Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Seimas priėmė rezoliuciją dėl miškų politikos

2024/06/27


Seimas patvirtino Nacionalinio susitarimo dėl miškų procese išdiskutuotus ir išgrynintus sprendimus, kurie numato ilgalaikes miškų politikos kryptis. Už tai numatančią Seimo rezoliuciją (projektas Nr. XIVP-3932) balsavo 72 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 38 parlamentarai.

Seimas rezoliucija patvirtino, kad Nacionalinis susitarimas dėl miškų pasiektas dėl jame išvardytų temų ir miškų politika, jos formavimas turi remtis atsižvelgiant į pasiektus susitarimus. Dėl miškų politikos klausimų, kuriems susitarimo rengimo proceso metu nebuvo rastas bendras sutarimas, bus sprendžiama svarstant ir priimant naują Miškų įstatymo redakciją.

„Kadenciją pradėjome kalbėdami apie miškus ir kad reikia turėti susitarimą ir bendrą poziciją, kaip mes į tuos miškus žiūrime. Dėl to buvo sutarta suburti ir padaryti nacionalinį susitarimą. Buvo sukurtas mechanizmas, retai naudojamas mūsų teisėkūros sistemoje. Buvo pasitelktas bendrakūros mechanizmas ir pakviesti įvairių organizacijų nariai teikti savo siūlymus ir dalyvauti diskusijoje“, − sakė rezoliuciją pristačiusi Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė.

Pasak A. Gedvilienės, tai, kas įtraukta į rezoliuciją, yra skola visiems tiems žmonėms, kurie dirbo ir pasiekė susitarimą dėl šešių temų. Rezoliucijoje įvardijami Nacionalinio miškų susitarimo procese pasiekti susitarimai dėl šių miškų politikos temų:

  • su miškais susijusių mokslo ir mokymo sistemų vystymas;
  • privačios nuosavybės ir viešojo intereso santykis;
  • miškų sektoriaus atvirumas, išsamesnis visuomenės informavimas ir įtraukimas į sprendimų priėmimą;
  • stabilių ir klimato kaitai atsparesnių miškų formavimas, didesnis anglies kaupimas ir miškingumo didinimas;
  • miškų socialinės kultūrinės vertės atskleidimas ir padidinimas;
  • patrauklios darbo vietos su miškais susijusiuose sektoriuose, darbuotojų socialinės garantijos ir apsauga.

Nacionalinis susitarimas dėl miškų prasidėjo 2021 m. ir truko daugiau nei metus. Susitarimo pamatinis tikslas buvo susitarti dėl ilgalaikės, nuoseklios ir subalansuotos nacionalinės miškų politikos pagrindinių krypčių ir rodiklių. Į dokumento rengimą įsitraukė apie 40 skirtingų organizacijų ir beveik 400 dalyvių, o diskusijos dėl turinio vyko daugiau kaip 150 įvairaus formato renginių.

 

Seimo kanceliarijos informacija

123rf nuotr.

Dalintis
Verslas