Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023


Žemės ūkio ministerija

 

Stiprinami prekybos ir maisto pramonės verslo ryšiai su Kalifornijos valstija

2023/09/25


Žemės ūkio viceministro Vytenio Tomkaus vadovaujama Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės verslo delegacija lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), Kalifornijoje. Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros organizuotos verslo misijos delegacijoje dalyvavo 13 Lietuvos įmonių atstovai, siekiantys užmegzti ar sutvirtinti verslo ryšius su JAV Vakarinės pakrantės partneriais, užsiimančiais maisto produktų importu, paskirstymu ar pardavimu.

„Ši verslo misija suteikė daug svarbios informacijos Lietuvos mėsos, ekologinių produktų, gėrimų, kiaušinių, pieno bei kitų augalinės kilmės produktų gamintojams, siekiantiems sutvirtinti savo pozicijas perspektyvioje, bet daug užsispyrimo, kantrybės ir pastangų reikalaujančioje JAV rinkoje. Vertindami teigiamus įmonių atstovų atsiliepimus galime tikėtis, kad gautos žinios ir užmegzti ryšiai atvers dar daugiau galimybių sėkmingai Lietuvos maisto produktų realizacijai šioje šalyje“, – sako žemės ūkio viceministras V. Tomkus.

Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos dalyvavimas Lietuvos – Los Andželo verslo forume pritraukė daug suinteresuotų JAV verslo atstovų, siekiančių plėsti verslo bendradarbiavimą su Lietuvos eksportuotojais. Prezidentas, skaitydamas pranešimą apie Lietuvos ir JAV ekonominio bendradarbiavimo potencialą, pabrėžė mūsų maisto pramonės konkurencingumą ir perspektyvas plėsti savo veiklas ir Vakarinėje JAV pakrantėje bei ragino amerikiečius atkreipti dėmesį į Lietuvos maisto pramonės kokybę, natūralumą ir skonį, kurie pasiekiami naudojant moderniausias technologijas ir maisto pramonės inovacijas.

Verslo forumui prasidedant Lietuvos ir JAV verslo atstovams buvo organizuoti verslo pusryčiai, kurių metu lietuviškų maisto produktų gamintojai turėjo galimybę prisistatyti savo produktus. Forumo dalyvius sveikinęs viceministras V. Tomkus pasidžiaugė tvirtėjančiais Lietuvos ir JAV prekybiniais ryšiais, augančiu lietuviškų maisto produktų eksportu ir atsiveriančiomis naujomis galimybėmis plėsti aukštos pridėtinės vertės eksporto asortimentą. Forume vykusios diskusijos ir pasisakymai pritraukė daug verslo atstovų, taip pat ir Lietuvos profesionalų, besidarbuojančių Kalifornijos valstijoje, pasirengusių padėti plačiau atverti prieigą prie Vakarinės JAV pakrantės rinkos.

Pirmomis verslo misijos dienomis didžiausias dėmesys buvo skirtas susipažinti su JAV bei Kalifornijos valstijos maisto pramonės sektoriaus, prekybos bei rinkodaros subtilybėmis. Delegacija lankėsi žemės ūkio įmonėje „Limoneira“, kuri pirmauja JAV citrusinių vaisių gamyboje bei taiko išskirtinę vaisių apsauginės dangos technologiją „Apeel“.

Apeel

Didelio Lietuvos įmonių dėmesio sulaukė informacinis – praktinis seminaras, kuriame buvo išsamiai apžvelgtos svarbiausios JAV tendencijos maisto ir gėrimų sektoriuje, rinkos vystymasis, produktų paklausos ir vartojimo tendencijos, rinkodara.

Lietuvos įmonių atstovai turėjo galimybę aplankyti ir bendrauti su maisto produktų importuotojais, dirbančiais JAV Vakarinėje pakrantėje, viena iš jų – „B&I Overseas Trading“ kompanija, jau dabar importuojanti nemažai lietuviškų maisto produktų ir realizuojanti juos JAV rinkoje. Susitikime su Kalifornijos UCLA universiteto atstovais buvo pristatyta speciali programa GAP, skirta įmonėms, siekiančioms įeiti į JAV rinką. Įmonės buvo informuotos apie programos naudą, finansavimo sąlygas, sėkmės istorijas ir kitus su programos įgyvendinimu susijusius dalykus.

Susitikime su Los Andželo srities Prekybos rūmų viceprezidentu Lietuvos delegacija diskutavo apie Kalifornijos verslo ypatumus maisto ir gėrimų sektoriuje bei aptarė platesnes bendradarbiavimo galimybes.

2022 metais žemės ūkio ir maisto produktų bendrasis eksportas iš Lietuvos į JAV sudarė 88 mln. EUR (15,3 proc. daugiau nei 2021 m.) ir eksporto struktūroje pagal šalis JAV buvo 2O-toje vietoje iš 158 eksporto partnerių. Beveik 87 proc. į JAV eksportuotų žemės ūkio ir maisto produktų buvo lietuviškos kilmės.

2022 m. daugiausiai į JAV eksportuota lietuviškos kilmės kviečių glitimo, taip pat pieno produktų (sūrių, varškės, sviesto, ledų), duonos ir kitų kepinių, aliejinių kultūrų sėklų ir vaisių, sriubų bei kitų produktų.

Praėjusiais metais importas iš JAV sudarė 76,8 mln. EUR ir importo struktūroje JAV buvo 15-toje vietoje tarp 128 šalių. Daugiausiai importuota žuvų filė ir šaldytų žuvų, riešutų bei alkoholinių gėrimų.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Ekologinių Danijos ūkių sėkmės paslaptis: dėmesys efektyvumui, inovacijoms ir vartotojų pasitikėjimas

Danijos ūkiai pagrįstai laikomi vienais inovatyviausių pasaulyje. Keliuose jų apsilankęs žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis kartu su Žemės ūkio ministerijos, „Ekoagros“, ūkininkų bei jų atstovais domėjosi, kaip danų ūkininkai...