Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024
Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024

Šalčininkų rajone – nelegalus mėsos išpjaustymo cechas

2023/10/23


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad sustabdyta Šalčininkų rajone veikusio nelegalaus mėsos išpjaustymo cecho veikla.

VMVT Vilniaus departamento inspektoriai tyrimą inicijavo kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos (Vilniaus apskr. VPK KPENTV) pareigūnais. Tyrimo metu nustatyta, kad UAB „Minona”, veikusi Šalčininkų rajone, vykdo nelegalią mėsos išpjaustymo cecho veiklą.

Praėjusią savaitę vykusio patikrinimo metu cecho šaldymo kamerose buvo surasta daugiau kaip 4 tonos išpjaustytos kiaulienos. Produkcija neženklinta, todėl nebuvo galimybės patikrinti mėsos atsekamumo, tinkamumo vartoti terminų, saugos ir kokybės.

Ceche patikrinimo metu taip pat nustatyti patalpų ir įrangos higieniniai pažeidimai: išpjaustymui, iškapojimui naudotos medinės trinkos, pjaustymo lentos nusidėvėjusiais paviršiais, neplautos, nėra dezinfekcinių priemonių. Nepildomi savikontrolės žurnalai, kuriuose turi būti fiksuojami esminiai maisto saugą užtikrinantys veiksniai, bei temperatūriniai rėžimai.

VMVT įpareigojo įmonės atstovus sunaikinti nesaugią produkciją. Įvertinus nustatytus pažeidimus, bei atsižvelgiant į tai, kad įmonės nelegali veikla nustatoma jau ne pirmą kartą, atsakingam asmeniui už VMVT Vilniaus departamento direktoriaus nurodymų nevykdymą ir patikrinimo metu nustatytus pažeidimus bus taikyta administracinio poveikio priemonė.

Kaip nustatė Vilniaus apskr. VPK KPENTV pareigūnai, ceche dirbo du nelegalūs darbuotojai. Įmonės vadovui gresia papildoma Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė.

 

ŪP portalo informacija

VMVT nuotr.

Dalintis