Ashburn +9,4 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +9,4 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Raumenų skausmui mažinti – CO2 mineralinio vandens putos

2023/07/30


Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacinių technologijų instituto mokslininkų komanda – prof. Jurga Bernatonienė ir dr. Modestas Žilius – pristato MTEP produktą, galintį sumažinti kojų raumenų skausmą po fizinio krūvio bei suteikti kitas CO2 vonių poveikiui priskiriamas naudas. Inovacija aktyvina kraujo cirkuliaciją, leidžia organizmui įsisavinti daugiau deguonies ir taip mažina diskomfortą keliančius fizinius pojūčius bei padeda palaikyti mikroelementų balansą organizme.

Inovatyvus būdas spręsti problemą

CO2 mineralinio vandens putos – tai emulsinės, purios, pusiau kietos konsistencijos putos, skirtos sumažinti kojų raumenų įtampai po intensyvaus fizinio krūvio, tuo pačiu potencialiai mažinant celiulitą ir gydant strijas. Produktas aktyvina kraujo cirkuliaciją, todėl organizmas gauna daugiau deguonies, o suaktyvėjusi kraujotaka padeda lengviau įsisavinti putose esančius natūralius mikroelementus.

Produktu siekiama pakeisti gydyklose ir sanatorijose taikomą mineralinę angliarūgštės vonią, kurios namų sąlygomis įprastai atlikti neįmanoma.

emulgelis

Įkvėpimo šaltinis – mineralinio vandens vonios

Mokslininkai pasakojo, kad idėja kurti CO2 mineralinio vandens putas kilo norint perkelti natūralius gamtinius sveikatinimo veiksnius (mineralinį vandenį, anglies dioksidą) iš sanatorijos į individualiam vartojimui pritaikytą formą. Tyrėjai profesionalių sportininkų rutinoje pastebėjo, kad po intensyvių treniruočių jiems atliekamos mineralinio vandens vonios, prisotintos anglies dioksido dujomis, padedančios raumenims greičiau atsigauti.

Projekto įgyvendintojų teigimu, anglies dioksidas dėl savo lipofiliškumo ir mažos molekulinės masės lengvai skverbiasi į epidermį ir gilesnius odos sluoksnius, sukeldamas karboksiterapinius efektus: suintensyvina kapiliarinę kraujotaką, padidina deguonies disociaciją, padidina eritrocitų deformacinį lankstumą kapiliaruose bei sukelia subklinikinį uždegimą, dėl kurio inicijuojasi kolageno skaidulų remodeliacija bei angioneogenezė.

Užpildo rinkoje esančią nišą

Mokslininkai pabrėžia, jog paskutiniu metu kosmetikos produktų rinkoje atsirado produktų, kurių gamintojai teigia, jog jų sukurti išorinio vartojimo kremai išskiria CO2 ir sukelia transderminio poveikio karboksiterapinį efektą. Tačiau trūksta kokybiniu ir kiekybiniu požiūriu invazinei ar neinvazinei transkutaninei karboksiterapijai prilygstančio vienkomponenčio produkto, pasižyminčio dideliu CO2 kiekiu ir gebančio transderminiu būdu pernešti CO2 dujas į odą.

Karboksiterapinis emulgelis bus lengvai išpurškiamas ant odos pageidaujamu storiu. Patekęs ant odos, dėl sąveikos su ore esančiomis inertinėmis dujomis prie emulgelio molekulių adsorbuotos CO2 dujos difunduos į odą, kur sukels karboksiterapijai būdingus efektus. Šiuo metu kuriamas gelio prototipas, kurio organinės gelifikuojančios makromolekulės pasižymi ypatingai didele CO2 absorbcija ir desorbcija.

emulgelis

Kūrėjų planai ateityje

Parengę produkto sukūrimo koncepciją, šiuo metu mokslininkai vykdo įvairius tyrimus. Komanda atskleidžia, kad ateityje tikisi sukurti ir daugiau produktų, pagrįstų praktikomis, taikomomis kurortinėse sveikatinimo procedūrose.

 

LSMU informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...