Ashburn +6,5 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 23 Vas 2024
Ashburn +6,5 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 23 Vas 2024

Dineta BABARSKIENĖ
ŪP korespondentė
 

Renovuoti namai kelia naujų idėjų

2023/12/05


Naujai renovuoti Kapčiamiesčio (Lazdijų r.) bendruomenės namai jau atidaryti. Ir visa tai pavyko padaryti gavus įvairią paramą. Daugiau nei 60 narių vienijanti Kapčiamiesčio bendruomenė, vadovaujama pirmininkės Ramintos Karauskienės, per 6 metus įgyvendino net 25 projektus.

Bendruomenės namų remontas truko 5 metus. Projektas buvo pateiktas 2018 m. birželį, o 2021 m. jau buvo baigti darbai. Pakeistas stogas, langai, durys, sutvarkytos sienos, grindys, lubos. „Bet nebuvo nei šildymo, neturėjome nei baldų“, – „Ūkininko patarėjui“ pasakojo Kapčiamiesčio bendruomenės pirmininkė R. Karauskienė. 2022 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė finansavimą ir bendruomenės namuose buvo pastatyti kondicionieriai, įsigyta stalų, kėdžių, visa reikalinga virtuvės įranga bei kitų bendruomenės veikloms reikalingų daiktų. Betrūko įsirengti vandentiekio ir nuotekų sistemas. Tad šiemet iš Žemės ūkio ministerijos gavus finansavimą, Kapčiamiesčio bendruomenės namai prisijungė prie vandentiekio ir nuotekų tinklų.

„Teikėme 8 projektus ir Lazdijų rajono savivaldybei. Laimėjome 6“, – pasidžiaugė R. Karauskienė. Taip atsirado galimybė įsigyti visų reikalingų indų, įrankių, užuolaidas, tinkliukus, kolonėles, įvairios įrangos.

Šiemet surinkta net 2 000 Eur gyventojų pajamų mokesčio paramos. Bendruomenės nariai nutarė niekur nekeliauti ir pinigus panaudoti patiems reikalingiausiems daiktams įsigyti.

Ir pagaliau nuspręsta Kapčiamiesčio bendruomenės namus atidaryti. Anot bendruomenės vadovės, nors jau 2021 m. buvo galima parodyti, kas padaryta, viskas užsitęsė, nes norėjosi, kad viskas būtų sutvarkyta kaip pridera. „Nemėgstu daryti darbų tik todėl, kad reikia, noriu padaryti gerai“, – teigė ji.

Dabar 40 kv. m salėje šventes galės švęsti apie 30 žmonių, o per renginius – susėsti iki 50 žmonių. Čia žmonės galės švęsti savo asmenines šventes, vyks edukacijos, susirinkimai, bus teikiamos maitinimo paslaugos.

„Daug dirbau tiek aš, tiek visi bendruomenės nariai, kad galėtume džiaugtis tuo, ką turime. Šiandien esu laiminga, kad nepasidaviau, nors 100 kartų to jau norėjau, bet visuomet šalia manęs buvo tie, kurie palaikė. Daug ašarų išlieta, bet rezultatas džiugina. Tai puiki dovana mums visiems bendruomenės veiklos 20-mečio proga“, – džiaugėsi R. Karauskienė.

Moteris jau turi naujų planų – pateikė projektą 300 tūkst. Eur gauti, mat nori sutvarkyti, įrengti ir įveiklinti visą buvusių kultūros namų erdvę. „Viso pastato plotas siekia apie 300 kv. m. Suremontuota apie 100 kv. m, tad neremontuota liko 200 kv. m“, – aiškino ŪP pašnekovė. R. Karauskienė norėtų suremontuoti ir likusią pastato dalį, nes didelė salė puikiai tiktų viešiems renginiams, čia tilptų apie 150 žmonių. „Mums tokios didelės salės jau būtinai reikia, mat į bendruomenės namų atidarymo šventę susirinko daugiau kaip 50 žmonių ir jau teko kai kam pastovėti“, – dėstė R. Karauskienė.

Ateis eilė ir kiemo tvarkymo darbams, mat kol kas naujos patalpos pasiekiamos tik per grumstus. „Mažais žingsniais einame didelio tikslo link“, – įsitikinusi Kapčiamiesčio bendruomenės pirmininkė.

 

Ramintos KARAUSKIENĖS titulinėje nuotr. – Bendruomenė jau svajoja susiremontuoti dar didesnę salę, kurioje tilptų apie 150 žmonių.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
2024/02/22

Už ką dar gali tekti žemdirbiams susimokėti?

2022 m. Lietuvoje į atmosferą pateko beveik 5 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD). Visuose sektoriuose išmetimai sumažėjo, tik vienintelio žemės ūkio išaugo 1,8 proc. Tokia Aplinkos ministerijos (AM) p...
2024/02/22

Svarbu: štai kokias išimtis taikyti ūkininkams pasiūlė EK

Vasario 22 d. Europos Komisija (EK) Tarybai pirmininkaujančiai Belgijai nusiuntė dokumentą, kuriame išdėstyti pirmieji galimi veiksmai, padėsiantys sumažinti ūkininkams tenkančią administracinę naštą. Dokumente, kuris vasario 26 d. b...
2024/02/22

To nebuvo dešimtmetį: dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės ...
2024/02/22

Svarstoma, kaip užtikrinti šunų, kačių gerovę ir atsekamumą visoje ES  

Europos Komisija (EK) siūlo keisti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentą dėl šunų ir kačių gerovės bei atsekamumo. Pakeitimais siekiama užtikrinti minimalius, visoje Europos Sąjungoje bendrus, gyvūnų gerovės standartus - gyvūnus augintin...
2024/02/22

Estijoje dyzelinas pigesnis nei Lietuvoje

Per savaitę vidutinės degalų kainos Lietuvoje vėl padidėjo: benzinas pabrango 1,5 proc., dyzelinas – 1,4 procento. Euro zonos valstybėse degalų vidutinės kainos praėjusią savaitę taip pat didėjo – tiek benzino, tiek ir dyzelino vidutin...
2024/02/22

Dar viena galimybė miškininkams

Jau nuo vasario 26 d. bus priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“.
2024/02/22

Lietuvą dėl transriebalų vartojimo sumažinimo palankiai įvertino PSO

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Lietuvai suteikė riebalų rūgščių transizomerų (sukietintų aliejų, dar vadinamų transriebalais) eliminavimo iš maisto tiekimo sistemos patvirtinimo sertifikatą. Lietuva tapo viena iš penkių...
2024/02/22

Maisto atliekų lauks vabzdžių lervos – bus gaminami baltymai pramonei, trąšos ir biokuras

Vilniaus regiono maisto atliekas tvarkantis UAB „Energesman“, administruojantis Vilniaus mechaninio ir biologinio apdorojimo (MBA) gamyklą, investuoja 1 mln. Eur į inovatyvią vabzdžių lervų technologiją. Jau šį pavasarį gyventoj...
2024/02/22

Baltijos šalyse ukrainiečiams iššūkiai yra finansai, įsidarbinimas, kalba ir nuoma

Pagrindiniu iššūkiu ketvirtadaliui ukrainiečių Baltijos šalyse yra finansinis stabilumas, penktadaliui – įsidarbinimas, kalbos barjeras bei ilgalaikė būsto nuoma, ketvirtadienį skelbia Tarptautinė migracijos organizacija.