Ashburn +9,4 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +9,4 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Šeimos verslas „pamiršo“ deklaruoti pusę milijono eurų pajamų

2023/07/19


Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nustatė, kad dviejų šeimų nariai, kartu vykdę prekybą „Facebook“ platformoje, nedeklaravo daugiau nei pusės milijono eurų pajamų.

„Veiklai internete VMI skiria išskirtinį dėmesį ir nuolat atlieka stebėseną socialiniuose tinkluose, platformose ir e. parduotuvėse. Vieno tokio patikrinimo metu mokesčių specialistams kilo klausimų dėl „Facebook“ šiauliečių grupėse ir transliacijose live (gyvai – red.) įvairiomis prekėmis, daugiausia naujais drabužiais, prekiaujančių gyventojų“,– apie atvejį pasakoja VMI Kontrolės departamento vyr. patarėjas Rolandas Puncevičius.

Kad nesukeltų įtarimų, šie gyventojai veiklai vykdyti įsigijo verslo liudijimus, nors e. prekyba su jais nėra galima. Kaip paaiškėjo vėliau, ne tik veiklos forma buvo neteisingai pasirinkta, tačiau dvejomis „Facebook“ paskyromis iš viso naudojosi šeši šeimos nariai, į kurių skirtingas banko sąskaitas, siekiant nuslėpti pajamas, klientai atsiskaitydavo už prekes.

„Verslininkai papildomai deklaravo per pusę milijono eurų pajamų bei daugiau nei 100 tūkst. eurų mokesčių, tuo pačiu, įvertinę savo veiklos mastą ir pobūdį, kartu įsteigė įmonę“,– sako R. Puncevičius.

VMI atstovas pažymi, kad verslui internete galioja tos pačios mokestinės taisyklės, kaip ir kitiems: būtina įregistruoti veiklą, vesti apskaitą bei mokėti mokesčius. Kontroliuojant e.komerciją per 2022 m. papildomai deklaruota 4,7 mln. eurų mokesčių, iš kurių 540 tūkst. eurų iš veiklos „Facebook‘e“.

Primename, kad pastebėję ar turėdami informacijos apie nelegalią veiklą, neapskaitomas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gyventojai apie tai gali pranešti telefonu 1882 ar užpildyti elektroninę anketą VMI svetainėje.

 

VMI informacija

123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...