Ashburn +34,4 °C Dangus giedras
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +34,4 °C Dangus giedras
Penktadienis, 21 Bir 2024

Siūlo branginti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės nuomą

2023/08/24


Radviliškio rajono savivaldybės taryba ateinančią savaitę ketina peržiūrėti valstybinės žemės nuomos mokestį, kurį nuomininkai moka už žemės ūkio paskirties žemės nuomą.

„Šiuo metu saujelė ūkininkų už valstybinę žemę moka neadekvačiai mažą kainą ir kai kurie ją pernuomoja kitiems ūkininkams už keletą kartų didesnes sumas, o yra ir tokių, kurie naudojasi žeme ir iš viso nemoka nuomos“, – pranešime teigia rajono savivaldybės administracija.

Ji atkreipia dėmesį, kad šiuo metu už valstybinę žemės ūkio paskirties žemę mokama 2 proc. nuoma. Nelygu žemės vertė, už hektarą sumokamas 40–70 eurų nuomos mokestis, tuo tarpu kai nuomojantis žemę iš privačių asmenų – 250 eurų ar ir daugiau.

Radviliškio rajono savivaldybės administracija pastebėjo, kad kai kurie valstybinės žemės nuomininkai ėmė gudrauti – iš valstybės pusvelčiui išsinuomotą žemę pernuomoja kitiems ūkininkams, uždarbiauja mokesčių mokėtojų sąskaita. O savivaldybės biudžetas negauna šimtų tūkstančių eurų, už kuriuos galėtų tvarkyti kaimo kelius ir gerinti kitą infrastruktūrą visiems gyventojams.

Todėl pasiūlyta valstybinės žemės nuomos mokestį už žemės ūkio paskirties žemę padidinti pusantro procento.

„Jeigu politikai pritars pasiūlymui, tada mokestis už valstybinę žemę priklausomai nuo jos vertės sieks nuo 70 iki 122 eurų per metus, todėl valstybinės žemės nuomos kaina vis tiek išliks gerokai mažesnė už rinkos kainą“, – teigia savivaldybės administracija.

Tuo pačiu ji pabrėžia, kad pokytis nepaliestų smulkiųjų ūkininkų. Tiems, kurie iš valstybės nuomojasi iki 3 ha žemės sklypus, išliktų dabar galiojantis 2 proc. tarifas.

Iniciatyvos branginti valstybinės žemės ūkio paskirties nuomą Radviliškio rajono valdžia imasi viena pirmųjų. Tačiau tikėtina, kad neilgai trukus jų bus ir daugiau, nepaisant to, koks šįkart bus rajono savivaldybės tarybos sprendimas. 

 

ŪP portalo inf.

Asociatyvi 123 rf nuotr.

Dalintis
Politika
Verslas