Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Prof. Paulo Pereira interviu „Al Jazeera“ pasakojo apie karo Ukrainoje žalingą poveikį aplinkai

2023/07/13


Mykolo Romerio universiteto (MRU) Aplinkos valdymo laboratorijos vadovas prof. Paulo Pereira kalbėdamas Kataro televizijos naujienų kanalui „Al Jazeera“ sakė, kad užsitęsęs karas Ukrainoje paveiks ne tik aplinką, bet ir maisto pristatymą pasaulyje.  

„Ukraina yra pasaulio duonos krepšys. Karas kelia problemų maisto saugumui“, – sakė prof. Pereira dokumentinių filmų serijos „People and Power“ žurnalistui Nikui Lazaredesui.

„Karas paveiks dirvožemį, žemės ūkį ir vandenį“, – sakė jis pridurdamas, kad „žmonės gali mirti dėl vandens trūkumo arba dėl karo sukeltų žalos padarinių aplinkai“.

Prof. Pereira kartu su tarptautine tyrėjų komanda, dirbančia MRU Aplinkos valdymo laboratorijoje, tyrinėja Ukrainos karo poveikį dirvožemiui, orui ir aplinkai.

Pasak profesoriaus, vienas iš ilgalaikių karo padarinių - žemėje įstrigusios minos žemės ūkio paskirties plotuose Ukrainoje.

„Minų pašalinimas užtrunka dešimtmečius. Tai yra didžiulė problema“, – pridūrė jis.

Interviu bus transliuojamas šį rudenį „Al Jazeera“ televizijos laidoje, transliuojama anglų kalba, kaip dokumentinės serijos, tyrinėjančios karo Ukrainoje poveikį aplinkai, „People and Power“ dalis.

 

MRU informacija

Dalintis
Verslas