Veislių įvairovė ir geriausiųjų demonstracijos
Asociacijos ir ūkininkai parodoje pristatys įvairių veislių ūkinių gyvūnų atstovus, geriausi bus įvertinti ir apdovanoti. „Bus galima ne tik pamatyti, bet ir daugiau sužinoti apie įvairias gyvulių rūšis, veisles, gyvūnų auginimo ir priežiūros subtilybes bei sudalyvauti gyvūnų demonstracijose ir parodomuosiuose vertinimuose. Parodoje numatoma eksponuoti žirgus, pieninius ir mėsinius galvijus, avis, ožkas, triušius, paukščius, netgi alpakas – iš viso apie pusę tūkstančio skirtingų veislių gyvūnų. Parodoje bus galima išvysti ne tik iš kitų šalių į Lietuvą atkeliavusias ir prigijusias veisles, bet ir senojo genotipo galvijus, nykstančių veislių gyvūnus – tai Lietuvos baltnugarių veislės, Lietuvos šėmųjų veislės galvijus, vištines žąsis. Tikimasi daug diskusijų tarp gyvūnų augintojų, veislininkystės specialistų ir kitų suinteresuotųjų, nes kaip gerinti gyvūnų veislines savybes, produkcijos kokybę ir būti konkurencingiems yra kasdienis klausimas“, – apie parodą pasakoja VDU ŽŪA Verslo ir socialinės partnerystės centro (VSPC) direktorė Rita Petlickaitė.
Produktai ir paslaugos gyvulininkystei – įmonių ir organizacijų ekspozicijose
VDU ŽŪA VSPC Parodų organizavimo skyriaus vadovė dr. Rima Pranaitienė atkreipia dėmesį, kad paroda itin aktuali gyvulininkystės ūkių savininkams, ieškantiems vertingos informacijos ar įrangos, kitų produktų savo ūkiams.
„Kviečiame apsilankyti išskirtinėse ekspozicijose, kurias rengia gyvulininkystės sektorių aptarnaujančios įmonės ir organizacijos. Parodoje bus galima rasti ne tik modernios įrangos, naujutėlių automobilių, bet ir pasikonsultuoti su įvairių įstaigų specialistais, mokslininkais, ekspertais. Parodos dalyviai žada, jog turės ką pasiūlyti ir mažam, ir didesniam ūkiui. Šiemet į parodos ekspozicijų dalyvių gretas itin aktyviai įsijungia perdirbėjai, kurie savo stenduose lauks ūkininkų, kad galėtų aptarti pačias geriausias bendradarbiavimo sąlygas“, – kalba dr. R. Pranaitienė.
Parodos organizatoriai siekia, kad parodoje įdomios ir naudingos informacijos gautų ne tik gyvulininkystės ūkių savininkai ar verslininkai, bet ir visi susidomėję gyvulininkystės naujienomis ir inovacijomis. „Be gausios gyvūnų ekspozicijos, parodos svečiai galės aplankyti gyvulininkystės technikos ekspoziciją, susipažinti su pašarų ruošimo įranga, krautuvais, melžimo ir mėšlo tvarkymo įranga. Įmonės pristatys gyvulių ir paukščių pašarų priedus, mėšlui tvarkyti sukurtus produktus, įvairias paslaugas gyvulininkystės ūkiams. Inovatyviausi eksponatai bus apdovanoti parodos medaliais“, – apie parodą pasakoja VDU ŽŪA VSPC Parodų organizavimo skyriaus vadovė dr. R. Pranaitienė.
Visos parodos metu VDU ŽŪA stende Akademijos mokslininkai pristatys naujausias mokslo inovacijos, vyks įvairios degustacijos ir konsultacijos.
Konferencijoje – aktualijos ir naujausios žinios
Parodoje vyks konferencija „Tvarioji gyvulininkystė: iššūkiai ir galimybės“. Konferenciją organizuoja VDU ŽŪA kartu su LSMU Veterinarijos akademija. Pirmosios dienos pranešimai daugiau orientuoti į gyvūnų veislininkystės klausimus ir paramos priemones gyvulininkystės ūkiams, antrosios – į gyvūnų sveikatingumą ir ligų prevenciją.
