Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +36,1 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

Sureguliuoti ekologiškų pašarų augintiniams ženklinimo reikalavimai

2023/11/13


Sureguliuoti ekologiškų pašarų gyvūnams augintiniams ženklinimo reikalavimai – tai naujos galimybės gamintojams, visuomenės poreikio ekologiškai produkcijai patenkinimas ir gerovė augintiniams, teigia sertifikavimo įstaiga „Ekoagros“.

Europos Parlamentas ir Taryba spalį išleido visiškai naujas atskiras taisykles dėl ekologiškų pašarų augintiniams ženklinimo.

Ekologiškų augintinių pašarų, kaip ir visų kitų ekologiškų maisto ir žemės ūkio kilmės produktų, gamyba reguliuojama pagal vieną, visai Europai bendrą, nuo 2021 metų taikomą ES ekologinės gamybos reglamentą. O šiuo nauju teisės aktu siekiama sureguliuoti būtent ženklinimo reikalavimus.

Pasak taisyklių rengėjų, ekologiško gyvūnų augintinių ėdalo ženklinimo taisyklės ES lygmeniu turi atitikti ekologiškų maisto produktų ženklinimo taisykles. Vartotojai turi lengvai atpažinti visus ekologiškus produktus, taip pat ir skirtus jų augintiniams.

Tarp vartotojų didėjanti ekologiškų produktų paklausa suteikia galimybę toliau plėsti gyvūnų augintinių ėdalo sektorių ir padidinti ekologinę gamybą vykdančių ūkininkų pajamas. Taigi šiomis taisyklėmis siekiama dviejų pagrindinių tikslų – užtikrinti teisingas pajamas ūkininkams ir kartu patenkinti visuomenės maisto ir sveikatos poreikius.

Tikimasi, kad vienodo ES ekologinio logotipo naudojimas padės plėtoti ir skatinti gyvūnų augintinių ėdalo sektorių tiek parduodant produktus vartotojams, kuriems rūpi, kad perkami produktai būtų ekologiški, tiek sudarant galimybę suteikti pridėtinės vertės ekologiškiems gretutiniams ir šalutiniams produktams.

Žvelgiant plačiau, tai pripažinimas, kad gyvūnų augintinių ėdalo sektorius taip pat turi įnešti indėlį siekiant Europos žaliojo kurso tikslų.

 

„Ekoagros“ informacija

ŪP redakcijos nuotr.

Dalintis