Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

BNS

 

Privatizavimo komisija sustabdė „Genetinių išteklių“ pardavimą

2024/06/05


Privatizavimo komisija sustabdė Turto banko valdomos galvijų auginimo veislei ir mėsai bendrovės „Genetiniai ištekliai“ pardavimą. Dėl jo bus sprendžiama vėliau, paaiškėjus, ar įmonės nuomojamos žemės bus perduotos Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU) mainais už pastarojo sklypus Vokietijos „Rheinmetall“ amunicijos gamyklai. 

Įmonė iš naujo bus vertinama bei dėl jos privatizavimo bus sprendžiama institucijoms priėmus galutinius sprendimus dėl bendrovės nuomojamos valstybės žemės likimo, trečiadienį pranešė Turto bankas.  

„Atsižvelgiant į planuojamus teisinio reglamentavimo pasikeitimus, kurie lemtų „Genetinių išteklių“ naudojamo turto pokyčius bei siekiant užtikrinti valstybės ir potencialių pirkėjų interesus, šiuo metu paskelbtos privatizavimo programos vykdymas yra nutraukiamas“, – rašoma pranešime.

BNS praėjusią savaitę skelbė, kad penkis 339,5 hektaro bendro ploto „Genetiniams ištekliams“ nuomojamus valstybės sklypus netoli Šeduvos ir Baisogalos ketinama perduoti LSMU mainais už jo naudojamos valstybinės žemės perleidimą  „Rheinmetall“ gamyklai Radviliškio rajone.

Turto banko Valstybinių kompetencijų departamento direktorius Algirdas Stumbrys sako, jog bankas yra gavęs Nacionalinės žemės tarnybos kreipimąsi dėl valstybinės žemės nuomos nutraukimo įmonei, taip pat viešai skelbiami planai šią žemę panaudoti kitoms valstybės reikmėms. 

Pasak jo, prie įmonės privatizavimo klausimo bus grįžta paaiškėjus, kaip ketinama naudoti įmonės  nuomojamą žemę ir kaip dėl to keisis įmonės veikla bei vertė.

Pati bendrovė sako, kad sklypų, kurių didžioji dalis naudojama avims ganyti ir gaminti pašarus, paėmimas sustabdytų jos avininkystės padalinio veiklą.

„Nebus galimybių išlaikyti turimas avis ir tinkamai atlikti anksčiau minėtas funkcijas (dviejų avių veislių išsaugojimas, joms skirtų pašarų gamyba – BNS), taip pat lieka neaišku, kas bus su 18 avininkystės padalinyje dirbančių darbuotojų“, – teigiama praėjusią savaitę valstybės institucijoms išsiųstame bendrovės rašte. 

„Prašome informuoti, kokių veiksmų bus imtasi dėl bendrovės privatizacijos ir avininkystės padalinio likimo“, – nurodoma dokumente. 

Registrų centro duomenimis, penkių netoli Šeduvos, Užuovėjos, Puipių ir Pavartyčių kaimuose esančių sklypų nuomos „Genetiniams ištekliams“ sutartys galioja iki 2030-ųjų kovo. 

„Genetiniai ištekliai“ augina galvijus mėsai ir pienui, užsiima javų, pluoštinių ir aliejinių augalų sėklininkyste, eksperimentine, mokomąja ir bandomąja veikla bei saugo ir veisia Lietuvos vietines šiurkčiavilnes ir juodgalves avis.

Bendrovės avininkystės padalinys įsikūręs Pavartyčių kaime, augalininkystės – Panevėžio rajone, Upytės kaime. Be šių kompleksų, bendrovė valdo 168 ha ploto 140 žemės sklypų ir nuomojasi virš 1,6 tūkst. ha sklypų.

 

ŪP redakcijos nuotr.

Dalintis