Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Šienavimo terminai drugių buveinių apsaugos plotuose

2024/06/13


Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) primena pareiškėjams, įgyvendinantiems klimatui, aplinkai ir gyvūnų gerovei naudingos sistemos (ekologinės sistemos) „Kompleksinė pievų ir šlapynių priežiūros schema“ veiklą „EB svarbos natūralių pievų, šlapynių bei rūšių buveinių tvarkymas“, šienavimo terminus.

Pagal ekologinės sistemos veiklą „EB svarbos natūralių pievų, šlapynių bei rūšių buveinių tvarkymas“ pareiškėjai turi pasirinkti tvarkymo būdą – šienavimą arba ganymą, tai pažymėdami Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) paraiškos teikimo metu.

Pareiškėjai, kurie pasirinko šienavimą, privalo drugių, šiaurinio auksinuko, auksuotosios šaškytės buveinių apsaugos plotuose nušienautą žolę išdžiovinti prieš surenkant ir likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki išdžiovintos žolės išvežimo, bet ne vėliau kaip iki spalio 1 d., per „NMA agro“ programą pateikti deklaruojamame lauke nušienautos žolės nuotraukas iš skirtingų lauko vietų. Šiuose plotuose šienavimą galima pradėti ne anksčiau kaip birželio 20 d.

Pavėluotai nuotraukas galima pateikti iki spalio 15 d., už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma už šią veiklą mažinama 1 proc.

 

NMA informacija

Dalintis
Verslas