Abi dienas vyks diskusijos, dalijimasis inovacijų diegimo ūkiuose gerąja patirtimi, be to, dalyvių lauks edukacinė programa apie jautienos vertingąsias savybes, kurios metu vyks ir jautienos degustacija. Išklausiusiems daugiau kaip pusę konferencijos pranešimų bus išduodami tai pažymintys sertifikatai.
Apie mėsos išpjaustymą ir paruošimą pasakos meistras iš Prancūzijos
Lankytojai turės išskirtinę galimybę daugiau sužinoti apie mėsos išpjaustymo ir paruošimo specifiką, šios srities žiniomis ir daugiamete patirtimi dalysis kviestinis svečias iš Prancūzijos – Luc Deliere.
VDU ŽŪA VSPC vyriausioji specialistė Izabelė Rainytė pasakoja, kad L. Deliere – kulinarinio meistriškumo lektorius, profesionalus mėsininkas-instruktorius ir žinomų mėsos parduotuvių Paryžiuje savininkas, limuzinų veislės galvijų ambasadorius Prancūzijoje. L. Deliere, įgyvendindamas mėsos išpjaustymo edukacinius užsiėmimus, paiso prancūziškų tradicijų ir pasitelkia šios šalies virtuvės subtilybių, tad jo paruošta mėsa turėtų suintriguoti lietuviškus gomurius.
Organizatoriai kvies ne tik apžiūrėti bei paklausyti, bet ir paragauti išskirtinių produktų – vyks jautienos patiekalų degustacija.
Parodoje pirmą kartą dalyvaus žemės ūkio produktų perdirbėjai
Parodoje pirmą kartą dalyvauja žemės ūkio produktų perdirbėjai. „Savo produkciją pristatys pagrindinis parodos rėmėjas UAB „Biovela-Utenos mėsa“, taip pat UAB „Krekenavos agrofirma“ bei AB „Žemaitijos pienas“. Tikimės, kad galimybė parodos metu susitikti su žemės ūkio produktų perdirbėjais atvers naujų galimybių gyvulininkystės sektoriaus atstovų bendrystei“, – pasakoja I. Rainytė.
„Ūkininkams ir gyvulininkystės entuziastams tai puiki galimybė renginyje užmegzti vertingus ryšius su žemės ūkio produktų perdirbėjais, gyvulininkystei skirtos technikos, įrangos ir produktų pardavėjais, mokslo ir konsultavimo institucijomis bei sudaryti abipusiai naudingų verslo sandorių“, – reziumuoja R. Petlickaitė.
Kaip įprasta „ExpoAcademia“ organizuojamose parodose, bus galimybė įsigyti ir sodinukų, amatininkų dirbinių, sodo ir daržo gėrybių.
Edukacinės veiklos ir žaidimų-pramogų zona
Atvykusiųjų į renginį lauks turininga parodos programa, kurioje – gausybė edukacinių veiklų, visoms amžiaus grupėms pritaikyta žaidimų-pramogų zona, parodos rėmėjų ir partnerių įsteigtų prizų dalybos.
Tikimasi, kad daug dėmesio sulauks įvairaus amžiaus lankytojams skirtos edukacinės veiklos. Šiemet vyks ir triušių veislių pristatymai, siūlų iš triušių vilnos gamybos edukacijos. Alpakų ir lamų augintojų asociacija parodos lankytojus kvies į alpakų veisimo, vilnos ir jos panaudojimo galimybių pristatymą, Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacija žiniomis dalysis karvių pieno sūrių gamybos edukacinio pristatymo metu. Lietuvos avių augintojų asociacija kvies dalyvauti edukacinėje programoje „Vilnos kelias“. Lietuvos pieninių ožkų augintojų asociacija kvies paragauti ir įsigyti pačių įvairiausių skonių sūrių. Dzūkijos krašto žirginio sporto klubo atstovai demonstruos savo atsivežtą žemaitukų veislės žirgą ir papasakos, kodėl jį pagrįstai galima laikyti vienu geriausių Lietuvoje. Lankytojų laukia ir kitos pramogos.
VDU ŽŪA informacija