Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Šildymo sprendimas ne pirmos jaunystės namams

2023/11/21


Šaltuoju metų laiku opiausia pokalbių tema tampa – namų šildymas. Gyvenantieji nuosavuose namuose ir be to turi nemažai sodo priežiūros bei namų rūpesčių. O dar reikia pasirūpinti malkų ar kitokio kuro atsargomis visam šildymo sezonui. Tad nenuostabu, kad esant galimybei rinktis šildymo būdą, kiekvienas pirmiausia mąsto apie ekonomiškumą ir patogumą.

Šaltasis sezonas Lietuvoje trunka nuo spalio iki balandžio, taigi itin svarbu šildymo būdą pasirinkti apgalvotai, ypač jei malkų skaldymas ar katilo kūrenimas nebeatrodo patrauklus užsiėmimas. Šildymo sezonui specialistai pataria ruoštis iš anksto, tačiau net ir jam prasidėjus vis dar galima palengvinti savo kasdienybę su patogesne, mažai priežiūros reikalaujančia šildymo sistema.

Autonominis dujinio šildymo sprendimas

Būsto šildymas dujomis turi daug nenuginčijamų privalumų. Ko gero, svarbiausia – tai gaunamas komfortas: nereikia rūpintis kuro atsargomis, jų laikymu, atpuola rūpestis nuolat stebėti, ar neatėjo laikas naujai įkrovai, nesusidaro pelenų, kuriuos jau metas išvalyti. Anksčiau dujos buvo laikomos išskirtinai miesto žmonėms tinkamu pasirinkimu, mat dujos atkeliaudavo tik ten, kur buvo nutiestos dujotiekio trasos. Tačiau dabar SAURIDA dujų šildymo sistemos  gali būti sumontuotos visuose individualiuose namuose, nepriklausomai nuo to, kur jie yra: miesto centre, rajone ar atokiame vienkiemyje.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad dujinio šildymo balionais sistema pritaikyta naudoti lietuviškos žiemos sąlygomis. Ji puikiai tinka senos statybos namų šildymui, nepriklausomai nuo įrengtos šildymo sistemos – šildymas grindinis ar radiatorinis.

Kombinuotas šildymas – tiems, kurie dar nenori atsisakyti  kieto kuro katilo

Nemažai senesnės statybos namų savininkų jau turi šildymo katilą, kurenamą malkomis, granulėmis ar briketais. Katilas visai dar geras, bet norisi komforto ir daugiau laiko sau, tada ir ateina laikas pokyčiams. Namų šeimininkai atvirai pripažįsta, kad labiausiai juos erzina nepatogumas, nuolatiniai temperatūros svyravimai ir pastebimai pabrangusios malkos. Metas ieškoti alternatyvų!

SAURIDA šildymo sistema sukurta taip, kad lengvai būtų sumontuojama ir sujungiama su namuose jau esama šildymo santechnikos sistema. Montavimas ir paleidimas nereikalauja didelių investicijų, nes dažniausiai tinka tie patys radiatoriai ir šildomų grindų sistemos.

Niekur neprapuls ir turimas kietojo kuro likutis – sunaudosite, nes jums lieka senoji šildymo sistema, kurią galite ir toliau naudoti kaip kombinuoto šildymo dalį. Kai norisi patogumo, švaros ir pastovios temperatūros – jungiate automatizuotą SAURIDA šildymo sistemą, o kai esate namuose ir galite skirti daugiau laiko kūrenimo priežiūrai – šildotės kietu kuru.

kieto kuro katilas

Automatinis veikimas ir lengva priežiūra

Dujinio šildymo sistemą sudaro mobilus  išorinis dujų tiekimo įrenginys, sujungtas su vidaus patalpose įrengtu dujiniu katilu bei automatiniu valdymo moduliu. Tobulai tarpusavyje suderinti įrenginiai efektyviai naudoja kurą, išskirdami maksimalų šilumos kiekį  jūsų namuose. Automatinio dujinio šildymo sistema  užtikrina  aukštą  energetinį naudingumo koeficientą ir gerokai mažesnes išlaidas.

