Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -8,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 4 Vas 2023

Sulos į mišką važiavęs vyriškis rado „lobį“, atvedusį jį į teismą

2023/01/05


Tauragės apylinkės teismas lapkričio mėnesį nagrinėjo intriguojančią „naminukės“ radybų istoriją. Prieš teismą stojo anksčiau neteistas V. K., kuris dar kovo mėnesį buvo sugautas savo automobiliu „Audi A6“ neteisėtai gabenęs per 67 litrus naminės degtinės.

Ši istorija prasidėjo, kai V. K., kaip pats sakė, važiavo į žvejybą ir pakeliui užsuko į mišką Vabalų kaime, Šilutės rajone. Teisme paklaustas, kokiu tikslu atvyko į mišką, vyras atsakė, kad nepamena. Tiesa, prieš tai apklausiamas ikiteisminio tyrimo pareigūnų jis pasižymėjo kiek geresne atmintimi – vyras sakė, kad norėjo prisileisti sulos. Teisme V. K. prisipažino, kad miške rado butelius, o juose – ir naminės degtinės. Vos atidaręs butelius jis suvokė, kad tai alkoholis, kurį turėti ar pardavinėti draudžia šalies įstatymai. Butelius V. K. susikrovė į automobilį, nusivežė prie vandens telkinio ir paliko. Vyras buvo atsargus – sakė butelius sudėjęs taip, kad kiti jų nerastų. Alkoholis buvo paslėptas krūmuose.

Praėjus savaitei V. K. nuvyko į Panevėžį, kur susipažino su mergina. Šiai jis papasakojo apie savo rastą „lobį“. Panašu, kad naujoji V. K. pažįstama susiviliojo degtine – prieš vyriškiui išvažiuojant namo ji užsirašė jo mobiliojo telefono numerį, o vėliau nuteistajam paskambino ir paprašė prie prekybos centro „Babilonas“ Panevėžyje atvežti radinį. Apie tai, kam merginai reikalinga naminė degtinė, nebuvo jokios kalbos, sakė V. K., ir tvirtino, kad nesitarė ir dėl to, jog pažįstama už pristatytą degtinę sumokės.

Nuteistasis degtinę vėl susikrovė į automobilį. Tačiau naminukė Panevėžyje taip ir neatsidūrė – automobilį kovo 31-osios rytą sustabdė policijos pareigūnai ir bagažinėje rado „velnio lašus“.

Pareigūnams vyras aiškino, kad naminė degtinė jam buvo tiesiog nebereikalinga, jis neturėjo kur jos dėti, tad esą ir nutarė iš draugiškumo naminukę nuvežti draugei ir atiduoti už dyką.

Vyras teisme sakė, kad savo elgesį vertina neigiamai, dėl to, kad gabeno degtinę, labai gailisi. Nuteistasis minėjo, kad konfiskavus automobilį susiduria su sunkumais, kadangi turi neįgalumą, jo galimybės dirbti yra ribotos, o automobilis jam reikalingas siekiant gauti pajamų. V. K. teigė prižiūrintis senyvo amžiaus motiną ir prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Laidavimui pasirašė draugas, kuris teisme sakė, kad pažįsta V. K. nuo vaikystės, jie artimai bendrauja, matosi dažnai, palaiko artimus ryšius, jie padeda vienas kitam buityje, atliekant ūkinius darbus ir pan. Kaltinamasis esą dažnai klausia jo patarimo. Dėl šių priežasčių draugas teisme teigė manantis, kad jis galės padaryti teigiamą įtaką kaltinamajam.

Prokuroras Marius Maurius neprieštaravo atleidimui nuo baudžiamosios atsakomybės.

„Įvykdyta nusikalstama veika žalos nepadaryta“, – nuosprendyje konstatavo teisėja Rita Renkytė ir nusprendė baudžiamąją bylą V. K. atžvilgiu nutraukti perduodant jį draugo laidavimui 1 metų laikotarpiui.

 

TauragesZinios.lt

ŪP asociatyvi nuotrauka

Dalintis

2023/02/04

Brandiname pieno ūkių tragediją

„Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) trečiadienį posėdžiavusi visuomeninė Pieno taryba konstatavo, jog kažkas kaltas, kad žemdirbiai dėl kritusių pieno supirkimo kainų likviduoja ūkius, tačiau kaip bus toliau – atsakymo nerasta“,...
2023/02/03

Pienininkai kyla į kovą dėl supirkimo kainų

Nematydami kitos išeities dėl drastiškai nukritusių pieno supirkimo kainų,  Lietuvos pieno gamintojai nuo kalbų pereina prie protestų. Vasario 6-ąją visoje šalyje  organizuojama akcija „Kas didesnis Skrudžas: p...
2023/02/04

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmos vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-jų ūkių šeimininkus. Jiems įteikti Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą.
2023/02/03

Mokslininkas R. Šadzevičius: „Dalį tiltų pigiau griauti ir statyti naujus, nei remontuoti“

Praėjusiame amžiuje statyti tiltai jau įpusėjo savo amžių ir, nesulaukdami tinkamos priežiūros, pradeda kelti pavojų. Kėdainių tiltas per Nevėžį – tik vienas iš blogos būklės tiltų. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akade...
2023/02/03

Pirmosios naujojo modelio uniformos jau pasiekė muitinės pareigūnus

Šiais metais Lietuvos muitinės pareigūnai bus aprūpinti naujomis uniformomis – pirmosios jau pasiekė muitinės postus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
2023/02/03

Dėl situacijos pieno rinkoje europarlamentaras kreipėsi į Europos Komisiją

Dėl kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų sunerimę pieno gamintojai bei perdirbėjai kreipiasi į Europos Parlamento (EP) narį Juozą Oleką. Į ūkininkų problemas visada įsiklausantis, jų interesus EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete ginantis ...
2023/02/03

Oficialiai atidaryti nauji Ukmergės rūmai

Šiandien oficialiai atidarytos naujos Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų patalpos. Šiuolaikiškame pastate Deltuvos g. 17A, Ukmergėje dirba 22 teismo darbuotojai.
2023/02/03

Patvirtintos 2023–2027 metų KPP strateginio plano prekių, paslaugų ir darbų pirkimų taisyklės

NMA atkreipia dėmesį, kad sausio 31 d. patvirtintos Projekto vykdytojo, pretenduojančio gauti paramą iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai pagal Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (Strateginis planas) int...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...