Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Stiprinamas Lietuvos ir Saudo Arabijos bendradarbiavimas žemės ūkio srityje

2023/02/21


Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas vasario 19–20 d. lankėsi Rijade (Saudo Arabija), kur su aukščiausiais šios šalies žemės ūkio ir maisto pramonės pareigūnais sprendė dvišalio bendradarbiavimo skatinimo ir eksporto leidimų klausimus bei vadovavo Lietuvos maisto pramonės įmonių verslo misijai.

Susitikime su Saudo Arabijos aplinkos, vandens ir žemės ūkio ministru J. E. Abdulrahmanu bin Abdulmohsen Al-Fadhli ministras K. Navickas aptarė dvišalės prekybos skatinimo perspektyvas, diskutavo apie galimybes plėtoti inovatyvias maisto gamybos ir perdirbimo technologijas.

Pasak ministro K. Navicko, plėtojant bendradarbiavimą su  daug maisto importuojančia ir itin jo saugumu besirūpinančia šalimi, reikia tinkamai įsivertinti savo galimybes ir aiškiai nusibrėžti rinkoje siekiamus tikslus.

„Matomas Saudo Arabijos interesas bendradarbiauti, ypač investicijų ir maisto technologijų plėtros srityje, o taip pat ir apsirūpinimo maistu bei pašarais, įskaitant jautieną, kviečius, pieno produktus, poreikis. Lietuvai atsiveria nauja, perspektyvi rinka“, – teigia žemės ūkio ministras.

Ministrų susitikime aptarti ir svarbūs eksporto leidimų jautienai, paukštienai ir kiaušinių produktams klausimai. Sprendžiant dėl šių leidimų išdavimo, tikimasi glaudesnio tarpinstitucinio bendradarbiavimo, taip atveriant papildomas galimybes Lietuvos eksportui į šią šalį.

Ministras K. Navickas taip pat susitiko su  Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnybos vadovu prof. Hishamu bin Saad Aljadheyu, su kuriuo aptarė dažniausiai Lietuvos eksportuotojams kylančius iššūkius, bendradarbiavimo galimybes bei maisto produktų eksporto leidimų klausimus.

Saudo Arabijos investicijų ministro pavaduotojas J. E. Badru Albadras ministrui K. Navickui pristatė šalies investicines galimybes ir fondus, skirtus pritraukti užsienio investuotojus ir skatinti ekonominį šalių bendradarbiavimą ne tik maisto pramonės srityje, aptartos abipusių investicijų galimybes.

Susitikime su Saudo Arabijos pramonės ir prekybos rūmų federacijos vadovu J. E. Ajlanu bin Abdulaziz Al Ajlanu aptartos verslo bendradarbiavimo galimybės, sutarta dėl Verslo tarybos steigimo. Ši taryba padėtų abiejų šalių verslo atstovams bendradarbiauti.

Po susitikimų pirmą kartą vyko Saudo Arabijos ir Lietuvos verslo diena, kurią padėjo organizuoti Saudo Arabijos prekybos ir pramonės rūmų federacija. Verslo dienoje dalyvavo dešimties verslų iš Lietuvos atstovai. Renginyje pristatytos Lietuvos maisto pramonės galimybės, ministras pakvietė įmones bendradarbiauti. Lietuvos įmonių atstovai taip pat turėjo galimybę pristatyti Saudo Arabijos prekybos rūmų nariams savo gaminamą produkciją.

Saudo Arabija yra reikšminga Lietuvos prekybos partnerė, 2022 metų duomenimis, žemės ūkio ir maisto eksportas į šią šalį išaugo iki 124 mln. eurų, iš kurių 93 mln. – kviečių eksportas.

Ministras vizitą regione tęsia Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje, kur vyksta didžiausia pasaulyje maisto pramonės paroda „Gulfood“.

 

ŽŪM informacija

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...