Ashburn +20,0 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 12 Spa 2024
Ashburn +20,0 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 12 Spa 2024

Skausmai, kuriuos įveiksite šalčiu arba šiluma

2023/11/24


Sezoniškumas pastebimas ne tik mados pasaulyje – kiekvienam metų laikui būdingos ir skirtingos patiriamos kūno traumos. Rudenį jų dažniausiai neišvengiame dirbdami soduose ar daržuose, žiemą koją pakiša slidūs keliai, pavasarį, dar apsnūdę po žiemos, išriedėję į gatves, tinkamai neįvertiname savo fizinės formos. O štai vasara pažeria visą puokštę traumų – jų skaičius išauga kone dvigubai.

Kada dėti kompresą, o kada gydyti šalčiu?

Skausmus galima skirstyti į ūmius ir lėtinius. Ūmus skausmas atsiranda įvykus traumai, pvz., pargriuvus, pasitempus, patyrus smūgį. Šiek tiek sudėtingiau įveikti lėtinį skausmą, mat jis neužklumpa staiga, o reiškiasi po truputį ir dažnai yra dėmesio nekreipimo į ilgą laiką mums kūno siųstus signalus pasekmė.

  • Šilumos terapija itin veiksmingai malšina maudžiančių, sustingusių raumenų ar sąnarių skausmą. Karštis padidina jungiamųjų audinių elastingumą ir stimuliuoja kraujo tekėjimą, – tai padeda atpalaiduoti įsitempusius audinius ar raumenų spazmus.
  • Šaltis mažina tinimą ir skausmą, todėl puikiai tinka ūmių traumų padariniams skubiai šalinti. Šalčio terapija galima gydyti ir dėl per didelio fizinio krūvio kilusį skausmą ar patinimą.
  • Tepalai ar aliejai, kuriuose yra mentolio (ši veiklioji medžiaga sudaro 44 proc. pipirmėčių eterinio aliejaus), gali būti naudojami traumų ar per didelio fizinio krūvio sukeltam skausmui ir tinimui mažinti, kai po ranka neturime ledo. Užtepti ant odos šie preparatai maloniai dirgina nervų galūnėles, sukeldami šalčio pojūtį. Po kurio laiko kraujagyslės išsiplečia ir pasireiškia atvirkščias pojūtis: pajuntama šiluma. Puiku tai, kad mentolis veikia itin greitai, o prie jo poveikio kūnas nepripranta: dėl šios priežasties šaldomąjį poveikį galime justi ganėtinai ilgai.   
  • Kovojant su lėtiniu skausmu, nepakeičiamos gali būti šliaužiančiosios bruknuolės, skleidžiančios stiprų kamparo kvapą. Nužydėjusios bruknuolės sunokina ryškiai raudonas uogas, pasižyminčias gydomosiomis savybėmis: preparatai, kurių sudėtyje yra iš šių uogų išgaunamo eterinio aliejaus, naudojami raumenų, sąnarių, sausgyslių ir raiščių skausmui bei uždegimui malšinti.
  • Medicinoje vertinamas kamparas yra išgaunamas iš Azijoje augančių kamparmedžių medienos ir šaknų. Gydomosiomis savybėmis gali pasigirti baltasis kamparas, tačiau jį naudoti reikėtų saikingai – tik labai nedidelį kiekį. Kamparas – natūralus pagalbininkas nuo įvairių grybelinių infekcijų, pasižymintis ir nuskausminančiuoju poveikiu. Užteptas ant odos, jis sumažina jautrumą ir skausmą. Be to, kamparas ramina nervų sistemą, padeda atsipalaiduoti, mažina nerimo jausmą, nervingumą, silpnina spazmus.

Jei jūs ar jūsų artimasis patyrė traumą, prisiminkite šiuos patarimus ir pasirinkite tinkamas priemones kūno negalavimams įveikti!

dandum vernalin

 

Partnerio turinys

Reklama

Nr. 305/8 B

Dalintis