą išsiaiškinti, ko prireiks. Tai, kokius augalus galima auginti, priklauso nuo saulės spindulių kritimo kampo. Daržininkystės pradžiai palankiausi mėnesiai – kovas ir balandis. Sodinant žoleles pirmąkart, plastikiniai vazonai ypač tinka, nes tai – pigiausias variantas.
Daržininkystės pradžiamokslis:
Žolelės, kurias tinka auginti namuose: Bazilikas – vienmetis, nors pasižymi ilgalaikiu derliumi. Šis prieskoninis augalas turi būti dažnai laistomas, nes jo lapai greitai išgarina drėgmę. Juo galima skaninti daugybę mėsos, žuvies, sūrio patiekalų. Melisa gali augti iki 10 metų. Tačiau ji yra lepi, todėl ją būtina saugoti nuo šalčio ir skersvėjo. Rekomenduotina šio prieskonio nekepinti, o dėti į jau paruoštus patiekalus. Plastikiniai vazonai – palanki vieta melisos auginimui. Raudonėlis – žolelė, vertinama dėl skausmo malšinimo. Gali būti naudojama virškinimui, šlapimo išskyrimo sistemai gerinti. Raudonėlis taip pat gali padėti sergant inkstų ligomis, bronchitu, kepenų uždegimu. Puikiai dera prie mėsos patiekalų, salotų, bulvių. Tam, kad raudonėlis gerai sudygtų, būtini tinkamo dydžio gėlių vazonai. Petražolė – dvimetė prieskoninė žolelė. Tai nėra lepus augalas, jam pakanka reguliaraus laistymo ir natūralaus tręšimo. Maisto gaminimui naudojami tik lapeliai. Ši žolelė turi vitaminų ir mineralinių druskų. Čiobrelis – daugiametė žolelė. Labai nelepus augalas. Galima naudoti ne tik maisto gamybai, bet ir arbatai. Kai kurie renkasi nuskinti lapelius, nors vartoti galima ir šakelę. Rozmarinas. Šios žolelės daigų galima įsigyti turguje, mugėje ir parduotuvėse. Rozmarinas taip pat naudojamas kaip vaistažolė. Jis gali padėti mažinti galvos skausmą, gydyti prostatos, astmos, bronchito ir kitų ligas. Galima vartoti nuovirą.
Sodininkystei reikalingos priemonės Gėlių vazonai gali tapti namus puošiančiu akcentu. Pasirūpinti reikėtų tinkamomis sėklomis ar daigais. Pasak prekybos miestelio „Urmas“ atstovų, vertėtų rinktis tokias žoleles, kurios neužauga daugiau kaip pusę metro. Žoleles galima sodinti viename inde. Tokiu atveju aukštesni augalai turėtų būti centre, o mažesni – vazono šonuose, kad neužgožtų vieni kitų. Tam, kad vanduo vazonuose neužsistovėtų, būtina pasirūpinti ir drenažu. Šią funkciją gali atlikti akmenukai arba moliniai rutuliukai. Pasėjus sėklas, jas reikėtų palieti, tačiau ne stipria srove, nes žolelės dar nėra įdygusios. Žemė turėtų būti praturtinta augalams naudingomis medžiagomis. Pigios durpės dažniausiai jų turi nedaug, todėl vertėtų investuoti į brangesnes žemes. Žemių mišinį galima pasigaminti ir patiems. Taigi, žolelių sodinimas ir priežiūra nesudėtingi – tereikia trupučio laiko ir kantrybės.