Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

BNS

 

Seime – keturi milijonieriai, daugiausia turto deklaravo turintis V. Valkiūnas

2024/06/27


Turtingiausias tarp Seimo narių yra mišriai parlamentarų grupei priklausantis Valdemaras Valkiūnas, dar trys politikai deklaravo pernai turėję milijono eurų ar didesnės vertės turto.

Remiantis Valstybės mokesčių inspekcijos (VMI) ketvirtadienį skelbiamomis politikų 2023 metų turto deklaracijomis, dešimties turtingiausių Seimo narių turto vertė iš viso siekia beveik 13,5 mln. eurų.

Praėjusiuose rinkimuose paties išsikėlęs parlamentaras V. Valkiūnas turi deklaruoto turto už 4,89 mln. eurų. Didžiausią jo dalį sudaro užsienyje esantys sklypai, verti 1,65 mln. eurų, politikas užsienyje taip pat turi statinių už 1,13 mln. eurų ir 1,05 mln. eurų vertės akcijų.

Antro turtingiausio Seimo nario socialdemokrato Gintauto Palucko turto vertė siekia 2,13 mln. eurų, jis daugiausia investavęs į akcijas, kurių turi už 1,7 mln. eurų.

Trečias tarp turtingiausių parlamentarų – Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Arminas Lydeka, turintis 1,35 mln. eurų verto turto. Didžiąją dalį jo sudaro butai, kurių vertė siekia 1,13 mln. eurų.

Taip pat kiek daugiau nei milijono eurų vertės turto deklaravo konservatorius Kazys Starkevičius. Jis Lietuvoje turi žemės sklypų už daugiau nei 600 tūkst. eurų bei statinių už 277 tūkst. eurų.

Konstitucinio Teismo pripažintas sulaužęs priesaiką dėl antisemitinių pasisakymų ir balandį Seimo nario mandato atsisakęs Remigijus Žemaitaitis deklaravo turintis 940 tūkst. eurų vertės turto. Iš jo 282 tūkst. eurų sudaro kiti registruotini daiktai, meno kūriniai ir juvelyriniai dirbiniai, 257 tūkst. eurų – piniginės lėšos.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos nario, su „valstiečiais“ į Seimą atėjusio buvusio ministro Kęstučio Mažeikos deklaruoto turto vertė siekia 740 tūkst. eurų. Politikas turi 258 tūkst. eurų vertų žemės sklypų Lietuvoje ir 219 tūkst. eurų vertų kitų registruotinų daiktų.

„Valstietis“ Valius Ąžuolas turi turto už 662 tūkst. eurų, didžiausia jo dalis – taip pat Lietuvoje esanti žemė, įvertinta 433 tūkst. eurų.

588 tūkst. eurų turto sukaupęs liberalas Juozas Baublys valdo žemės už 270 tūkst. eurų ir turi 154 tūkst. eurų piniginių lėšų.

Konservatorius Mindaugas Skritulskas už 2023 metus deklaravo turintis 571 tūkst. eurų verto turto, didesnę dalį sudaro gyvenamieji namai ar jų dalys už beveik 300 tūkst. eurų.

Dešimtas turtingiausias Seime yra Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus, deklaravęs 568 tūkst. eurų vertės turtą. Politikas yra sukaupęs beveik 300 tūkst. eurų piniginių lėšų.

Turtingiausių Seimo narių dešimtukas pagal deklaracijas atrinktas nevertinant parlamentarų sutuoktinių turto.

 

Autorius Dominykas Biržietis / BNS

ŪP redakcijos montažas

Dalintis