Spalį bus priimamos tik tų EIP veiklos grupių paraiškos, kurių EIP projektų planai, pateikti nuo 2024 m. sausio 15 d. iki 2024 m. vasario 9 d. trukusiu projektų planų teikimo laikotarpiu, yra įvertinti NMA ir Inovacijų agentūros bei Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) patvirtinti kaip tinkami įgyvendinti.
Pagal priemonę remiamas projektinių idėjų, kuriomis vystomas aktyvus bendradarbiavimas tarp žemės ūkio, maisto ūkio ir miškų ūkio sektoriaus dalyvių, mokslo ir (arba) studijų institucijos atstovų, konsultantų ir kitų suinteresuotų kaimo plėtros sektoriaus dalyvių, kai planuojamos bendros veiklos, įgyvendinimas. Projektinės idėjos turi būti orientuotos į:
Kas gali teikti paraiškas
Paraišką gali teikti EIP veiklos grupės, kurių EIP projekto įgyvendinimo planas yra patvirtintas, narys, jungtinės veiklos sutartimi dėl EIP veiklos sudarymo paskirtas pareiškėju. Kiti EIP veiklos grupės nariai laikomi EIP projekto partneriais.
Pareiškėjas turi būti įregistravęs žemės ūkio valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre, o jo pagrindinė veikla turi atitikti EIP veiklos grupės projekte numatytą tematiką.
Jei EIP veiklos grupės sudėtyje yra konsultantas ir (arba) mokslininkas, konsultantas turi būti įtrauktas į Nepriklausomų žemės ūkio konsultantų sąrašą pagal Nepriklausomų žemės ūkio konsultantų sąrašo sudarymo tvarkos aprašą, o mokslininkas – atstovauti mokslo ir (arba) studijų institucijai ir turėti mokslo daktaro laipsnį.
Galima paramos suma
Didžiausia galima paramos suma inovaciniam projektui įgyvendinti – 200 000 Eur.
Paramos suma yra bendra suma bendradarbiavimo išlaidoms ir inovaciniam projektui įgyvendinti.
Kompensuojama nuo 65 iki 100 proc. visų tinkamų įsigyti išlaidų – priklausomai nuo įsigyjamų išlaidų:
Šių išlaidų intensyvumas gali būti padidintas iki 80 proc., kai įsigyjamos investicijos, susijusios su vienu ar daugiau bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) konkrečių tikslų, taip pat, kai investuojama jaunojo arba labai smulkaus ūkininko ūkyje.
Atrankos kriterijai
Pateiktos paraiškos bus vertinamos pagal atitiktį šiems atrankos kriterijams bei, juos atitikus, suteikiami šie atrankos balai:
1. EIP projekto įgyvendinimo plano kokybė (didžiausias suteikiamas balų skaičius 20):
2. EIP projekto įgyvendinimo plane pagrįsta projekto rezultatų praktinio taikymo ūkiuose ekonominė nauda – suteikiama 10 balų.
3. EIP projekto įgyvendinimo plane pagrįsta projekto rezultatų praktinio taikymo ūkiuose aplinkosauginė nauda ir (arba) prisidėjimas prie klimato kaitos švelninimo – suteikiama 10 balų.
4. EIP projekto paramos paraiškoje pagrįsta, kad projekto rezultatų praktinis taikymas ūkiuose leis reaguoti į rinkos paklausą, įskaitant reagavimą į krizes, didins atsparumą krizėms – suteikiama 10 balų.
5. EIP projekto paramos paraiškoje pateiktas pagrindimas, įrodantis, kad projektas skirtas labai smulkiuose ūkiuose (įregistruotos žemės ūkio valdos ekonominis dydis, išreikštas standartinės produkcijos verte, yra ne mažesnis kaip 4 000 Eur ir ne didesnis kaip 16 000 Eur) ūkininkaujančių asmenų inovaciniams poreikiams tenkinti – suteikiama 10 balų.
6. EIP projekto paramos paraiškoje pagrįstas projekto rezultatų praktinis taikomumas ir sukurtų rezultatų pritaikomumo mastas yra (balai sumuojami):
7. EIP projekto veiklos ir rezultatai (be privalomo viešinimo nacionaliniame BŽŪP tinkle) papildomai viešinami skirtingomis viešinimo priemonėmis ir būdais (radijas, televizija, internetas ir kt.) (didžiausias suteikiamas balų skaičius 15):
8. EIP veiklos grupės sudėtyje be žemės ūkio ar maisto ūkio, ar miškų ūkio veiklos subjekto yra ir konsultantas, ir mokslo ir (arba) studijų atstovas – suteikiama 10 balų.
Norint gauti paramą privaloma surinkti 70 atrankos balų. Nesurinkus privalomojo mažiausio 70 balų skaičiaus, paramos paraiška atmetama.
NMA informacija