Klientai pripažįsta, kad vienas iš didžiausių dujinio šildymo privalumų yra komfortiška namų šiluma bei lengva šildymo sistemos priežiūra. Namo šeimininkas yra laisvas, neprivalo nuolat prižiūrėti šildymo sistemą. Modernūs kondensaciniai dujiniai šildymo katilai pasižymi mažomis dujų sąnaudomis ir aukštu naudingo veikimo koeficientu, moderniu dizainu ir tyliu veikimu.

Pastovi temperatūra namuose ir ekonominis režimas

Išmanūs klientai vis dažniau renkasi papildomus priedus, kurie padėtų dar labiau sumažinti šildymo kaštus. Ypač populiarus yra automatinis temperatūros  valdiklis, kurio pagalba galima sutaupyti iki 25 proc. šildymo išlaidų. Namų  šildymo sistema yra valdoma tiesiogiai arba nuotoliniu būdu, pasinaudojant išmaniosiomis telefono programomis. Tereikia pasirinkti  bei nustatyti komfortišką temperatūrą namuose ir užprogramuoti žemesnę temperatūrą  miego metu  ar tam laikui, kai  esate išvykę. Tai padeda gerokai sumažinti šildymo išlaidas ir komfortiškai gyventi. Vartotojui nustačius pageidaujamą vidaus temperatūrą, katilas  automatiškai sureguliuos reikiamą  pagaminti šilumos kiekį, pagal gaunamus lauko temperatūros duomenis.

išmanus šildymas

Daugiau nebereikės skaldyti malkų ir sukti galvos dėl jų sandėliavimo

Kompaktiška, lengvai įrengiama lauke dujų tiekimo skydinė puikiai dera prie įvairaus stiliaus pastato sienos. Dujų šildymo sistema lengvai pritaikoma tiek naujuose, tiek  pastatytuose ir įrengtuose gyvenamuose namuose.

Dujų tiekimo  įrenginys yra pastatomas lauke, tai užtikrina gerą vėdinimą. Paprastas ir saugus dujinio šildymo sistemos veikimo principas užtikrina nenutrūkstamą šildymo procesą. Kai dujos pasibaigia vienoje balionų grupėje, dujų perjungėjas persijungia į pilną dujų balionų grupę. Kol jos naudojamos iš pilnos balionų grupės, dujas tiekiančios įmonės darbuotojai pakeičia tuščius balionus pilnais. Svarbu, jog namo šildymas propano dujomis yra ekonomiškas, nes jos trečdaliu kaloringesnės už gamtines dujas ir efektyviai garuoja net ir esant  temperatūrai – spaudžiant net 42 laipsn. šalčiui.

saurida

Ar vertiname savo sveikatą ir laiką?

Senos statybos namuose didžiąją išlaidų dalį sudaro kuras. Energiškai efektyviuose pastatuose kaštai šildymui žymiai mažesni, taigi esminiu kriterijumi renkantis šildymo būdą tampa pradinės investicijos. Į ekonominius skaičiavimus itin retai įtraukiamas žmogaus laikas. Vertėtų paskaičiuoti, kiek laiko kainuoja katilo priežiūra, kietojo kuro paruošimas ir pakrovimas. Pagaliau verta pagalvoti, kaip tai atsiliepia žmogaus sveikatai, juk ne visi pajėgūs skaldyti malkas ar kilnoti sunkius granulių maišus.

Teigiama, jog per metus kietojo kuro katilo „kūrikai“ sugaišta kone 160 valandų savo laiko. Įsirengus SAURIDA dujinio šildymo sistemą nereikia iš anksto kuro ruošti ar jo nusipirkti visam sezonui.

Kraštiečių pamėgtas dujinis šildymas balionais SAURIDA nepraranda populiarumo ir tampa dažnu šildymo sprendimu senesnės statybos namuose.

 

Partnerio turinys

Užs. Nr. 305/8B

Dalintis
2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Prakartėlės pasklido po Rokiškio dvarą – unikali tradicija tęsiasi

Artėjant Kalėdoms Rokiškio dvaro centriniuose rūmuose atsivėrė naujai sukurtų prakartėlių paroda. Dvaro teritorijoje esančiame kluone lankytojų laukia nuolatinė jų ekspozicija, o apšviestuose oficinų languose jau šį savaitgalį...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.