Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Slovakija tapo gamtos apsaugos įkaite: sukaustė baimė dėl lokių

2024/03/19


Slovakijos ir Rumunijos aplinkos ministrai artimiausioje ES Aplinkos ministrų taryboje žada kelti klausimą dėl rudųjų lokių apsaugos statuso peržiūrėjimo. Pastarųjų dienų įvykiai perpildė kantrybės taurę.

Apie neįtikėtinus dramatiškus įvykius Žemųjų Tatrų draustinyje, Liptovsky Mikulašo rajone (Šiaurės Slovakija), šiomis dienomis kalba visa Slovakija, Čekija.

Penktadienio vakare vietos policijos pareigūnai ir kalnų gelbėtojai nedelsdami išsiruošė į gelbėjimo operaciją, kai pagalbos linija kažkas pranešė, kad lokys vejasi du žmones. Turistų porai, kuri kažkodėl keliavo ne turistams nužymėtu taku, susitikimas su galingu žvėrimi buvo lemtingas. Vyras buvo saugus, tačiau 31-erių moteris iš Baltarusijos buvo rasta be gyvybės žymių, sumaitota. Pagal vieną iš versijų, ji žuvo nukritusi iš didelio aukščio, tačiau pasak kitų šaltinių, prie žuvusiosios buvo pastebėtas lokys kruvinu snukiu. Socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje dalintasi nuotraukomis, kuriose matyti galimai žvėries nagų ir dantų žymės.

Regiono policija perspėjo gyventojus, kad būtina būti atsargiems, ir patikino, jog ėmėsi atsargumo priemonių, padidino patrulių skaičių.

lokys

Šis pranešimas pasirodė po dar vieno kruvino lokio išpuolio vos dvi dienos po tragiško įvykio Žemutiniuose Tatruose.

Sekmadienį žvėris persekiojo žmones pačiame Liptovsky Mikulašo centre (mieste 32 tūkst. gyventojų). Įvykio vietoje dirbo ugniagesiai, policija, intervencijos komanda, kuri specializuojasi rudųjų lokių srityje, ir Slovakijos medžioklės asociacija, kol žvėrį pavyko išstumti iš miesto į  negyvenamas teritorijas.

Dėl lokio siautėjimo nukentėjo penki žmonės, nuo 10 iki 72 metų amžiaus. Laimei, šis susirikimas nei vienam jų nekainavo gyvybės.

Vietos valdžia paskelbė ekstremaliąją padėtį.

Portalui „Pravda“ parlamentinio žemės ūkio ir aplinkos komiteto pirmininkas Rudolfas Huliakas sakė, kad jau gana kovoti su probleminiais lokiais juos gąsdinant ir tikrinant piliečių kantrybę bei kurstant baimę Slovakijos kaime. „Valstybinė gamtos apsaugos tarnyba, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos bei Slovakijos medžioklės rūmai bendradarbiaus, kad būtų griežtai sprendžiamas per didelio gyventojų skaičiaus lokių populiacijos klausimas“, – teigė jis patikindamas, kad probleminiai lokiai turi būti pašalinti.

Reaguodama į įvykius Slovakijos aplinkos ministerija informavo, kad kartu su Rumunija Aplinkos ministrų tarybos posėdyje pateiks pasiūlymą dėl meškos apsaugos statuso pakeitimo.

 

ŪP portalo informacija

Socialinių tinklų vaizdo medžiaga: įvykį fiksavo Slovakijos miesto gyventojai

Dalintis
Verslas