Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Šiaulių apygardos prokuratūroje baigta didelės apimties baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti keturiems Raseinių miesto ir rajono gyventojams.

2022/12/27


Šiaulių apygardos prokuratūroje baigta didelės apimties baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai pareikšti keturiems Raseinių miesto ir rajono gyventojams.

Šiaulių apygardos prokuratūroje baigta didelės apimties baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu psichotropinių medžiagų kiekiu ir pirmos kategorijos psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), įrenginių psichotropinėms medžiagoms gaminti gaminimo ir laikymo pagal LR BK 260 str. 3 d., 266 str. 3 d., 262 str. pareikšti 34-erių raseiniškiui R. P. ir dviem Raseinių rajono gyventojams – 39-erių K. N. ir 41-erių N. J. Pastarajam kaltinimai pareikšti ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis. K. N. teisme taip pat privalės atsakyti dėl disponavimo sprogstamąja medžiaga, R. P – dėl disponavimo nedideliu narkotinių medžiagų kiekiu neturint tikslo jų platinti. Dar vienas, 59-erių raseiniškis A. P. yra kaltinamas neteisėtu fizinio asmens dokumentų įgijimu ir laikymu.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Remiantis ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2017–2020 metais raseiniškis R. P., įtariama, organizavo labai didelio kiekio psichotropinės medžiagos – metamfetamino – gamybą ir jo platinimą. Turimais duomenimis, į šią nusikalstamą veiką vyras galėjo įtraukti du pažįstamus asmenis – K. N. ir N. J. Kriminalinės žvalgybos duomenimis, metamfetamino gamyba buvo pradėta Raseinių rajone esančiuose ūkiniuose pastatuose, kurie priklausė K. N. Manoma, kad minėtuose pastatuose visi trys kaltinamieji neteisėtai pagamino aparatus ir kitus įrenginius, reikalingus psichotropinėms medžiagoms gaminti.

Įtariama, kad K. N. ir N. J., vykdydami susitarimą su R. P., minėtoje sodyboje pagamino ir laikė labai didelį kiekį – ne mažiau kaip 3,8 kg pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtako (prekursoriaus), naudojamo psichotropinių medžiagų amfetamino ir metamfetamino gamybai.

Tyrimo duomenimis, K. N. ir N. J. galimai pagamino ir laikė labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų: ne mažiau kaip 31 kg metamfetamino, 0,08 g amfetamino ir tabletes, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 22 g metamfetamino ir ne mažiau kaip 72 g MDMA ekstazio.

Atlikus didelės apimties kompleksinius tyrimo veiksmus, 2020 metais Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ir Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai Raseinių mieste sulaikė kaltinamuosius ir paėmė psichotropines medžiagas. Atlikus kratas, policijos pareigūnai N. J. priklausančiame ūkiniame pastate taip pat rado neteisėtai laikomą revolverį ir 5 šovinius, K. N. sodyboje – 106 g neteisėtai laikomos sprogstamosios medžiagos, pas R. P. – nedidelį kiekį – 0,15 g narkotinės medžiagos – kanapių antžeminių dalių. Pas įmonės, kurioje dirbo R. P., direktorių A. P. kratos metu rasti neteisėtai laikomi svetimų asmenų dokumentai – pasas bei vairuotojo pažymėjimas.

Tyrimo metu A. P. savo kaltę pripažino iš dalies, N. J. ir K. N. pripažino visiškai, R. P. kaltės klausimu nepasisakė. Kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai beišvykti, dokumentų paėmimai, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje, užstatas.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą labai didelį kiekį pirmos kategorijos psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) gamybą, laikymą ir realizavimą numato laisvės atėmimą nuo šešerių iki dešimties metų. Už neteisėtą labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų gaminimą ir laikymą baudžiama laisvės atėmimu nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

 

Šaltinis: LR Prokuratūra

Dalintis

2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...
2023/02/03

Įtrauktieji į pensijų kaupimą turi dar penkis mėnesius apsispręsti. Ką svarbu žinoti?

Šiemet į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – pranešimus siunčiamus į asmenines „Sodros“ paskyras perskaitė tik 33 proc. gavėjų. Labai svarbu, kad visi įtrauktieji priimtų sprendimą...
2023/02/03

Simonas Gentvilas: Balskų užtvanka turės būti atverta žuvims

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas penktadienį susitiko su Tauragės rajono bendruomene ir specialistais aptarti Balskų užtvankos būklę ir jos likimą. Susirinkę gyventojai informuoti, kad užtvankos griauti neplanuojama, tačiau ją eksploatuojanti ...