Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023


Žemės ūkio ministerija

 

Savivaldybių žemės ūkio skyrių darbuotojų konferencijoje aptartos aktualijos

2023/11/20


Baigiantis metams, visų šalies savivaldybių žemės ūkio skyrių darbuotojai kartu su Žemės ūkio ministerijos atstovais aptarė žemės ūkio politikos pokyčius, svarbius ir žemdirbiams, ir jiems padedantiems specialistams regionuose.

„Šie metai visiems mums nepagailėjo iššūkių žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo laikotarpiu, taip pat pradėjus įgyvendinti naująjį Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. Dabar mūsų svarbiausias tikslas – užtikrinti stabilumą“, – konferencijoje ,,Naujausių žemės ūkio aktualijų pristatymas stiprinant savivaldybių žemės ūkio skyrių specialistų kompetencijas” kalbėjo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Ministerija tikisi Europos Komisijos pritarimo naujai siūlomiems Strateginio plano keitimams. Daugiausia pokyčių bus susiję su ekologinėmis sistemomis, Strateginio plano biudžeto tvarkymu. Numatoma koreguoti kompleksinės ekologinės sistemos gamybinių veiklų rėmimą, peržiūrėti ekologinio ūkininkavimo paramos sistemą, didinti daugiamečių pievų ir kraštovaizdžio elementų populiarumą, siūlyti naujus geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų pakeitimus.

Sulaukęs savivaldybių darbuotojų klausimų dėl medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo, ministras ketina su Aplinkos ministerija inicijuoti diskusijas, kad darbo krūvis nustatinėjant nuostolius būtų nuimtas nuo savivaldybių specialistų pečių.

Į ministro dėmesio lauką pateko ir daug diskusijų konferencijoje sulaukusi augalų bei pasėlių draudimo priemonė, reikalaujanti įvertinti juridinių ir fizinių asmenų susietumą, taip pat jų patirtus sunkumus. Pasak savivaldybių atstovų, tai viena iš sudėtingiausiai administruojamų priemonių.

Savivaldybių darbuotojams rūpėjo ir naujoji žemės mokesčio apskaičiavimo tvarka. Domėtasi, ar galima būtų taikyti išimtį šlapynėms, kuriose ribojama žemės ūkio veikla. „Apie išimtis tobulinant žemės vertinimo metodiką kalbėsime su Aplinkos ministerija“, – sakė ministras.

Nuo lapkričio 15 d. įsigaliojus draudimui iki kovo 20 d. netręšti laukų mėšlu ir srutomis, savivaldybių darbuotojams rūpėjo, kas laukia tų ūkių, kurie negalėjo laiku atlikti tręšimo darbų nuo liūčių nukentėjusiuose regionuose. „Bus individualiai vertinama nukentėjusių ūkių padėtis. Ūkininkams greičiausiai teks kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą ir gauti leidimą įterpti srutas į dirvą po termino“, – kalbėjo ministras.

Daug dėmesio konferencijoje sulaukė aktualūs melioracijos klausimai. Ministerijos specialistai informavo, kad netrukus visuomenei bus pristatytas parengtas Melioracijos fondo įstatymo projektas, o Seimui pateiktas Specialių žemės naudojimo sąlygų įstatymo keitimo projektas.

Konferenciją surengė Žemės ūkio ministerija kartu su Savivaldybių žemės ūkio skyrių darbuotojų asociacija.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Prakartėlės pasklido po Rokiškio dvarą – unikali tradicija tęsiasi

Artėjant Kalėdoms Rokiškio dvaro centriniuose rūmuose atsivėrė naujai sukurtų prakartėlių paroda. Dvaro teritorijoje esančiame kluone lankytojų laukia nuolatinė jų ekspozicija, o apšviestuose oficinų languose jau šį savaitgalį...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...