Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

Skausmai, kuriuos įveiksite šalčiu arba šiluma

2023/11/24


Sezoniškumas pastebimas ne tik mados pasaulyje – kiekvienam metų laikui būdingos ir skirtingos patiriamos kūno traumos. Rudenį jų dažniausiai neišvengiame dirbdami soduose ar daržuose, žiemą koją pakiša slidūs keliai, pavasarį, dar apsnūdę po žiemos, išriedėję į gatves, tinkamai neįvertiname savo fizinės formos. O štai vasara pažeria visą puokštę traumų – jų skaičius išauga kone dvigubai.

Kada dėti kompresą, o kada gydyti šalčiu?

Skausmus galima skirstyti į ūmius ir lėtinius. Ūmus skausmas atsiranda įvykus traumai, pvz., pargriuvus, pasitempus, patyrus smūgį. Šiek tiek sudėtingiau įveikti lėtinį skausmą, mat jis neužklumpa staiga, o reiškiasi po truputį ir dažnai yra dėmesio nekreipimo į ilgą laiką mums kūno siųstus signalus pasekmė.

  • Šilumos terapija itin veiksmingai malšina maudžiančių, sustingusių raumenų ar sąnarių skausmą. Karštis padidina jungiamųjų audinių elastingumą ir stimuliuoja kraujo tekėjimą, – tai padeda atpalaiduoti įsitempusius audinius ar raumenų spazmus.
  • Šaltis mažina tinimą ir skausmą, todėl puikiai tinka ūmių traumų padariniams skubiai šalinti. Šalčio terapija galima gydyti ir dėl per didelio fizinio krūvio kilusį skausmą ar patinimą.
  • Tepalai ar aliejai, kuriuose yra mentolio (ši veiklioji medžiaga sudaro 44 proc. pipirmėčių eterinio aliejaus), gali būti naudojami traumų ar per didelio fizinio krūvio sukeltam skausmui ir tinimui mažinti, kai po ranka neturime ledo. Užtepti ant odos šie preparatai maloniai dirgina nervų galūnėles, sukeldami šalčio pojūtį. Po kurio laiko kraujagyslės išsiplečia ir pasireiškia atvirkščias pojūtis: pajuntama šiluma. Puiku tai, kad mentolis veikia itin greitai, o prie jo poveikio kūnas nepripranta: dėl šios priežasties šaldomąjį poveikį galime justi ganėtinai ilgai.   
  • Kovojant su lėtiniu skausmu, nepakeičiamos gali būti šliaužiančiosios bruknuolės, skleidžiančios stiprų kamparo kvapą. Nužydėjusios bruknuolės sunokina ryškiai raudonas uogas, pasižyminčias gydomosiomis savybėmis: preparatai, kurių sudėtyje yra iš šių uogų išgaunamo eterinio aliejaus, naudojami raumenų, sąnarių, sausgyslių ir raiščių skausmui bei uždegimui malšinti.
  • Medicinoje vertinamas kamparas yra išgaunamas iš Azijoje augančių kamparmedžių medienos ir šaknų. Gydomosiomis savybėmis gali pasigirti baltasis kamparas, tačiau jį naudoti reikėtų saikingai – tik labai nedidelį kiekį. Kamparas – natūralus pagalbininkas nuo įvairių grybelinių infekcijų, pasižymintis ir nuskausminančiuoju poveikiu. Užteptas ant odos, jis sumažina jautrumą ir skausmą. Be to, kamparas ramina nervų sistemą, padeda atsipalaiduoti, mažina nerimo jausmą, nervingumą, silpnina spazmus.

Jei jūs ar jūsų artimasis patyrė traumą, prisiminkite šiuos patarimus ir pasirinkite tinkamas priemones kūno negalavimams įveikti!

dandum vernalin

 

Partnerio turinys

Reklama

Nr. 305/8 B

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Prakartėlės pasklido po Rokiškio dvarą – unikali tradicija tęsiasi

Artėjant Kalėdoms Rokiškio dvaro centriniuose rūmuose atsivėrė naujai sukurtų prakartėlių paroda. Dvaro teritorijoje esančiame kluone lankytojų laukia nuolatinė jų ekspozicija, o apšviestuose oficinų languose jau šį savaitgalį...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.