Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Savuose aruoduose – derlius skalsesnis

2017/04/11


ŽŪK „Vilkaviškio grūdai“ valdybos pirmininkas Marijus Janušauskas ir generalinė direktorė Virginija Martinaitienė tikina, kad į naująjį elevatorių ūkininkai jau šiemet galės atvežti savo užaugintą derlių.

Prie Pilviškių (Vilkaviškio r.) ūkininkų iniciatyva žemės ūkio kooperatyvas „Vilkaviškio grūdai“ įgyvendina vieną didžiausių savo projektų – šiemet veiklą pradės naujasis, analogų Lietuvoje neturintis pačių žemdirbių pasistatytas grūdų elevatorius.

Prie Pilviškių Gabriškės kaime šiuo metu vyksta intensyvūs statybos darbai. Pagrindinis šio objekto statybų iniciatorius – žemės ūkio kooperatyvas „Vilkaviškio grūdai“, kuriame susivieniję 37 šio krašto ūkininkai, iš viso turintys per 12 tūkst. ha žemės. Statybas vykdo net keturios statybinės organizacijos. Generalinis rangovas – UAB „Dotnuva Baltic“. Šioje vietoje šiemet iškils galingas grūdų elevatorius, bus nutiesta geležinkelio atšaka, įsijungianti į bendrą geležinkelių tinklą. Vienas po kito kyla didieji, po 3 tūkst. t grūdų talpinantys bokštai, kurių iš viso bus 8, taip pat bus ir 8 mažesni, po 400 t talpinantys grūdų bokštai. Vienu metu elevatorius galės priimti valyti ir džiovinti apie 30 tūkst. t grūdų. Čia veiks ir grūdų laboratorija. Ketinama sukurti apie 15 naujų darbo vietų.

Jau iškilę pirmieji grūdų džiovinimo ir saugojimo bokštai, iš viso jų bus šešiolika, vienu metu tilps apie 30 tūkst. t grūdų.

Pasak ŽŪK „Vilkaviškio grūdai“ valdybos pirmininko Marijaus Janušausko, tai bus vienas našiausių elevatorių visoje Lietuvoje. Mintis statyti elevatorių Vilkaviškio krašto ūkininkams pribrendo maždaug prieš metus, buvo parengtas projektas, atiduotas vertinti Nacionalinei mokėjimo agentūrai. Elevatoriaus statybai pasirinkta vieta atsižvelgiant į tai, kad Suvalkijos krašto ūkininkams būtų patogu ir ne per toli čia atvežti užaugintą derlių, elevatorius įsikurtų netoli geležinkelio, kad iš jo būtų galima dideliais kiekiais transportuoti grūdus į uostą. Suvalkijos grūdų augintojai elevatoriaus statyboms įsigijo maždaug 4 ha sklypą, kuriame anksčiau buvo molio karjeras. Teritorija buvo labai apleista, tad pirmiausia teko ją iš esmės sutvarkyti, iškelti, sutvirtinti sklypo pagrindą. Kai kur jis iškeltas 2,5 ar net 4 metrus. Statybos darbai pradėti praėjusių metų lapkričio mėnesį, o rinkti bokštus pradėta šių metų sausio viduryje. Šiuo metu jau akivaizdžiai matyti įdėtų pastangų ir nuveiktų darbų rezultatas. Tikimasi, kad iki šių metų liepos vidurio statybos bus baigtos ir jau šiųmetis Suvalkijos ūkininkų derlius keliaus į šį elevatorių. ŽŪK „Vilkaviškio grūdai“ generalinė direktorė Virginija Martinaitienė sakė, jog elevatoriaus statyboms panaudota ne tik Nacionalinės mokėjimo agentūros teikiama parama, didžioji dalis investicijų – pačių ūkininkų lėšos, paskolos iš bankų. Elevatoriaus statybų, įvertinus visus kaštus, bendra investicijų suma sieks 8,7 mln. eurų. Parama sudarys tik 2,8 mln. Eur, o visa kita dalis lėšų bus ūkininkų pinigai. Planuojama, kad šios investicijos turėtų atsipirkti maždaug per septynerius metus. Žemės ūkio kooperatyvas „Vilkaviškio grūdai“ tikisi, kad užaugintus grūdus čia veš viso Marijampolės regiono ūkininkai. Taip pat laukiama, kad jie jungtųsi ir į kooperatyvą. Planuojama, jog per metus elevatorius bus pajėgus priimti apie 90 tūkst. t grūdų, kurių dauguma iš čia keliaus tiesiai į Klaipėdos uostą, o iš ten pasklis po įvairias pasaulio šalis.

Milda JONKIENĖ „ŪP“ korespondentė

Autorės nuotraukos

Dalintis