Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023
Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023

Stiprinamas Lietuvos ir Saudo Arabijos bendradarbiavimas žemės ūkio srityje

2023/02/21


Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas vasario 19–20 d. lankėsi Rijade (Saudo Arabija), kur su aukščiausiais šios šalies žemės ūkio ir maisto pramonės pareigūnais sprendė dvišalio bendradarbiavimo skatinimo ir eksporto leidimų klausimus bei vadovavo Lietuvos maisto pramonės įmonių verslo misijai.

Susitikime su Saudo Arabijos aplinkos, vandens ir žemės ūkio ministru J. E. Abdulrahmanu bin Abdulmohsen Al-Fadhli ministras K. Navickas aptarė dvišalės prekybos skatinimo perspektyvas, diskutavo apie galimybes plėtoti inovatyvias maisto gamybos ir perdirbimo technologijas.

Pasak ministro K. Navicko, plėtojant bendradarbiavimą su  daug maisto importuojančia ir itin jo saugumu besirūpinančia šalimi, reikia tinkamai įsivertinti savo galimybes ir aiškiai nusibrėžti rinkoje siekiamus tikslus.

„Matomas Saudo Arabijos interesas bendradarbiauti, ypač investicijų ir maisto technologijų plėtros srityje, o taip pat ir apsirūpinimo maistu bei pašarais, įskaitant jautieną, kviečius, pieno produktus, poreikis. Lietuvai atsiveria nauja, perspektyvi rinka“, – teigia žemės ūkio ministras.

Ministrų susitikime aptarti ir svarbūs eksporto leidimų jautienai, paukštienai ir kiaušinių produktams klausimai. Sprendžiant dėl šių leidimų išdavimo, tikimasi glaudesnio tarpinstitucinio bendradarbiavimo, taip atveriant papildomas galimybes Lietuvos eksportui į šią šalį.

Ministras K. Navickas taip pat susitiko su  Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnybos vadovu prof. Hishamu bin Saad Aljadheyu, su kuriuo aptarė dažniausiai Lietuvos eksportuotojams kylančius iššūkius, bendradarbiavimo galimybes bei maisto produktų eksporto leidimų klausimus.

Saudo Arabijos investicijų ministro pavaduotojas J. E. Badru Albadras ministrui K. Navickui pristatė šalies investicines galimybes ir fondus, skirtus pritraukti užsienio investuotojus ir skatinti ekonominį šalių bendradarbiavimą ne tik maisto pramonės srityje, aptartos abipusių investicijų galimybes.

Susitikime su Saudo Arabijos pramonės ir prekybos rūmų federacijos vadovu J. E. Ajlanu bin Abdulaziz Al Ajlanu aptartos verslo bendradarbiavimo galimybės, sutarta dėl Verslo tarybos steigimo. Ši taryba padėtų abiejų šalių verslo atstovams bendradarbiauti.

Po susitikimų pirmą kartą vyko Saudo Arabijos ir Lietuvos verslo diena, kurią padėjo organizuoti Saudo Arabijos prekybos ir pramonės rūmų federacija. Verslo dienoje dalyvavo dešimties verslų iš Lietuvos atstovai. Renginyje pristatytos Lietuvos maisto pramonės galimybės, ministras pakvietė įmones bendradarbiauti. Lietuvos įmonių atstovai taip pat turėjo galimybę pristatyti Saudo Arabijos prekybos rūmų nariams savo gaminamą produkciją.

Saudo Arabija yra reikšminga Lietuvos prekybos partnerė, 2022 metų duomenimis, žemės ūkio ir maisto eksportas į šią šalį išaugo iki 124 mln. eurų, iš kurių 93 mln. – kviečių eksportas.

Ministras vizitą regione tęsia Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje, kur vyksta didžiausia pasaulyje maisto pramonės paroda „Gulfood“.

 

ŽŪM informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/26

Pieno gamyba Estijoje pernai pasiekė rekordines apimtis

Talinas, rugsėjo 26 d. (BNS). 2022-aisiais Estijoje pagaminta beveik 850 tūkst. tonų pieno – daugiausiai per metus per pastaruosius tris dešimtmečius, antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba.
2023/09/26

Praėjusią savaitę vidutinė elektros kaina biržoje mažiausia nuo rugpjūčio vidurio

Rugsėjo 1–26 d. vidutinė elektros kaina Nord Pool biržoje siekė 0,121 Eur/kWh be PVM – tai 18 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą (0,102 Eur/kWh). Tačiau praėjusią savaitę (rugsėjo 18–24 d.) vidutinė elektros kaina ...
2023/09/26

Anykščiai pagerbė geriausius metų ūkininkus

Rugsėjo 23 dieną Anykščiuose vykusios derliaus šventės „Obuolinės“ metu Anykščių kultūros centre pagerbti geriausi metų ūkininkai.
2023/09/26

Aplinkosaugininkai skaičiuoja žalą, savivaldybė paskelbė ekstremaliąją situaciją

Dėl kritusių žuvų Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje, valstybinės reikšmės vidaus vandens telkinyje Kazlų Rūdos savivaldybėje jau skaičiuojama žala aplinkai, aiškinamasi įvykio aplinkybės. Aplinkosaugininkų teigimu, žuvų kritimą sąl...
2023/09/26

Lauko diena apie dirvožemio suslėgimą technologinėse vėžėse

Rugsėjo 14 d. Pociūnėlių kaime, Radviliškio r., vyko lauko diena „Dirvožemio suslėgimas technologinėse vėžėse, problemos ir eliminavimo galimybės“, į kurią susirinko dėl dirvožemio suslėgimo problemų turintys ūkininkai, LŽŪKT ko...
2023/09/26

Skausmai, kuriuos įveiksite šalčiu arba šiluma

Sezoniškumas pastebimas ne tik mados pasaulyje – kiekvienam metų laikui būdingos ir skirtingos patiriamos kūno traumos. Rudenį jų dažniausiai neišvengiame dirbdami soduose ar daržuose, žiemą koją pakiša slidūs keliai, pa...
2023/09/26

Kainų šuolį skatino ir įmonių pelnų augimas – G. Šimkus

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad Lietuvos įmonių pelnų augimas 2022 metais prisidėjo prie spartaus kainų šuolio.
2023/09/26

Arklių skerdimą siekianti uždrausti Europos piliečių iniciatyva

Europos Komisija praneša, kad 2023 m. kovo 22 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva „Užbaikime arklių skerdimo amžių" (angl. End The Horse Slaughter Age) pradėjo rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.
2023/09/26

NŽT funkcijos, numatomos perduoti savivaldybėms

Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose at...