Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023

Radviliškio politikai nepalaikė ūkininkų pozicijos

2023/01/18


Nuo šių metų didėja žemės ūkio paskirties žemės vertė. Tai praėjusio laikotarpio įvykusių pirkimo ­­– pardavimo sandorių rezultatas. Žemės ūkio paskirties žemė pabrango, todėl nuo Naujųjų metų didėjant žemės rinkos vertėms, didės ir žemės mokesčiai. Radviliškio rajono savivaldybė šio mokesčio nekeitė nuo 2020 metų.

Rajono savivaldybės administracija parengė sprendimo projektą, kuriame numatoma žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifą procentais sumažinti nuo 1,3 iki 1,0.

Kaip paaiškino projekto rengėjai, tai daroma atsižvelgiant į numatomą žemės vertės didėjimą. Apskaičiuota, kad 0,3 proc. tarifo mažinimas yra optimalus žingsnis. Ūkininkams žemės mokestis didės nežymiai, o ir rajono biudžetas neliks nuskriaustas. Paskaičiuota, kad praėjusiais laikotarpiais įplaukos į savivaldybės biudžetą vidutiniškai sudarė apie pusantro milijono eurų, ateinančiais metais planuojama surinkti apie 1 450 000 eurų.

Nuo 2018 metų, žemės ūkio paskirties žemės mokestį pradėjus skaičiuoti nuo jos vertės, Radviliškyje buvo nustatyta 1,7, o 2020 metais 1,3 proc. tarifas. Tad dabar vėl didėjant žemės vertei ir prašant ūkininkams, tarifas mažinamas iki 1 proc. – bet ne iki 0,8 proc., kaip pageidavo Radviliškio ūkininkai.

Su sprendimo projektu nesutinkantys ūkininkai mano, kad mokestis yra nepakankamai sumažintas. Jie baiminasi, kad gali dar daugiau netekti pajamų.

Tarybos nariams buvo išplatintas Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pareiškimas, kuriame išsakoma pozicija dėl žemės mokesčio tarifo 2023–2024 metų laikotarpiui. Dabar žemdirbiai sutinka su 1 proc. dydžio tarifu, bet su sąlyga, kad surinkto mokesčio dalis (skirtumas tarp krašto ūkininkų sąjungos siūlyto 0,8 proc. ir savivaldybės administracijos 1,0 proc. tarifo) būtų paskirstyta kaimiškosioms seniūnijoms kelių priežiūrai ir eksploatavimui.

Svarstant klausimą taryboje pažymėta, kad Radviliškio savivaldybė nemažai prisideda prie rajono kelių priežiūros: metų pradžioje buvo patvirtinta 1 600 000 eurų suma, kai tuo tarpu Pakruojyje savivaldybė keliams skiria tik 100 tūkstančių eurų. Taip pat buvo pažymėta, kad nustatant 1 proc. tarifą savivaldybė pasilieka galimybę prireikus mažinti šį tarifą. Kokie bus ateinantys metai – nežinoma. Žemdirbystei nepalankiais metais ūkininkai gali prašyti lengvatų nuostoliams padengti. Tai yra esminiai argumentai, kodėl administracija nepalaikė žemdirbių prašymo.

Savivaldybės administracijos parengto sprendimo projekto oponentai savo pasisakymuose atkreipė dėmesį į nepakankamą valdžios pagalbą smulkiems ūkininkams, kitiems smulkiems verslininkams.

Balsavimo procedūros metu administracijos paruoštam sprendimui buvo pritarta.

 

RadviliskioKrastas.lt

Dalintis

2023/01/28

Valstybė smūgiuoja veislininkystei – atsikrato įmonių

Veislininkystės įmonių privatizavimą žemdirbių atstovai vadina istorine klaida ir pabrėžia, kad nacionalinę veislininkystę žlugdyti gali tik labai netoliaregiška valdžia. Šioms įmonėms aukciono plaktuku mojavo dar ankstesnės kadencij...
2023/01/28

Tarptautinį narkotikų gabenimo verslą organizavusiam panevėžiečiui – teismo nuosprendis

Daugiau kaip 300 kg kokaino neteisėtą gabenimą jachta organizavusiam ir beveik 760 kg kanapių dervos pervežimą iš Ispanijos į Rusiją koordinavusiam piliečiui E. M. skirta galutinė 13 metų laisvės atėmimo bausmė.
2023/01/28

Žalumynai ant palangės: nestandartiniai sprendimai

Žalumynų ant palangės galima užsiauginti ir taip, kad jie puoštų namus – tarkim, svogūnų laiškų saldaininėje su akmenukais. Salotoms galima suteikti antrą gyvenimą, o imunitetą sustiprins ir švieži morkų lapeliai.
2023/01/28

Trąšų rinka: ar po sunkių 2022-ųjų galime tikėtis geresnių 2023 metų?

Praėjusieji metai trąšų rinkai buvo sudėtingi. Įtampa dėl kylančių kainų rinkoje buvo jaučiama jau 2021-ųjų pabaigoje. O 2022 m. vasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, situacija tapo dramatiška. Agroverslo bendrovės „Agrochema&ldq...
2023/01/28

Lietuviškos simfonijos pradininką primena viena Plungės gatvė

Juozas Žilevičius – vargonininkas, kompozitorius, pedagogas, choro dirigentas, muzikologas, kultūros veikėjas. Simfonija f-moll, kuri buvo parašyta 1919 m., o po kelerių metų atlikta Kaune – laikoma pirmąją lietuviška sim...
2023/01/28

Ūkininkavimas – perspektyvus verslas

„Nepamenu, kiek tada man buvo metų, dar nedaug, tėvų draugų ūkyje padėjau rinkti akmenis. Nusibodo man tas darbas ir nusprendžiau eiti namo, pareikšdama: „Būsiu ūkininkė, bet akmenų nerinksiu. Ūkininke tapau, bet akmenis vis tie...
2023/01/28

Tėvų ir vaikų santykiai: atviri klausimai bei pagarbus klausymasis atrakina ir labai surūdijusią spyną

Kristina su vyru augina 4 vaikus, vyriausiam dabar 16 metų, o jauniausiam – 7-eri. Baigusi finansų mokslus ir ne vienerius metus dirbusi projektų vadove, šiuo metu moteris vis giliau neria į sritį, susijusią su vaikais. Ji antrus metu...
2023/01/28

Pusryčiai – hamletiškas klausimas

Valgyti pusryčius ar nevalgyti? Tokios mintys aplanko bent pusę mūsų ryte. „Pusryčius suvalgyk pats“, – teigia patarlė, o jai pritaria ir šiuolaikinė dietologija. Kai reikia skubiai nuspręsti, ką valgyti, o laikrodis rodo,...
2023/01/27

Radviloms priklausęs dvaras laukia naujų šeimininkų

Turto bankas paskelbė istorinių Buivydiškių dvaro rūmų aukcioną. Kelis šimtmečius garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei priklausiusio dvaro dalis aukcione bus parduodama kovo pradžioje.