Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

 

Smulkiesiems ūkininkams skirtos papildomos lėšos

2024/06/19


Smulkiesiems ūkininkams, kurie kreipėsi paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“  veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“ ir laukė sprendimo dėl papildomų lėšų skyrimo, džiugi žinia – perskirsčius lėšas tarp kitų sektorių, visiems pateikusiems paraiškas paramos užtenka.

Nacionalinei mokėjimo agentūrai surikiavus nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d. teiktas paraiškas į pirmumo eilę paaiškėjo, jog pateiktose paraiškose prašoma bendra paramos suma (24,1 mln. Eur) neviršijo kvietimui skirtos sumos, tačiau pieninės galvijininkystės sektoriuje liko nepanaudota 3,4 mln. Eur, o kitų, ne pieninės galvijininkystės sektorių, paraiškoms finansuoti pritrūko 2,5 mln. Eur.

Taigi ŽŪM sprendimu padidinus kitų sektorių  lėšas daugiau kaip 2,5 mln. Eur suma ir sumažinus pieninės galvijininkystės sektoriaus lėšas, į paramą galės pretenduoti visi smulkieji ūkininkai, surinkę minimalų atrankos balų skaičių ir užsiimantys kita nei pienininkystė žemės ūkio veikla.

Toliau bus vertinamas paraiškų tinkamumas gauti paramą. Atlikus tinkamumo skirti paramą vertinimą, t. y. nustačius, kad paramos gavėjas atitinka sąlygas ir reikalavimus paramai gauti ir projektas atitinka priemonės prioritetus, tikslines sritis ir kompleksinius tikslus ir t. t., bus priimtas galutinis sprendimas dėl paramos skyrimo ir neskyrimo. Apie priimtą sprendimą pareiškėjai bus informuoti paraiškoje nurodytu būdu.

Dalintis