Ashburn +24,8 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024
Ashburn +24,8 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 12 Bir 2024

Prognozuojama, kad įsibėgėjus kukurūzų nuėmimui, supirkimo kainos kris

2023/09/19


Lenkijos Grūdų ir pašarų rūmai jau paskelbė, kad kai kuriuose regionuose jau prasidėjo ankstyvųjų kukurūzų derliaus nuėmimas. Vis tik daugelyje regionų šios kultūros dar nespėjo subręsti, pagrindinio derliaus laukiama spalio pradžioje, todėl kol kas grūdų apyvarta vidaus rinkoje nėra aktyvi.

Palankios oro sąlygos jau pirmoje rugsėjo pusėje leido sunokti ankstyviesiems kukurūzams, bet stebėdami, kaip toliau vystysis situacija dėl ukrainietiškų grūdų importo uždraudimo, ūkininkai naujojo derliaus neskuba parduoti, laukia didesnių kainų ir užsiima pasiruošimu žiemkenčių sėjai. Grūdų ir pašarų rūmai atkreipia dėmesį į tai, kad lanksčiau prekiauja tik grūdų atsargų turinčios įmonės.

Portalas TPR atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu vietos rinkoje paklausūs maistiniai kviečiai. Pasak portalo žurnalistės Magdalenos Szymańskos, tikėtina, kad tokia paklausa išliks dar gana ilgai, tačiau vis dažniau kalbama apie pašarinių grūdų perteklių „Atsižvelgiant į tai, būtina toliau taikyti draudimą importuoti kukurūzus iš Ukrainos“, – rašo ji.

Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad Vengrija, Slovakija ir Rumunija žada elgtis kaip Lenkija ir palikti draudimą ukrainietiškiems grūdams, taip siekdamos apsaugoti savo ūkininkus. Kol kas tik Bulgarija pareiškė, nepratęsianti importo iš Ukrainos draudimo.

Portalas Agropolska.pl pateikia pirmąsias naujojo kukurūzų derliaus kainas. Priklausomai nuo šalies regiono, už 30 proc. drėgnumo kukurūzus siūloma 450–520 PLN/t. Tačiau įsibėgėjus pradėjus derliaus nuėmimui, tikėtina, kad kainos nukris žemiau 500 PLN/t. Ir tai gali atsitikti jau spalio pradžioje.

 

Parengta pagal TPR ir Agropolska.pl informaciją

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis