Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Šalių susitikimas Islandijoje: „Kažkada visas maistas buvo ekologiškas“

2023/09/13


Šiomis dienomis, rugsėjo 12–14 d., vyksta kasmetinis Šiaurės ir Baltijos šalių susitikimas ekologinio žemės ūkio ir maisto tema. Susitikimas rengiamas vis kitoje šalyje. Šis – jau dešimtasis, ir šį kartą tai egzotiškoji Islandija.

„Taip taip! Ir čia ūkininkaujama ekologiškai, nepaisant to, kad šalis maža ir savo klimatu itin nepalanki žemės ūkio veiklai, – sako renginyje dalyvaujantis „Ekoagros“ kokybės vadovas Tomas Demikis. – Čia ypač jaučiama pagarba gamtai, kuri išties didinga ir nuožmi. Ko vertas vien susitikimo šūkis: „Kažkada visas maistas buvo ekologiškas“ („Once upon a time, all food was organic“)“.

Šiaurės-Baltijos šalių formatas pasirinktas neatsitiktinai – šio regiono ūkiai ir kontrolės įstaigos susiduria su panašiomis problemomis, o tokie susitikimai leidžia taikyti labiau harmonizuotus sprendimus, taip pat suderintai iškelti problemas Europos Komisijoje.

„Vakar pristatinėjome šalių naujienas (angl. highlihts) – naujausią statistiką, didžiausius per metus slėgusius rūpesčius, na, ir, aišku, pasiekimus, kuo galime pasidžiaugti“, – pasakoja apie prasidėjusį susitikimą T. Demikis.

Ekoagros

Čia kartu su sertifikavimo ekspertais, kontrolės specialistais, politikos ekologinėje srityje formuotojais keičiamasi naujausia statistine informacija, diskutuojama apie reikalavimus ir kontrolės niuansus, dalijamasi gerąja praktika.

 

„Ekoagros“ fotoinformacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...